کمیته رفاهی
 

فیفا آمار کارگران کشته شده جام جهانی قطر را اعلام کرد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 286 ] - سه شنبه, 3 آبان 1401
فیفا آمار کارگران کشته شده جام جهانی قطر را اعلام کرد

فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) اعلام کرد 3 نفر به طور مستقیم به خاطر کار در ورزشگاه های میزبان جام جهانی 2022 جان باخته اند.

  26 روز مانده به شروع جام جهانی در قطر، فیفا در مجموع تایید کرد در محل ساخت و ساز استادیوم های جام جهانی 3 نفر کشته شدند. گفته می شود که 37 مرگ دیگر به طور مستقیم به کار مرتبط نیستند. این آمار با آمار مرگ و میر گزارش شده در رسانه های بریتانیا که چند سال پیش اعلام شد فاصله زیادی دارد.

طبق اعلام کمیته برگزاری جام جهانی 2022 قطر، طی چند سال گذشته سه نفر در محل ساخت ورزشگاه های کشور میزبان جام جهانی قطر در ساعات کاری جان خود را از دست داده اند.

37 مورد فوتی دیگر به ثبت رسیده است که این کارگران در حین کار مستقیم در ورزشگاه ها فوت نکرده اند. بنابراین کمیته سازماندهی این موارد را به عنوان "مرگ های غیرمرتبط با کار" طبقه بندی می کند.

در گزارش های رسانه های بریتانیا در چند سال گذشته پس از اهدای جام جهانی در دسامبر 2010 اعلام شده بود، هزاران کارگر جام جهانی در طول ساخت ورزشگاه ها در این کشور کشته شده اند. آماری که قطر آن را قبول ندارد. عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر نیز خواستار ایجاد صندوق غرامت شدند که اتحادیه فوتبال آلمان نیز از آن حمایت می کند.

برند نویندورف، رییس اتحادیه فوتبال آلمان به همراه نانسی فایسر، وزیر کشور در پایان ماه اکتبر به قطر سفر خواهند کرد. سخنگوی اتحادیه فوتبال آلمان گفت: تمرکز این سفر بر روی موضوعات حقوق بشری است که در حاشیه مسابقات مورد بحث قرار خواهد گرفت

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول