کمیته رفاهی
 

شرایط بحرانی در قطر: فرودگاه دوحه آماده نیست

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 121 ] - سه شنبه, 19 مهر 1401
شرایط بحرانی در قطر: فرودگاه دوحه آماده نیست

نگرانی ها از آماده نبودن فرودگاه اصلی دوحه برای پذیرش پروازهای متعدد در یک روز در آستانه جام جهانی 2022 افزایش یافته است.

 جام جهانی 2022 قرار است در فاصله کمتر از شش هفته دیگر به میزبانی قطر برگزار شود و شرایط این کشور در این فاصله کوتاه تا آغاز این این رقابت ها کمی نگران کننده به نظر می رسد. 
روزنامه انگلیسی دیلی میل مدعی شده است که بسیاری از منابع نزدیک به مسئولان برگزاری جام جهانی می گویند که فرودگاه حمد برای پذیرش پروازهای متعدد در یک روز آماده نیست و ممکن است نگرانی های امنیتی نیز به این موضوع اضافه شود. 
این روزنامه خبر داده که کارکنان این فرودگاه در حال حاضر با سرعت در حال انجام کارهایی هستند که بتوانند استاندارد لازم برای برگزاری جام جهانی به بهترین شیوه را رعایت کنند اما همچنان مواردی چون افزایش قابل توجه ترافیک و فشار بیش از حد روی کارکنان به دلیل افزایش ناگهانی بازدیدکنندگان از مواردی است که باعث شده شرایط برای همه افراد دخیل در این قضیه دشوار به نظر برسد. 


انتظار می رود که تعداد پروازهای روزانه این فرودگاه در طول برگزاری جام جهانی به روزانه 1600 پرواز برسد و همین موضوع ممکن است شرایط سختی را برای کارکنان این فرودگاه که از همین حالا نگران اقداماتی که قرار است انجام شود هستنند به وجود بیاورد. 
آنها معتقد هستند که ظرفیت این فرودگاه ممکن است پاسخگوی این حجم از ترافیک هوایی نباشد و پیش بینی این موضوع از عهده مسئولان برگزاری جام جهانی 2022 خارج بوده است. گفته می شود بیانیه ای با اسامی پنهان  شده در رابطه با همین موضوع نیز منتشر شده تا مسئولان متوجه این شرایط باشند. 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول