کمیته رفاهی
 

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022Y ؛ کامرون

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 91 ] - سه شنبه, 3 آبان 1401
معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022Y ؛ کامرون

سنگال در سومین حضور خود در جام جهانی می خواهد به اولین تیم از قاره ی سیاه تبدیل شود که توانسته به نیمه نهایی بزرگترین رویداد فوتبالی جهان راه پیدا می کند.

چیزی تا آغاز جام جهانی 2022 باقی نمانده است. بیست ودومین دوره ی بزرگترین رویداد فوتبالیِ جهان برای دومین بار قرار است در قاره ی کهن به انجام برسد و قطر میزبانی این رقابت ها را به عهده داشته باشد.

تیم ملی سنگال، یکی دیگر از تیم هایی است که در گروه اول حضور دارد. شاگردان آلیو سیسه به دنبال این هستند تا ماموریت نیمه تمامِ سال 2002 را به اتمام برسانند و به اولین تیم آفریقایی تبدیل شوند که از مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی بالاتر می روند و راهی چهار تیم پایانی می شوند.

طریقه ی صعود:

سنگال ابتدا در گروهی چهار تیمی و در حضور توگو، نامیبیا و کنگو با 16 امتیاز سرگروه شدند و به تنهایی راهی دور سوم و نهایی شدند. آنها در این مرحله باید دیداری رفت و برگشت را مقابل مصر به انجام می رسانند تا تکرار فینال جام ملت های 2021 برگزار شود. شاگردان آلیو سیسه ابتدا در قاهره با یک گل شکست خوردند اما در بازی برگشت شیرهای ترانگا با یک گل به برتری دست یافتند و بازی به وقت های اضافه و ضربات پنالتی کشیده شد. جایی که سفیدپوشان موفق شدند بات نتیجه ی سه بر یک به پیروزی برسند و جهانی شوند.

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022؛ شیرهای تِرانگا برای تاریخ سازی می آیند

سابقه در جام جهانی:

کشور غرذب نشین آفریقایی قرار است برای سومین بار طعم حضور در جام جهانی را بچشد. آنها پیش از جام جهانی 2002 هیچوقت موفق به حضور در مهمترین رویداد فوتبالیِ جهان نشده بودند و پس از آن هم فقط یک مرتبه و آن هم در سال 2018 توانستند به دور نهایی این رقابت ها راه یابند که به حذف در دور گروهی منجر شد. حالا با آلیو سیسه، سنگال موفق شده برای نخستین بار 2 حضور متوالی در جام جهانی را تجربه کند.

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022؛ شیرهای تِرانگا برای تاریخ سازی می آیند

بهترین عملکرد:

یکی از بزرگ ترین شگفتی های جام پرشگفتی 2002، سنگال بود. تیمی که قرار بود زنگ تفریح فرانسه، اروگوئه و دانمارک باشد اما با هدایت برونو متسوی فقید و در حضور ستاره هایی چون ال حاجی دیوف، پاپا بوبا دیوپ، هنری کامارا، آلیو سیسه، خلیلو فادیگا و ... موفق شدند تمام نگاه ها را به سمت خود جلب کنند. آنها در بازی اول و افتتاحیه ی جام با نتیجه ی یک بر صفر از سد مدافع عنوان قهرمانی یعنی فرانسه بگذرند. پاپا بوبا دیوپ زننده ی تک گل این مسابقه بود. شیرهای ترانگا در 2 بازی بعدی 2 تساوی به دست آوردند و با پنج امتیاز پس از دانمارک راهی دور یک هشتم نهایی شدند.

قربانی بعدی نماینده ی آفریقا، سوئد بود. تیمی که با سرمربیگری لاگربک و سودربرگ بالاتر از انگلیس و آرژانتین در گروهش اول شده بود برابر سنگال به زانو درآمد. هنری کامارا 2 گل زد و گل دومش در اوقات اضافه به ثمر رسید. سنگال به سومین تیم آفریقایی تبدیل شد که به یک چهارم نهایی جام جهانی راه پیدا کرده است. آنها به جدال با ترکیه رفتند و با گل طلایی ایلهان مانسیز شکست تلخی را تجربه کردند و از جام کنار رفتند.

سرمربی:

کاپیتان تیم 2002 حالا هفت سال است که سرمربی تیم ملی سنگال شده است. یک مربی خوش آتیه و خوش استایل که گام به گام تیمش را به پله های بالاتر آورد. آنها برای اولین بار با آلیوبه قهرمانی جام ملت های آفریقا دست پیدا کردند. پس از 16 سال راهی جام جهانی شدند و فقط به خاطر دریافت کارت زرد بیشتر نسبت به ژاپن از جام حذف شدند و حالا می خواهند در دومین حضور متوالی به یک موفقیت بزرگ دیگر دست پیدا کنند. سیسه تیم آماده و پرتوانی دارد و می خواهد کار بزرگی را انجام دهد.

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022؛ شیرهای تِرانگا برای تاریخ سازی می آیند

سابقه ی تقابل با هم گروهی ها:

قطر: بازی نداشته
هلند: بازی نداشته
اکوادور: یک برد، یک مساوی و صفر باخت

ستاره:

سادیو مانه با فاصله نفر اول شیرهای ترانگا است. مهاجمی که در ابتدای این فصل لیورپول و لیگ برتر را ترک کرد و راهی بایرن مونیخ شد تا در جمع باواریایی ها جای خالی روبرت لواندوفسکی را پر کند. مانه نزد مردم سنگال محبوبیت فراوانی را دارد و این مساله نه فقط به خاطر نمایش شگفت انگیزش در درون زمین فوتبال، بلکه به خاطر کمک های و کارهای خیری است که در تمام این سال ها در راه ابادانی کشورش انجام داده است. سادیو مانه در همین راستا جایزه ی دکتر سوکراتس را هم از فرانس فوتبال دریافت کرد. او حالا می خواهد در کنار نفراتی چون ادوارد مندی، کالدیو کولیبالی، ادریسا گانا گی و ... سنگال را به مراحل پایانی جام جهانی برساند.

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022؛ شیرهای تِرانگا برای تاریخ سازی می آیند

برنامه ی بازی ها:

دوشنبه 30 آبان: سنگال- هلند ساعت 19:30

جمعه چهار آذر: قطر- سنگال ساعت 16:30

سه شنبه هشت آذر: اکوادور- سنگال ساعت 18:30

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول