کمیته رفاهی
 

چگونگی و اهداف تاسیس جمعیت حامیان هواداران فوتبال

 

بدون شک تماشاگران از ارکان اساسی فوتبال هستند. وجود این رکن اساسی در مسابقه فوتبال، باعث، حساسیت، جذابیت، کاهش و یا افزایش انگیزه در بازیکنان و مربیان می شود. اگر عنصر تماشاچی را در برگزاری مسابقات فوتبال حذف کنیم، یعنی حساسیت، جذابیت، انگیزه و زیبایی را از فوتبال گرفته ایم.

تبیین جایگاه تعیین کننده تماشاگران و نقش موثر آنان در ارتقای کمی و کیفی این ورزش محبوب امری لازم و ضروری است.

در طول سالیان متمادی تعدادی از هواداران، عاشقان و پیشکسوتان بر این اندیشه بودند که می بایست برای حفظ شأن و جایگاه هواداران کوشید و باید از این قشر عظیم بی توقع در بسیاری جهات حمایت و پشتیبانی کرد.

بروز حوادث ناگوار برای چندین تماشاگر، انگیزه ای شد تا پانزده تن از تماشاگران قدیمی فوتبال با سابقه ای بیش از 50 سال حضور بر روی سکوهای ورزشگاه هاو کوله باری از تجربه و خاطرات تلخ وشیرین مصمم شدند تا اقدام به راه اندازی و تشکیلاتی هدفمند نمایند.

عمده فعالیت آنان اعتلای فرهنگ هواداری، جلوگیری از وقوع حوادث ناخوشایند و گام به گام تلاش در جهت رفع مشکلات هواداران و ارایه مزایا و تسهیلات به هواداران و... خلاصه می شود.

این گروه جهت تحقق اهدافی نظیر بهره گیری از توان و ظرفیت نهفته در اقشار گوناگون علاقه مند به فوتبال جهت توسعه اخلاق و اعتلای فرهنگ هواداری در ورزشگاه ها، حمایت از تیم ملی و نمایندگان فوتبال ایران در عرصه های بین المللی، فرهنگ سازی در خصوص رعایت شئونات اخلاقی و رفتاری در بین تماشاگران و هواداران فوتبال اقدام به تاسیس جمعیتی مردم نهاد تحت عنوان«جمعیت حامیان هواداران فوتبال» کردند و در حال حاضر در جهت تحقق اهداف خویش می کوشند.

تشکیل هیأت موسس، تنظیم و تصویب اساسنامه و ارایه آن به وزارت محترم کشور جهت اخذ مجوز از فعالیت هایی بود که به خواست خداوند و مساعدت مسئولین در مردادماه سال 1387 از طرف وزارت کشور صادر و اقدامات بعدی برای به ثبت رساندن آن در اداره ثبت شرکت ها صورت پذیرفت.

شماره پروانه جمعیت 83/60529 مورخ 15/05/1387 و شماره ثبت آن 22710 می باشد.

این جمعیت یک سازمان مردم نهاد(NGO)، غیردولتی، غیرانتفاعی و غیرسیاسی بوده و عضویت در این جمعیت داوطلبانه است. جمعیت همواره بر این تفکر و اندیشه بود که چگونه باید رفتار کرد تا ضمن حفظ نوجوانان، جوانان و سایر افراد در سنین مختلف که برای یک تفریح سالم، مشروع و شاداب به منظور تماشای مسابقات فوتبال به ورزشگاه ها روی می آورند، سایرین را نیز ترغیب کنند.

بی شک تماشاگران ایرانی، سرمایه های فوتبال هستند، فقط باید آنان را دید، برایشان شخصیت قائل شد و ظرفیت بی حد و حصر نهفته در وجود پرجوش و خروش آنان را کشف نمود و در جهت سازنده به کار گرفت.

بر این اساس جمعیت حامیان هواداران فوتبال برای تعامل و گفتگو و استفاده از نظرات اعضای خود اقدام به تاسیس پایگاه اطلاع رسانی به آدرس: www.iranfootballfan.ir کرده و برای هرچه پربار کردن آن دست نیاز به سوی تمامی علاقه مندان فوتبال دراز می کند با این امید که هواداران واقعی فوتبالل  دستی را که با اخلاص و علاقه به سوی شان دراز شده را به گرمی بفشارند و ما را از الطاف بی دریغ خود بی نصیب نگذارند.

هیأت موسس جمعیت حامیان هواداران فوتبال

 

آدرس – تهران، خیابان شهید مفتح جنوبی، مجموعه ورزشی شهید کبکانیان، صندوق پستی 451-1584917

تلفن: 88311341 – 88348551 – 88348552       نمابر:88348861 

 

» 15 تن از اعضای موسسین اولیه این جمعیت عبارتند از:

 

 

شادروان سید مرتضی احمدی

متولد سال 1302

وی از هنرمندان اولیه و به نام تأتر، رادیو، تلویزیون و فیلم های فارسی کشورمان بوده اند که در نوجوانی عضو تیم فوتبال راه آهن تهران بود و به ورزش فوتبال به ویژه تیم های شاهین سابق و پرسپولیس علاقه وافری داشت. روحش شاد

----------------

 

شعبان نیک صفت

 متولد 1312
ایشان از پیشکسوتان اولیه فوتبال بودهو علاقه بـه فوتبال مـوجب شد که محل کارشان جایگاهی برای هواداران شود.
ایشان دارای چندین فرزند پرسپولیسی و استقلالی می باشند.

----------------


 غلامرضا سلطانپور
متولد 1320
از نخستین هواداران تیم فوتبال شاهین بوده و سال های متمادی در مطبوعـات ورزشی فعالیت مینمایند

----------------


محمدرضا تهرانی
متولد 1321
وی 30 سال از عمر خود را صرف تعلیم و تربیــت جوانـان ایـن مملکت در کسوت دبیری نموده است و همزمان نویسنده ورزشی نیز بوده است .ایشان در اتحادیه فوتبال باشگاههای ایران عضو شورای مرکزی ، مسئول روابط عمومی و سخنگو بوده و در هیئت فوتبال استان تهران مسئولیت کمیته فرهنگی  هیئت بعهده ایشان است .

----------------


سید داود بهال لو
متولد 1321
از رشته کشتی با ورزش آشنا و سپس به فوتبال روی آورد . 45 سال سابقه درهواداری با تکیه بر مسایل اخلاقی و بافرهنگ جوانمردی از خصوصیات بارز وی میباشد . ایشان بازنشسته وزارت راه و ترابری میباشند

----------------


 عزیز الله محرم زاده اورنج
 متولد 1322
با بیش از نیم قرن حضور در ورزشگاه ها در کسوت هواداری از تیم ملی و تیم محبوب خود ، او را یکی از هواداران قدیمی فوتبال . ایشان در حال حاضر دارای چاپخانه بزرگی در شرق تهران هستند .

----------------


 
احمد خمسه
متولد 1322
همان مقدار که یه فوتبال علاقمند میباشند به مسایل اخلاقی آن نیز معتقد و پایبند بوده و پیشرفت در فونبال را با ارزشهای اخلاقی آن پذیرا میباشند .

----------------

شادروان عارف عبدالرحیم زاد آذری
متولد 1323
هوادار قدیمی و عضو فعال ، منظم ، کوشا و ثابت هیات موسس به شمار میآیند . در کلیه جلسات حضوری موثر دارد . ایشان سالیان متمادی بازرس انحادیه صنف چرم و لوازم کفش بوده اند. روحش شاد

----------------


علی اصغر صابریان پور مقدم
متولد1325
از پیشکسوتان اولیه فوتبال بوده و در صنف پوشاک از نامی خوش یرخوردار میباشند . با بسیاری از فوتبالیست ها دوستی نزدیک داشته و دارای حسن شهرت خوبی در میان آنان میباشند

----------------


هوشنگ جعفری
متولد 1326
ایشان سابقه مربیگری در تیم های پایه را داشته و در حال حاضر با تاسیس مدرسه قونبال بکار آموزش نونهالان و نوجوانان مشغول میباشند . 5 سال سرپرستی تیم های نوجوانان و جوانان پرسپولیس را بعهده داشته و مسئول آموزش تیم های پایه اکباتان هستند .

----------------


علی شقاقی آزاد
متولد 1326
از هواداران پیشکسوت است . قبل از انقلاب فعالیت سیاسی داشته و از 22 بهمن 1357در خدمت انقلاب بوده و در طول جنگ تحمیلی در جبهه های حق علیه باطل حضور مداوم داشته است . برادر ایشان فوتبالیست بوده و از خانواده جانبازان به شمار آمده و در سال 1360 به افتخار زبارت امام نائل و مورد تفقد قرار گرفته است

----------------


هاشم قاسمی
متولد 1329
هوادار قدیمی و با سابقه ، از مربیان سنین پایه فوتبال و مربی در زمینهای خاکی میباشد .  مربیگری تیم محلی شهباز در کارنامه این هوادار میباشد . در معرفی استعداد های نهفته همچون حسن انصاری فرد به تیم های بزرگ و ملی زبانزد میباشد                                                                                                                                          

----------------


حسین ( داریوش) رنجبران
متولد 1329
لیدر قدیمی فوتبال و سرپرست و مدیر تدارکات باشگاه هائی چون پرسپولیس ، ابومسلم خراسان و پیکان بوده اند .

----------------


محمد ابراهیم سلطانی فر
متولد 1332
نهمین سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر یه فیلم (( توئی که نمی شناختمت )) ساخته سلطانی فر  فارغ التحصیل دانشکده هنرهای دراماتیک تعلق گرفت مورد تشویق و تحسین مقام معظم رهبری قرار گرفته شد . در طول هشت سال دفاع مقدس مسئول واحد جنگ صدا و سیما بوده و حضوری مداوم در جبهه داشته است. وی از کودکی بهمراه پدر تماشاگر فوتبال بوده است .

----------------

 
سید رسول جواهری
متولد 1335
 عضو هیات امنای مسجد صاحب الزمان ( عج ) خیابان عباسی و فعال در چندین هیات مذهبی دیگر از خالص ترین و متدین ترین هواداران و موسسین می باشند . اوقات بسیاری از عمر ایشان صرف امور خداپسندانه میگردد .  

گالری عکس

جدول