کمیته رفاهی
 

هفته دهم لیگ برتر| استقلال - آلومینیوم؛ رحمتی آبی پوشان را به صدر می فرستد؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 89 ] - پنجشنبه, 28 مهر 1401
هفته دهم لیگ برتر| استقلال - آلومینیوم؛ رحمتی آبی پوشان را به صدر می فرستد؟

چهار مسابقه هفته دهم لیگ برتر فوتبال جمعه برگزار می شود که در یکی از حساس ترین مسابقات استقلال میزبان تیم آلومینیوم اراک است.

4 مسابقه پایانی هفته دهم لیگ برتر جمعه برگزار می شود. نگاهی به این بازی ها می اندازیم ؛ 

پیکان - هوادار؛ دربی کوچک تهران در کرج!

دربی کوچک تهران بین دو تیم تقریبا بدون تماشاگر لیگ برتر برگزار می شود البته پیکان از تیم های ریشه دار با سابقه فوتبال کشور است که سال ها در امر بازیکن سازی موفق بوده و فوتبالیست های زیادی را پرورش داده است اما هوادار تیمی جدید التاسیس است که با حمایت بخش خصوصی وارد لیگ برتر شده است. پیکان 10 امتیازی در رده دوازدهم قرار دارد و هوادار یازده امتیازی در رده دهم جدول ایستاده .

پیکان 6 هفته است که برنده نشده و برای رسیدن به رتبه های بالاتر جدول تلاش می کند و هوادار با دو برد متوالی از بحران فاصله گرفته است. تقابل این دو تیم تهرانی در ورزشگاه انقلاب کرج خواهد بود و به دلیل شرایط نامساعد ورزشگاه های تهران در استان همجوار برگزار می شود. فصل گذشته هر تیم یک بار پیروز شد.

گل گهرسیرجان - ذوب آهن؛ تقابل قلعه نویی با دومین پرسپولیسی

هر دوتیم هفته گذشته در خانه خود شکست خوردند. گل گهر مقابل نساجی سه امتیاز را از دست داد و ذوب آهن در دقیقه 92 با گل به خودی بازیکنش استقلال را پیروز به تهران فرستاد. اکنون امیر قلعه نویی مقابل یک مربی پرسپولیسی دیگر لیگ قرار می گیرد. هفته گذشته حمید مطهری مربی جوان و با انگیزه پرافتخار ترین مربی لیگ را شکست داد و فردا تارتار هم با همین هدف به سیرجان سفر می کند.

مدیران ذوب آهن معتقد هستند از ارزان ترین تیم های لیگ محسوب می شوند و با توجه به هزینه ای که انجام داده اند  قرار گرفتن روی پله یازدهم جدول خیلی برای این تیم بد نیست اما گل گهر که در این فصل به صدر جدول هم رسید می خواهد دوباره به جمع بزرگان لیگ برسد و از رده چهارم بالاتر بیاید. فصل گذشته گل گهر در یک بازی پرگل 3 بر 2 ذوب آهن را شکست داد ولی بازی برگشت بدون گل به پایان رسید. 

استقلال - آلومینیوم اراک؛ آبی پوشان با رحمتی به صدر می رسند؟

استقلال از هفته نهم تا دهم لیگ برتر دچار تغییر و تحول اساسی شد، مدیرعامل باشگاه از سمتش کنار رفت و علی فتح الله زاده جانشین مصطفی آجورلو شد. اکنون دوران استقلال فتح الله زاده شده  مدیری که رگ خواب هواداران را به خوبی می داند. یکی از تخصص های حاجی فتح الله زاده  ترکاندن بمب در فوتبال است. او ظاهرا  در اولین اقدامش ساپینتو سرمربی پرتغالی که قصد استعفا داشت را برگرداند تا همچنان تیم در دست این مربی پرتغالی عصبانی و هیجان زده باقی بماند. در این هفته استقلال باید به مصاف حریفی برود که ریشه های نزدیکی با استقلال داشته و دارد و از سیدمهدی رحمتی سرمربی این تیم گرفته تا بازیکنانی که سابقه بازی در استقلال را داشته و دارند. فصل گذشته تقابل دو تیم در لیگ برتر برنده نداشت.

استقلال سایه به سایه پرسپولیس در صدر جدول لیگ حرکت می کند و منتظر لغزش حریف سنتی خود است تا به صدر برسد. آبی پوشان در این هفته بعد از پرسپولیس در لیگ به میدان می روند و از نتیجه بازی پرسپولیس آگاه خواهند بود. آلومینیوم در خط دفاعی بسیار تیمی قدرتمند و مستحکم است و فقط 4 گل در 9 بازی خورده ولی همانقدر هم در فاز هجومی و گلزنی مشکل دارد و فقط 4 گل به ثمر رسانده است. استقلال هم البته مشکلاتی در کار تاکتیکی و گروهی اش دارد که رحمتی قطعا بیش از همه روی این ضعف ها تمرکز خواهد کرد. باید دید استقلال با مدیریت فتح الله زاده  چه شرایطی در عرصه فنی خواهد داشت. 

رحمتی اگر از استقلال امتیاز بگیرد به صورت غیرمستقیم به پرسپولیس در جدول لیگ کمک کرده اما در فوتبال حرفه ای هر تیمی فقط برای خودش بازی می کند.

نفت مسجدسلیمان - مس رفسنجان؛ پایان سریال باخت ها؟

نفت مسجدسلیمان با 4 شکست پیاپی در کانون بحران قرار گرفته با این حال بازی هفته گذشته این تیم مقابل تراکتور در تبریز باعث امیدواری هواداران شد هرچند در نهایت 3 بر 2 بازنده شدند اما حداقل روند زنگ تفریح شدن نفت در لیگ برتر متوقف شد. مس رفسنجان هم مقابل پرسپولیس با وجود ارایه یک بازی خوب و منسجم شکست خورد تا به رده هشتم جدول لیگ سقوط کند . نفت 8 امتیازی در رده سیزدهم جدول لیگ ایستاده اند و نمی خواهند در خانه پنجمین باخت متوالی فصل خود را متحمل شوند و به دنبال قطع نوار ناکامی و سریال باخت هایشان هستند. 

اسامی داوران برنامه هفته دهم لیگ برتر:

پنجشنبه 28 مهر 1401
سپاهان و تراکتور
داوران: محمدحسین زاهدی فرد، فرهاد مروجی، حمیدرضا افشون، یعقوب آشوری
ناظر: محمدرضا فلاح

ملوان بندرانزلی و پرسپولیس
داوران: علی صفایی، محمدرضا منصوری، ایوب غلامزاده، سعید رحیمی مقدم
ناظر: یداله جهانبازی

مس کرمان و صنعت نفت آبادان
داوران: سیدعلی اصغر مومنی، فرهاد فرهادپور، سیدمحمد هاشمی نسب، سیدحسین حسینی
ناظر: سید احمد صالحی

نساجی مازندران و فولاد خوزستان
داوران: کمیل غلامی، علی اکبر نوری، وحید سیفی، علی بای
ناظر: حسین خانبان

جمعه 29 مهر 1401
پیکان تهران و هوادار تهران
داوران: حمید حاج ملک، سید یعقوب حجتی، علیرضا طاهرخانی، شبیر بهروزی
ناظر: البرز حاجی پور

گل گهر سیرجان و ذوب آهن
داوران: جواد رحیم زاده، قهرمان نجفی، بهمن عبدالهی، فرزاد منصوری
ناظر: فریدون اصفهانیان

استقلال و آلومینیوم اراک
داوران: سید وحید کاظمی، محمدرضا ابوالفضلی، دانیال باشنده، عباس راکی
ناظر: ایرج نظری

نفت مسجد سلیمان و مس رفسنجان
داوران: روح اله شریفی، محمد راهی، محسن حکیم، مسعود حقیقی
ناظر: سعید بطحایی

پایان پیام/

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول