کمیته رفاهی
 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

تاریخچه چگونگی و اهداف تاسیس جمعیت حامیان هواداران فوتبال

 

بدون شک تماشاگران از ارکان اساسی فوتبال هستند. وجود این رکن اساسی در مسابقه فوتبال، باعث، حساسیت، جذابیت، کاهش و یا افزایش انگیزه در بازیکنان و مربیان می شود. اگر عنصر تماشاچی را در برگزاری مسابقات فوتبال حذف کنیم، یعنی حساسیت، جذابیت، انگیزه و زیبایی را از فوتبال گرفته ایم.

تبیین جایگاه تعیین کننده تماشاگران و نقش موثر آنان در ارتقای کمی و کیفی این ورزش محبوب امری لازم و ضروری است.

در طول سالیان متمادی تعدادی از هواداران، عاشقان و پیشکسوتان بر این اندیشه بودند که می بایست برای حفظ شأن و جایگاه هواداران کوشید و باید از این قشر عظیم بی توقع در بسیاری جهات حمایت و پشتیبانی کرد.

بروز حوادث ناگوار برای چندین تماشاگر، انگیزه ای شد تا پانزده تن از تماشاگران قدیمی فوتبال با سابقه ای بیش از 50 سال حضور بر روی سکوهای ورزشگاه هاو کوله باری از تجربه و خاطرات تلخ وشیرین مصمم شدند تا اقدام به راه اندازی و تشکیلاتی هدفمند نمایند.

عمده فعالیت آنان اعتلای فرهنگ هواداری، جلوگیری از وقوع حوادث ناخوشایند و گام به گام تلاش در جهت رفع مشکلات هواداران و ارایه مزایا و تسهیلات به هواداران و... خلاصه می شود.

این گروه جهت تحقق اهدافی نظیر بهره گیری از توان و ظرفیت نهفته در اقشار گوناگون علاقه مند به فوتبال جهت توسعه اخلاق و اعتلای فرهنگ هواداری در ورزشگاه ها، حمایت از تیم ملی و نمایندگان فوتبال ایران در عرصه های بین المللی، فرهنگ سازی در خصوص رعایت شئونات اخلاقی و رفتاری در بین تماشاگران و هواداران فوتبال اقدام به تاسیس جمعیتی مردم نهاد تحت عنوان«جمعیت حامیان هواداران فوتبال» کردند و در حال حاضر در جهت تحقق اهداف خویش می کوشند.

تشکیل هیأت موسس، تنظیم و تصویب اساسنامه و ارایه آن به وزارت محترم کشور جهت اخذ مجوز از فعالیت هایی بود که به خواست خداوند و مساعدت مسئولین در مردادماه سال 1387 از طرف وزارت کشور صادر و اقدامات بعدی برای به ثبت رساندن آن در اداره ثبت شرکت ها صورت پذیرفت.

شماره پروانه جمعیت 83/60529 مورخ 15/05/1387 و شماره ثبت آن 22710 می باشد.

این جمعیت یک سازمان مردم نهاد(NGO)، غیردولتی، غیرانتفاعی و غیرسیاسی بوده و عضویت در این جمعیت داوطلبانه است. جمعیت همواره بر این تفکر و اندیشه بود که چگونه باید رفتار کرد تا ضمن حفظ نوجوانان، جوانان و سایر افراد در سنین مختلف که برای یک تفریح سالم، مشروع و شاداب به منظور تماشای مسابقات فوتبال به ورزشگاه ها روی می آورند، سایرین را نیز ترغیب کنند.

بی شک تماشاگران ایرانی، سرمایه های فوتبال هستند، فقط باید آنان را دید، برایشان شخصیت قائل شد و ظرفیت بی حد و حصر نهفته در وجود پرجوش و خروش آنان را کشف نمود و در جهت سازنده به کار گرفت.

بر این اساس جمعیت حامیان هواداران فوتبال برای تعامل و گفتگو و استفاده از نظرات اعضای خود اقدام به تاسیس پایگاه اطلاع رسانی به آدرس: www.iranfootballfan.ir کرده و برای هرچه پربار کردن آن دست نیاز به سوی تمامی علاقه مندان فوتبال دراز می کند با این امید که هواداران واقعی فوتبال دستی را که با اخلاص و علاقه به سوی شان دراز شده را به گرمی بفشارند و ما را از الطاف بی دریغ خود بی نصیب نگذارند.

هیأت موسس جمعیت حامیان هواداران فوتبال

 

آدرس – تهران، خیابان شهید مفتح جنوبی، مجموعه ورزشی شهید کبکانیان، صندوق پستی 451-1584917

تلفن: 88311341 – 88348551 – 88348552       نمابر:88348861

گالری عکس

جدول