کمیته رفاهی
 

رکوردهایی که «بیرو» را بالاتر از عابدزاده و حجازی قرار می دهد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 42 ] - چهارشنبه, 4 آبان 1401
رکوردهایی که «بیرو» را بالاتر از عابدزاده و حجازی قرار می دهد

علیرضا بیرانوند می تواند در جام جهانی 2022 قطر سه رکورد خاص فوتبال ایران را از آن خود کند.

 جام جهانی 2022 قطر با شکستن رکوردهای بسیاری برای تیم ملی ایران همراه است. علیرضا بیرانوند یکی از نفراتی است که می تواند چندین رکورد مختلف را در این رقابت ها بشکند.

در طول پنج دوره ای که تیم ملی ایران راهی جام جهانی شده، از 15 دروازه بان مختلف استفاده شده و هیچ گاه هیچ دروازه بانی در دو دوره در این رقابت ها به میدان نرفته است.

حجازی، عابدزاده، مودت، کربکندی، نکیسا، برومند، میرزاپور، رودباریان، طالبلو، حقیقی، احمدی، داوری، بیرانوند، عابدزاده و مظاهری 15 دروازه بانی هستند که به جام های جهانی 1978، 1998، 2006، 2014 و 2018 سفر کرده اند.

*دو حضور در جام جهانی
در بین 15 دروازه بانی که نام برده شد، بیرانوند و عابدزاده هم اکنون عضو تیم ملی هستند و اگر در جام جهانی 2022 قطر در فهرست نهایی جای داشته باشند، به تنها دروازه بان های ایرانی تبدیل می شوند که در دو دوره به جام جهانی رفته اند. پیش از این هیچ دروازه بانی موفق به انجام این ماموریت نشده است.

رکوردهایی که «بیرو» را بالاتر از عابدزاده و حجازی قرار می دهد

*بیشترین کلین شیت
بیرانوند و حقیقی تنها دروازه بان های ایرانی هستند که در جام جهانی دروازه خود را بسته نگه داشته اند. در صورتی که بیرانوند در جام جهانی حضور داشته باشد و برای ایران به میدان برود و بتواند دروازه تیم ملی را بسته نگه دارد، با دو کلین شیت به بهترین دروازه بان ایرانی از این حیث تبدیل خواهد شد.

*بیشترین بازی در جام جهانی به عنوان دروازه بان
علیرضا بیرانوند به همراه حقیقی، حجازی و میرزاپور سه بازی در جام جهانی کرده اند. اگر بیرانوند بتواند یک بازی دیگر در جام جهانی 2022 انجام دهد، از این حیث تبدیل به باتجربه ترین دروازه بان ایران در جام های جهانی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بیرانوند در حال حاضر تنها دروازه بانی است که توانسته یک پنالتی را در این رقابت ها مهار کند. از طرفی او کمترین گل خورده را به ازای انجام 3 بازی در کارنامه خود دارد و می تواند با شکستن رکوردهایی که گفته شد، دست نیافتنی تر شود.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول