کمیته رفاهی
 

افزایش جمعیت قطر به خاطر جام جهانی 2022

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 91 ] - یکشنبه, 1 آبان 1401
افزایش جمعیت قطر به خاطر جام جهانی 2022

جمعیت قطر در آستانه جام جهانی با سیر صعودی روبه رو بوده است و به نظر می رسد بعد از پایان این رقابت ها دچار شیب نزولی شود.

، جمعیت قطر در سال 2021 به میزان 13.2 درصد افزایش یافت، زیرا این کشور هزاران کارگر خارجی را پیش از جام جهانی 2022 که ماه آینده در دوحه برگزار می شود را جذب کرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط سازمان برنامه ریزی و آمار، جمعیت قطر پس از ورود 370 هزار نفر در سال گذشته به 2.94 میلیون نفر رسید که اکثریت کارگران مهاجر هستند. تخمین زده می شود که 380 هزار شهروند قطری در این کشور وجود دارد، در حالی که بقیه جمعیت را کارگران مهاجر کم درآمد تا متوسط ​​و برخی از افراد پردرآمد تشکیل می دهند که دارای ویزای اقامت و کار در این کشور هستند.

قطر انتظار 1.2 میلیون بازدیدکننده برای بزرگ ترین رویداد فوتبالی جهان در ماه آینده را دارد و به همین خاطر زیرساخت ها و مسائل امنیتی را در ماه های گذشته نهایی کرده است و همه چیز آماده شروع جام جهانی 2022 در این کشور کوچک است.

در همین راستا مقامات قطری توافق نامه ای با ترکیه برای اعزام 3000 افسر پلیس ضدشورش برای کمک به حفظ امنیت در کشور قطر امضا کردند. 

علاوه بر ترکیه، گزارش شده است که پاکستان، ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه و ایتالیا از مسابقات جام جهانی 2022 قطر حمایت نظامی و پلیسی خواهند کرد.

کشور قطر 229 میلیارد دلار برای ساخت بزرگراه ها، هفت استادیوم فوتبال، هتل ها،  برج ها و زیرساخت ها برای میزبانی جام جهانی 2022 هزینه کرده است و در همین راستا تخمین زده می شود که نزدیک به نیمی از جمعیت قطر در بخش ساخت و ساز مرتبط با مسابقات مشغول به کار شوند.

صندوق بین المللی پول اعلام کرد که پس از برگزاری این مسابقات، جمعیت قطر سالانه 1.2 درصد کاهش می یابد و تا سال 2027 به 2.5 میلیون نفر می رسد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول