کمیته رفاهی
 

نکات پنهان جدول لیگ برتر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 79 ] - دوشنبه, 25 مهر 1401
نکات پنهان جدول لیگ برتر

جدول لیگ برتر فوتبال ایران تا پایان هفته نهم نکات جالبی را در دل خود دارد که در اینجا به آن پرداخته شده است.

 9 هفته از رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران گذشت و تا به اینجای کار شاهد حوادث عجیب و متفاوتی نبوده ایم. در این دوره هم شاهد بازی های نزدیک و کم گل هستیم. تساوی های فراوان به بار می نشیند و احتیاط، در دستور کار اکثریت قریب به اتفاق تیم هاست. با این وجود همچنان در جدول رده بندی نکات قابل توجهی نهفته است که توجه شما را به آن ها جلب می کنیم:

*با شکست مس رفسنجان و ذوب آهن حالا فولاد خوزستان تنها تیم بدون شکست لیگ برتر فوتبال ایران به حساب می آید. شاگردان جواد نکونام که یک بازی عقب افتاده هم دارند با 2 برد و 6 تساوی در جایگاه هفتم قرار دارند. آنها تنها خط تیره ی لیگ را از آنِ خود کرده اند.

*پرسپولیس و استقلال با کسب پنج پیروزی تا به اینجای کار بیشترین برد را به خود اختصاص داده اند. آنها با پیروزی در 55 درصد مسابقات رقابت تنگاتنگی در صدر جدول با یکدیگر دارند.

*تیم فوتبال ذوب آهن با هفت تساوی، رکورددار تساوی در لیگ برتر است. شاگردان مهدی تارتار در 77 درصد بازی هایی که برگزار کرده اند با تقسیم امتیازات از زمین خارج شده اند. شاگردان مهدی تارتار البته در 2 هفته ی اخیر یک برد و یک باخت را به دست آوردند.

*گل گهر سیرجان با به ثمر رساندن 14 گل، بهترین خط حمله ی لیگ برتر را در اختیار دارد. تیم امیر قلعه نویی البته آمار شگفت انگیزی نداشته اما در قیاس با دیگر تیم های لیگ برتری نمایش هجومی تری داشته است. آنها با میانگین 1.5 گل در هر بازی بیشترین گل زده را در اختیار دارند.

*10 تیم از 16 تیم حاضر در لیگ برتر گل های زده شان یک رقمی است و نکته عجیب این است که پرسپولیس به عنوان صدرنشین لیگ هم فقط 9 گل زده و جزو همین تیم ها است. نفت مسجدسلیمانِ رده سیزدهمی اما با به ثمر رساندن 10 گل، گوی سبقت را از این حیث از صدرنشین لیگ ربوده است.

*شاگردان یحیی گل محمدی با دریافت سه گل، به تنهایی بهترین خط دفاعی لیگ را در اختیار دارند. علیرضا بیرانوند هم 6 کلین شیت را به ثبت رسانده است. در طرف دیگر ماجرا نفت مسجدسلیمان با 20 گل خورده و متوسط دریافت گل بالاتر از 2، بدترین خط دفاعی را به خود اختصاص داده است. آنها متحمل باخت های چهار بر صفر و پنج بر صفر شده اند.

*هم در صدر و هم در قعر شاهد همسایگی 2 تیم هستیم. سرخابی های پایتخت به واسطه ی تفاضل گل بهتر پرسپولیس از یکدیگر تمیز داده شده اند و در قعر جدول نیز ملوان و صنعت نفت هر 2 پنج امتیازی هستند ولی تفاضل گل انزلی چی ها منفی پنج است و شاگردان فیروز کریمی با تفاضل منفی هفت رتبه ی شانزدهم را مال خود کرده اند.

*سه تیم استقلال، سپاهان و فولاد در پنج بازی اخیر خود شکستی را متحمل نشده اند. با این حال آبی پوشان تهرانی با سه برد و 2 تساوی روند بهتری را داشتند و سرخ پوشان اهوازی با یک برد و چهار تساوی نمایشی ضعیف تر از خود بروز داده اند.

*نفت مسجدسلیمان با شکست در هر چهار بازی اخیرش، بدترین فرم را بین تمامی تیم های لیگ دارد و باید دید رضا مهاجری توانایی حل مشکل این تیم را خواهد داشت یا خیر.

*نساجی مازندران با 2 برد و سه تساوی، بهترین تیم میزبانِ لیگ تا به اینجای کار بوده است. شاگردان حمید مطهری باختی در خانه نداشته اند و البته اولین بازی خود را در اصفهان میزبانی کردند. تراکتور، مس رفسنجان و استقلال با هشت امتیاز در رده های بعدی هستند. نمایندگان تبریز و رفسنجان از یک بازی کمتر به این آمار رسیده اند. بدترین تیم میزبان هم صنعت نفت است که فقط یک امتیاز اندوخته خانگی دارد.

*سپاهان و پرسپولیس با سه برد و 2 تساوی و کسب 11 امتیاز، بهترین تیم های خارج از خانه هستند. آنها بدون متحمل شدن باختی از این حیث گوی سبقت را از بقیه تیم ها ربوده اند. استقلال با 10 امتیاز در تعقیب این 2 تیم است. در پایین جدول ملوان و مس کرمان تازه لیگ برتری شده هستند که از پنج دیدار خارج از خانه فقط یک امتیاز را مال خود کرده اند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول