کمیته رفاهی
 

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022؛ اکواداور

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 88 ] - یکشنبه, 1 آبان 1401
معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022؛ اکواداور

تیم ملی فوتبال اکوادور در چهارمین حضور خود در جام جهانی 2022 به دنبال این است تا برای دومین بار از گروه خود صعود کند.

، چیزی تا آغاز جام جهانی 2022 باقی نمانده است. بیست ودومین دوره ی بزرگترین رویداد فوتبالیِ جهان برای دومین بار قرار است در قاره ی کهن به انجام برسد و قطر میزبانی این رقابت ها را به عهده داشته باشد.

دیدار افتتاحیه روز بیست و نهم آبان ماه بین عنابی ها و اکوادور به انجام می رسد. در این گزارش قرار است به معرفی یکی از چهار تیم منطقه ی آمریکای جنوبی در این دوره بپردازیم.

طریقه ی صعود:

تیم ملی فوتبال اکوادور در منطقه ی آمریکای جنوبی و در یک گروه 10 تیمی حضور داشت و موفق شد رتبه ی چهارم را با 26 امتیاز به خود اختصاص بدهد. سه رنگ ها البته پس از برزیل و آرژانتین صعود خود را مسجل کرده بودند. با این اوصاف آنها آخرین تیم از کونمبول بودند که جواز حضور در قطر را به دست آوردند.

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022؛ سه رنگ ها در اندیشه ی دومین صعود

سابقه در جام جهانی:

اکوادور قرار است برای چهارمین بار در جام جهانی شرکت داشته باشد. آنها پیش از این در سال های 2002، 2006 و 2014 به این مهم دست یافته بودند و حالا پس از یک دوره غیبت توانسته اند به دور نهایی راه پیدا کنند. ماحصل سه حضور قبلی 10 بازی بوده است. آنها در این مسابقات به چهار برد، یک تساوی و پنج باخت قناعت کرده اند. 12 گل زده و 11 گل خورده نیز برای سرزمین شکلات و موز به ثبت رسیده است.

بهترین عملکرد:

سه رنگ ها در سال 2006 موفق شدند برای اولین بار و آخرین بار از گروه خود صعود کنند. آنها در مسابقاتی که به میزبانی آلمان برگزار می شد با تیم یورگن کلینزمن هم گره شدند. با این وجود پیش از رویارویی با آلمان از سد تیم های لهستان و کاستاریکا گذشتند تا جدال شان با ژرمن ها برای سرگروهی باشد. دیداری که منجر به باخت سه بر صفر شد اما نتوانست مانعی برای صعود تیم زردپوش به یک هشتم نهایی شود. اکوادور در دور دوم به مصاف انگلیس رفت و با تک گل دیوید بکام شکست خورد و از گردونه ی مسابقات کنار رفت. اکوادوری ها در 2 حضور دیگر خود نتوانستند از مرحله ی گروهی صعود کنند.

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022؛ سه رنگ ها در اندیشه ی دومین صعود

سرمربی:

گوستاوو آلفاروی آرژانتینی، سرمربی تیم ملی اکوادور در جام بیست و دوم خواهد بود. این سرمربی 60 ساله در سال 2020 سکان هدایت سه رنگ ها را به عهده گرفت و با ارائه ی فوتبالی تدافعی آنها را به جام جهانی رساند. او خیلی زود و در سن 30 سالگی فوتبال را کنار گذاشت و کفش هایش را آویخت تا وارد دنیای مربیگری شود. او به جز مدت کوتاهی که سرمربی الاهلی عربستان بود هیچ وقت کشورش آرژانتین را ترک نکرد و حالا اکوادور اولین تیم ملی ای است که آلفارو هدایت اش می کند. او بهترین دوران مربیگری خود را در تیم آرسنال آرژانتین و همچنین بوکاجونیورز سپری کرد و حال باید دید می تواند استوانشین ها را برای دومین بار به دور دوم جام جهانی برساند یا خیر.

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022؛ سه رنگ ها در اندیشه ی دومین صعود

سابقه ی تقابل با هم گروهی ها:

قطر: یک برد، یک مساوی و یک باخت
سنگال: یک باخت
هلند: یک مساوی و یک باخت

ستاره:

بدون تردید اِنِر والنسیای 32 ساله ستاره ی اکوادور در این جام خواهد بود. کاپیتان سه رنگ ها با سابقه ی بازی برای تیم های وستهم و اورتون انگلیس، این روزها برای فنرباحچه ی ترکیه در سوپرلیگ این کشور توپ می زند. او زننده ی 100 درصد گل های اکوادور در جام جهانی 2014 بود و حالا دومین حضور خود در این مسابقات را تجربه خواهد کرد. پرویس استوپینیان، آنخل مِنیا، کارلوس گروئزو، مویزز کایسدو و مایکل اِسترادا دیگر مهره های مهم تیم ملی اکوادور به حساب می آیند.

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022؛ سه رنگ ها در اندیشه ی دومین صعود

برنامه ی بازی ها:

یکشنبه 29 آبان: قطر- اکوادور ساعت 19:30

جمعه چهار آذر: هلند- اکوادور ساعت 19:30

سه شنبه هشت آذر: اکوادور- سنگال ساعت 18:30

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول