کمیته رفاهی
 

گرفتاری آمریکا در چنگ ساحلی بازان ایران

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 128 ] - شنبه, 23 مهر 1401
گرفتاری آمریکا در چنگ ساحلی بازان ایران

تیم های ملی فوتبال ساحلی ایران و آمریکا تاکنون سه بار به مصاف هم رفته اند که دو دیدار پایانی با برتری سنگین ایران تمام شده است.

 تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مسابقات بین قاره ای به میزبانی امارات که از 10 تا 14 آبان به مدت 5 روز برگزار خواهد شد، با تیم های آمریکا، ژاپن و پاراگوئه دیدار می کند. تیم ملی ایران سابقه سه قهرمانی، دو نایب قهرمانی و دو عنوان سومی این مسابقات را در کارنامه خود دارد.

شاگردان عباس هاشم پور در این رقابت ها با سه تیمی رو به رو می شوند که در مصاف های رو در رو نتایج بهتری را نسبت به آن ها کسب کرده اند اما مهم ترین مصاف ساحلی بازان ایران مربوط به رویایی با آمریکا می شود.

اگر به تاریخچه فوتبال ساحلی نگاه کنیم، این رشته برای نخستین بار در فلوریدا آمریکا و در سواحل این کشور برگزار شد و در ادامه به کشورهای برزیل و دیگر نقاط ساحلی جهان کشیده شد. با این حال آمریکا که در شروع از مدعیان اصلی فوتبال ساحلی به شمار می رفت، برای مدتی کمتر روی این رشته سرمایه گذاری کرد اما بعد از یک وقفه کوتاه مجددا خودش را در حد تیم های خوب فوتبال ساحلی نشان داده است.

این تیم اخیرا در مسابقات موندیالیتو که به میزبانی اسپانیا و با حضور تیم میزبان، پرتغال، ژاپن و آمریکا برگزار شود به مقام نایب قهرمانی دست یافت و نشان داد همانند سرمایه گذاری هنگفت روی فوتبال، در حال بازگشت به عرصه تیم های برتر رشته های فوتسال و فوتبال ساحلی است.

با توجه به اینکه دیدار ایران و آمریکا در مسابقات بین قاره ای به علت نزدیکی به مسابقات جام جهانی و مصاف دوباره این دو تیم در جام جهانی از اهمیت بسیاری برای فوتبال دوستان برخوردار است، نگاهی به تاریخچه مصاف های دو تیم در فوتبال ساحلی خواهیم داشت:

گرفتاری آمریکا در چنگ ساحلی بازان ایران

آمریکا 7 – ایران 6/ جام جهانی 2007
اولین دیدار رسمی ایران و آمریکا در فوتبال ساحلی به جام جهانی 2007 باز می گردد که دو تیم در دور گروهی با هم رو به رو شدند و تیم ملی ایران در یک مصاف نزدیک با نتیجه 7 بر 6 از رقیب خود شکست خورد. تیم ملی ایران در این رقابت ها توانسته بود اسپانیا را شکست دهد و در صورت کسب پیروزی جلوی آمریکا برای نخستین بار به دور حذفی صعود می کرد اما پیروزی بی ارزش آمریکا جلوی ایران (آمریکا در دور گروهی آخر شد) منجر به ناکامی تیم ملی شد و ایران در جایگاه سوم گروه قرار گرفت.

ایران 6 – آمریکا 2/ بین قاره ای 2016
پیشرفت ایران در فوتبال ساحلی در دهه دوم قرن بیست و یکم منجر به انتقام سنگین از آمریکا شد. ایران در مسابقات بین قاره ای 2016 در دور گروهی با آمریکا رو به رو شد و توانست انتقام شکست در جام جهانی را 9 سال بعد با نتیجه 6 بر 2 بگیرد. تیم ملی ایران در این مسابقات به فینال راه یافت و در نهایت به برزیل باخت و مدال نقره را کسب کرد اما آمریکا در گروه خود پایین تر از ایران، روسیه و مصر به مقام آخر دست یافت.

ایران 8 – آمریکا یک/ بین قاره ای 2018
آخرین مصاف دو تیم به سال 2018 باز می گردد که تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با نتیجه قاطع 8 بر یک آمریکا را زمین گیر کرد و برای رقبای خود خط و نشان کشید. تیم ملی ایران در پایان مسابقات بین قاره ای نیز به مقام قهرمانی رسید و نشان داد از مدعیان اصلی فوتبال ساحلی در دنیا به شمار می رود.

ایران – آمریکا/ بین قاره ای 2022
آخرین دیدار دو تیم کمتر از یک ماه دیگر برگزار می شود و ایران و آمریکا روز 11 آبان در ساحل دبی به مصاف هم می روند و باید دید کدام تیم فاتح این دیدار خواهد شد.

با توجه به اینکه فوتبال ساحلی مساوی ندارد و در نهایت باید یکی از دو تیم به پیروزی دست یابد، این دیدار جذاب خواهد بود.

برنامه برگزاری مسابقات بین قاره ای فوتبال ساحلی 2022 به شرح زیر است:

سه شنبه 10 آبان: ایران – پاراگوئه

چهارشنبه 11 آبان: ایران – آمریکا

پنج شنبه 12 آبان: ایران – ژاپن

گفتنی است ملی پوشان فوتبال ساحلی کشورمان در رقابت های سال گذشته موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شدند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول