کمیته رفاهی
 

خشک سالی در بین خارجی های لیگ برتر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 188 ] - پنجشنبه, 28 مهر 1401
خشک سالی در بین خارجی های لیگ برتر

بازیکنان خارجی شاغل در لیگ برتر ایران برخلاف انتظارها تاکنون نتوانسته اند عملکرد مطلوبی را در تیم های خود به جای بگذارند.

 جدول گلزنان لیگ برتر فوتبال ایران در هفته نهم به دست محمد عباس زاده فتح شد و مهاجم تراکتور با 6 گل زده بالاتر از یورگن لوکادیا در صدرجدول گلزنان حضور دارد. عباس زاده با انجام 9 بازی موفق به زدن این تعداد گل شده است.

در سوی مقابل لوکادیا، مهاجم هلندی پرسپولیس که دو بازی کم تر از رقیب خود انجام داده، 5 گل به ثمر رسانده و به نظر می رسد این دو مهاجم، مدعیان اصلی آقای گلی در فصل جاری لیگ برتر ایران لقب گیرند.

بعد از این دو، تعداد زیادی بازیکن سه گله در جدول گلزنان وجود دارد که کوین یامگا از استقلال تنها بازیکن سه گل در جمع ایرانی ها به شمار می رود.

حضور کمرنگ گلزنان خارجی در این بخش در شرایطی است که امسال تیم ها سرمایه گذاری بیش تری روی بازیکنان خارجی خود انجام داده اند اما حداقل در بخش تهاجمی، آن طور که باید و شاید به خواسته های خود از حیث زدن گل نرسیده اند.

خشک سالی در بین خارجی های لیگ برتر

جدول گلزنان بازیکنان خارجی:
یورگن لوکادیا – 7 بازی – 5 گل (2 گل از روی نقطه پنالتی)

کوین یامگا – 9 بازی - 3 گل (2 گل از روی نقطه پنالتی)

لوسیانو پریرا – 9 بازی – 2 گل

کی روش استنلی – 9 بازی – 1 گل

اریک بوکوم باگناما – 7 بازی – 1 گل

موسی کولیبالی – 8 بازی – 1 گل (1  گل از روی نقطه پنالتی)

آیاندا پاتوسی – 7 بازی – 1 گل

مانوئل فرناندس – 6 بازی – 1 گل

خشک سالی در بین خارجی های لیگ برتر

جدول پاسورهای بازیکنان خارجی:
ریکاردو آلوز – 6 پاس گل

اریک بوکوم باگناما – 1 پاس گل

کوین یامگا – 1 پاس گل

آداما نیان – 1 پاس گل

گوستاوو – 1 پاس گل

کی روش استنلی – 1 پاس گل

در شرایطی که 33 بازیکن خارجی در ایران مشغول هستند، فقط 8 بازیکن موفق به گلزنی شده اند که از این تعداد 5 نفر یک گل به ثمر رسانده اند. این آمار در حالی است که تاکنون یک سوم از فصل جاری سپری شده است. از طرفی 6 بازیکن پاس گل داده اند که از این بین 5 نفر فقط یک پاس گل داده اند.

از بین 27 بازیکن خارجی، 19 بازیکن در پست های تهاجمی مانند مهاجم، وینگر یا هافبک هجومی به میدان می روند و طبق آمار تاکنون نتوانسته اند آمار قابل قبولی را از خود به جای بگذارند. اگر چه نمی توان کارایی بازیکنان را با گل و پاس گل ارزیابی کرد اما از بازیکنی که برای تقویت خط حمله استخدام شده، انتظار بیش تری می رود.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول