کمیته رفاهی
 

هفته یازدهم لیگ برتر| پرسپولیس با صدرنشینی به تعطیلات می رود؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 33 ] - چهارشنبه, 4 آبان 1401
هفته یازدهم لیگ برتر| پرسپولیس با صدرنشینی به تعطیلات می رود؟

چهار مسابقه از هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال فردا( پنجشنبه) برگزار می شود که در یکی از حساس ترین مسابقات پرسپولیس میزبان تیم مس کرمان است.

 آخرین هفته از مسابقات لیگ برتر پنجشنبه و جمعه این هفته برگزار می شود و پس از آن این رقابت ها تعطیل خواهد شد تا روند آماده سازی تیم ملی برای حضوری مقتدرانه در جام جهانی آغاز شود. در واقع لیگ برتر ما به خواب پاییزی می رود و با دربی پایتخت در هفته دوازدهم، لیگ برتر  بعد از جام جهانی از سر گرفته خواهد شد.

* نگاهی به 4 بازی فردا می اندازیم؛

تراکتور تبریز- ملوان بندرانزلی؛ شام آخر مازیار؟

تراکتور هفته گذشته در حالیکه 10 نفره شده بود مقابل سپاهان شکست خورد و این هفته محمدرضا اخباری دروازه بان ملی پوش خود را به دلیل اخراج در هفته گذشته در اختیار نخواهد داشت. تراکتور 14 امتیازی در رده ششم جدول قرار دارد و در صورت پیروزی مقابل ملوان شانس صعود یک پله ای در جدول لیگ را خواهد داشت.

 ملوان هفته گذشته مقابل پرسپولیس با وجود انجام یک بازی خوب شکست خورد و همچنان در رده پانزدهم جدول قرار دارد و حتی اگر در تبریز سه امتیاز را هم بگیرد از جای خود تکان نمی خورد البته این تیم یک بازی معوقه خانگی بافولاد خوزستان در پیش دارد. با این حال شاگردان مازیار زارع کار سختی برای امتیازگیری دارند.  این هفته مازیار زارع سرمربی ملوان هم به دلیل اخراج مقابل پرسپولیس روی نیمکت ملوان غایب خواهد بود. مربی که زمزمه برکناری اش از ملوان شنیده می شود و حتی برخی می گویند  محمد احمدزاده به این تیم برخواهد گشت!

آخرین تقابل دو تیم در جام حذفی فصل 1396-1395 بوده که در آن بازی تراکتور یک بر صفر پیروز شد و اکنون بعد از سال ها این دو تیم در لیگ برتر مقابل هم قرار می گیرند.

صنعت نفت آبادان - پیکان تهران؛ اولین برد فیروز خان؟

نفت آبادان با فیروز کریمی رنگ برد ندیده و این مربی قدیمی و شوخ طبع فقط یک امتیاز از 4 مسابقه گرفته است. پیکان تهران هم با سه مساوی متوالی به برزیل ایران سفر می کند تا شاید بتواند نوار مساوی هایش را قطع کند. شاگردان کریمی در صورت برد هم فقط شانس صعود یک پله ای را در جدول لیگ دارند و ممکن است از قعر جدول به رده پانزدهم برسند اما پیکان اگر پیروز شود شانس صعود چهار پله ای در جدول لیگ را دارد.

این مسابقه را می توان یک بازی کلاسیک در فوتبال کشور دانست جایی که دو تیم قدیمی فوتبال کشور مقابل هم قرار می گیرند. فصل گذشته مسابقه دو تیم هیچ گلی نداشت و با تساوی به پایان رسید. 

پیکان نسبت به عملکرد داور هفته گذشته خود بسیار معترض بود و حتی اعلام کرد منتظر عذرخواهی حاج ملک داور بازی با هوادار است مسابقه ای که با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید.

پرسپولیس - مس کرمان؛ آغاز تعطیلات با برد و صدرنشینی؟

پرسپولیس این روزها با بردهای اقتصادی و پیروزی های یک بر صفر صدرنشین شده؛ اما فوتبال زیبا و تماشاگر پسندی ارایه نمی کند. هرچند برخی معتقدند که در فوتبال برد مهم است نه تعداد گل. سرخپوشان این هفته به مصاف دومین تیم مسی لیگ برتر می روند. آنها مس رفسنجان را در ورزشگاه آزادی دو هفته پیش شکست دادند واکنون باید به مصاف دیگر تیم استان کرمان بروند. مس کرمانی که بعد از سال ها دوباره به لیگ برتر برگشته مسی ها هفته گذشته دومین برد فصل خود را به دست آوردند تا با 9 امتیاز در رده سیزدهم قرار بگیرند. پرسپولیس با 3 گل خورده مستحکم ترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارد اما در فاز هجومی خیلی موفق نبوده و فقط 10 گل زده دارد که 6 گلش را لوکا دیا زده است. در واقع این مهاجم هلندی 60 درصد گل های سرخپوشان را به ثمر رسانده و اکنون به همراه محمد عباس زاده مهاجم تراکتور در صدر جدول گلزنان قرار دارد.

پرسپولیس با یک برد اقتصادی دیگر می تواند با صدرنشینی به تعطیلات لیگ برود و خود را برای بازی با استقلال بعد از جام جهانی آماده کند. شاید اگر هفته دوازدهم لیگ برگزار می شد این مسابقه حساسیت هایش برای هواداران پرسپولیس افزایش پیدا می کرد اما اکنون سرخپوشان هر نتیجه ای که در این بازی بگیرند بیش از یک و ماه نیم فرصت دارند تا خود را برای بازی بعد آماده کنند.

مس کرمان هم نشان داده مقابل تیمَ های مدعی و بالانشین جدول بازی های خوبی ارایه می کند. آخرین تقابل مس و پرسپولیس در لیگ برتر فصل 92-92 بود که پرسپولیس 6 بر صفر این تیم را شکست داد؛ اما بعید است که فردا بتواند چنین نتیجه ای را تکرار کند. برخی گلزنان آن مسابقه مثل پیام صادقیان، سیدصالحی و ... دیگر فوتبال بازی نمی کنند.

فولاد خوزستان -گل گهرسیرجان؛ نبرد مربیان اسبق و پاره وقت تیم ملی!

فولاد روزهای سختی را در لیگ برتر تجربه می کند و بعد از 4 تساوی متوالی هفته گذشته هم مقابل نساجی شکست خورد تا به رده نهم جدول سقوط کند و 12 امتیازی باقی بماند.

 گل گهرسیرجان که این فصل حضور در صدر جدول را هم تجربه کرده است اکنون با 18 امتیاز در رده چهارم لیگ برتر ایستاده است. فصل گذشته فولاد یک بار گل گهر را شکست داد و بازی دیگر دو تیم با مساوی به پایان رسید. اکنون شاید بهترین وقت برای گل گهر است که باخت فصل را جبران کنند. این مسابقه تقابل سرمربی اسبق تیم ملی با مربی آینده این تیم است! باشگاه البته با حضور نکونام در تیم ملی موافقت نکرده است حتی به صورت پاره وقت که گفته می شد نکونام دستیار پاره وقت کی روش است.

گل گهر اگر در این بازی پیروز شود و تیم های پرسپولیس، استقلال و سپاهان نتیجه نگیرند شانس صدرنشینی را قبل از جام جهانی خواهد داشت ولی فولاد بعد از این مسابقه یک بازی معوقه هم با ملوان دارد که چهارشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد. 

**برنامه مسابقات هفته یازدهم لیگ برتر:

پنجشنبه 5 آبان
تراکتور تبریز – ملوان بندر انزلی- ساعت 15- ورزشگاه یادگار امام  تبریز

پرسپولیس - مس کرمان- ساعت 17- ورزشگاه آزادی تهران

صنعت نفت آبادان - پیکان تهران ساعت 17- ورزشگاه  تختی آبادان

فولادخوزستان - گل گهر سیرجان- ساعت 19- ورزشگاه شهدای فولاد اهواز

جمعه 6 آبان
هوادار  تهران - استقلال- ساعت 16- ورزشگاه پاس قوامین تهران

مس رفسنجان -  فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- ساعت 16:30- ورزشگاه شهدای مس رفسنجان

آلومینیوم  اراک - نساجی مازندران- ساعت 17:30- ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک

ذوب آهن  اصفهان -  نفت مسجد سلیمان- ساعت 18:30- ورزشگاه فولادشهر فولادشهر

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول