عزاداری

 

اشتباه های فنی تیم ملی در دیدار با انگلیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 216 ] - سه شنبه, 1 آذر 1401
اشتباه های فنی تیم ملی در دیدار با انگلیس

کارشناس فوتبال کشورمان به تحلیل دیدار تیم ملی مقابل انگلیس پرداخت.

محمود کلهر در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص دیدار تیم ملی ایران مقابل انگلیس، اظهار داشت: نیمه اول کلا در اختیار انگلیس بود و ما حرفی برای گفتن نداشتیم. در نیمه دوم با تعویض هایی که کی روش انجام داد، بازی ما کمی بهتر شد. ضمن اینکه نمی توانیم بگوییم تیم انگلیس خیلی خوب بود. آن ها در خط دفاعی دچار مشکلات زیادی بودند.

می توانستیم هجومی تر بازی کنیم

وی افزود: تیم ملی می توانست بازهم به گل برسد اما نوع بازی ما که عقب بازی کردیم، باعث این اتفاق شد. انگلیس بازیکنان سرزن و فیزیکی دارد که هم در بازی زمینی و هم در بازی هوایی تبحر دارند. وقتی اجازه دادیم وارد زمین و محوطه جریمه ما شوند، در واقع اجازه دادیم از فرصت هایشان استفاده کنند. اینکه توانستیم 2 گل بزنیم نشان می دهد می توانستیم هجومی تر و بهتر بازی کنیم. می توانستیم نتیجه خیلی آبرومندانه تری بگیریم.

خط دفاعی انگلیس شکننده بود

کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص ترکیب تیم ملی برای این بازی گفت: بازی اول ناامیدکننده بود. با این شیوه و نوع بازی، مطمئنا انتقادات هم به جا و به حق است. مردم توقع دارند تیم ملی حال و روز بهتری داشته باشد و نتایج بهتری بگیرد.

کلهر تصریح کرد: چیدمان تیم ملی اصلا خوب نبود. خیلی بسته بازی کردیم و چرا تا این حد عقب بازی می کنیم؟ وقتی می توانیم حمله کنیم و بهتر باشیم چرا آنقدر عقب می رویم که تیم دچار مشکل شود؟ در تمام دقایق تیم انگلیس سوار بازی بود و برنده شد. شاید اگر از زوج هایی که بیشتر کنار هم بازی کرده بودند، بیشتر استفاده می کردیم می توانستیم نتیجه بهتری بگیریم. دیدیم که این اتفاق در دقایق پایانی افتاد. خط دفاعی حریف شکننده بود و می توانستیم بازهم به گل برسیم.

دستکاری ترکیب تیم ملی اشتباه محض بود

وی افزود: اشتباه محض بود که دست به ترکیب تیم ملی بزنیم. آزمون و طارمی همیشه کنار هم بهترین ترکیب را تشکیل داده اند. نباید این ترکیب ها را دستکاری می کردیم. با توجه به اینکه بازی تدارکاتی کمی داشتیم. ضمن اینکه تیم ما مسن است. در حالیکه تیم ملی انگلیس بازیکن 19 ساله در ترکیب خودش داشت. این هم نقطه ضعفی برای تیم ما بود. امیدوارم در بازی بعدی بتوانیم شکل بازی خودمان را تغییر بدهیم. این توانایی را داریم.

کارشناس فوتبال در مورد انتقاد از عملکرد مهره های دفاعی به خصوص روزبه چشمی، عنوان کرد: روزبه چشمی بازیکن خوبی است اما چرا اصرار داریم جایی بازی کند که پر اشتباه ظاهر می شود؟ او می تواند مثمر ثمر باشد اما جایی او را قرار می دهیم که از بازی خارج می شود و تیم را دچار مشکل می کند. به این ترتیب هم خودش و هم تیم دچار اشتباه می شود.

باید بازی با انگلیس را فراموش کنیم

کلهر گفت: ناهماهنگی در بخش دفاعی زیاد بود. خط هافبک ما ارتباط خوبی با خط دفاعی نداشت. این عوامل باعث شد چنین نتیجه ای ثبت شود. حتی یک توپ هم به تیر دروازه ما خورد. انگلیس موقعیت های دیگری هم داشت و شانس آوردیم بیشتر از این گل نخوردیم. بااینحال باید این بازی را فراموش کنیم. از نظر روحی باید خیلی خودمان را برای دیدار با ولز آماده کنیم تا نتیجه بهتری بگیریم.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول