کمیته رفاهی
 

قیمت حق پخش بازی ایران - آمریکا در حد فینال جام جهانی!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 162 ] - یکشنبه, 1 آبان 1401
قیمت حق پخش بازی ایران - آمریکا در حد فینال جام جهانی!

به نظر می رسد مسائل اقتصادی هم در منتفی شدن شایعات مربوط به حذف تیم ملی از جام جهانی 2022 قطر، موثر بوده است.

حتما در جریان هستید که بعد از انتشار شایعاتی درباره احتمال حذف تیم ملی از جام جهانی به خاطر درخواست گروهی از وکلای اسپانیایی به تحریک جریانات سیاسی خارج از کشور به فیفا، امروز مشخص شد که فدراسیون جهانی فوتبال هیچ تصمیمی در این زمینه ندارد و تیم ملی بدون هیچ نگرانی، مسافر قطر خواهد شد.

درباره اینکه چرا فیفا به درخواست این گروه برای حذف تیم ملی، بی توجه بوده، می توان به این دلیل هم اشاره کرد که دلایل اقتصادی هم در حمایت فدراسیون جهانی فوتبال از تیم ملی موثر بوده است. 

دلایلی که می توان به آنها اشاره کرد و سوژه این گزارش شده به این شرح است:

حق پخش: حق پخش مسابقات جام جهانی به اشکال مختلف فروخته می شود. از فروش امتیاز پخش کل مسابقات گرفته تا پخش چند مسابقه خاص و البته پخش اینترنتی این رقابتها که تعرفه آن پایین تر از دو مورد اول است. با توجه به اینکه بازی ایران و امریکا به عنوان دیدار سوم مرحله گروه B رقابتها، دیدار بسیار حساسی است، قیمت حق پخش تلویزیونی این مسابقه در حد و اندازه های بازی نیمه نهایی و حتی دیدار فینال جام جهانی تعیین شده و به فروش رفته است! به همین دلیل فیفا قطعا چنین ریسکی نمی کند که به راحتی هر چه تمام تر، قید یکی ازپردرآمدترین بازیهایش را بزند به خصوص آنکه جدا از این بازی، دیدار ایران و انگلیس هم مخاطبان تلویزیونی بیشماری در سراسر دنیا دارد و این بازی هم فروش خوبی داشته است!

بلیت هایی که فروخته شده: جدا از مساله حق پخش، استقبال زیادی از بازی ایران و امریکا شده و گفته می شود که تمام بلیتهای مربوط به این مسابقه فروخته شده و به نظر می رسد به همان اندازه که از مسابقه دو تیم در جام جهانی 98 استقبال شده بود، مسابقه دو تیم در جام جهانی 2022 هم پرتماشاگر خواهد بود. بازی ایران و انگلیس هم البته یکی از بازیهایی بوده که استقبال زیادی از آن شده و گویا بلیتهای آن بازی هم دیگر پیدا نمی شود.

ایرانی هایی که قرار است در قطر هزینه کنند: جدا از این موارد، ایرانی های زیادی از سراسر دنیا به قطر خواهند رفت تا جام جهانی را از نزدیک ببینند. سفری که باعث خواهد شد دلارها و یوروهای زیادی در قطر هزینه شود و هم دولت قطر از این موضوع سود خواهد برد هم فیفا.
فوتبالی

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول