کمیته رفاهی
 

ایران-آمریکا از شن های دوبی تا چمن دوحه

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 34 ] - سه شنبه, 19 مهر 1401
ایران-آمریکا از شن های دوبی تا چمن دوحه

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از 10 تا 14 آبان در جام بین قاره ای حضور می یابد.

، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از دهم آبان به مدت چهار روز در امارات متحده عربی با تیم های از چند قاره برای قهرمانی دوباره در جام بین قاره ای فوتبال ساحلی رقابت می کند. ایران در این مسابقات با آمریکا، ژاپن و پاراگوئه هم گروه است؛ دیدار ایران و آمریکا روی شن های ساحلی امارات می تواند پیش درآمدی برای رقابت بزرگ فوتبال دو کشور روی چمن ورزشگاه های قطر باشد.

در دیگر گروه نیز، امارات، عربستان، برزیل و اسپانیا با هم دیدار خواهند کرد.

فوتبال ساحلی در کنار فوتسال و والیبال، سه ورزش تیمی ایران هستند که تاکنون توانسته اند روی سکوی جهانی بایستند. این سه تیم سابقه کسب مقام سوم جام جهانی را دارند. تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در سال 2017 به این مقام دست یافت.

عملکرد درخشان ایران در جام بین قاره ای فوتبال ساحلی

ساحلی بازان ایران تاکنون در هشت دوره جام بین قاره ای شرکت کرده اند. ایران و برزیل سه قهرمانی در این مسابقات دارند و روسیه که در مسابقات امسال، غایب است چهار قهرمانی کسب کرده است.

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران علاوه بر سه قهرمانی، دو نایب قهرمانی، دو سومی و یک چهارمی هم در کارنامه اش ثبت کرده است.

رقبای ایران در مرحله گروهی اما تاکنون عنوانی در جام بین قاره ای کسب نکرده اند و روی کاغذ، ساحلی بازان ایران کار آسانی برای صعود از گروه دارند. ژاپن، آمریکا و پاراگوئه رقیبان سختی برای ایران نخواهند بود.

در این میان، دیدار ایران و آمریکا می تواند بسیار جالب توجه باشد. چند روز بعد از تقابل ایران و آمریکا روی ساحل امارات، تیم های ملی فوتبال دو کشور باید در جام جهانی 2022 قطر روبروی هم صف آرایی کنند و از این رو، پیروزی ساحلی بازان ایران برابر آمریکا می تواند پیش درآمدی بر موفقیت احتمالی تیم ملی در قطر باشد.

عملکرد هم گروه های ایران در جام بین قاره ای

آمریکا: 4 بار حضور – یک پنجمی (2018) و سه هشتمی (2012، 2014 و 2016)

ژاپن: 4 بار حضور – دو پنجمی (2019 و 2021) و دو هفتمی (2012 و 2014)

پاراگوئه: 2 بار حضور – دو هفتمی (2017 و 2021)

بهترین بازیکنان ایرانی در جام بین قاره ای

در سال 2014، محمد احمدزاده، کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با به ثمر رساندن 6 گل در کنار برونو ژاویر برزیلی، دمیتری شیشین روس و تاکاسوکه گوتوی ژاپنی عنوان بهترین گلزن مسابقات را کسب کرد. در آن سال، ایران به مقام چهارم رسید.

در سال 2019 نیز امیر اکبری با زدن 6 گل به این تنهایی عنوان آقای گلی را از آن خود کرد. ایران در آن سال قهرمان جام بین قاره ای شد.

در سال 2013، محمد احمدزاده از ایران عنوان بهترین بازیکن جام را کسب کرد. در آن سال، تیم ملی ایران نخستین قهرمانی اش در این مسابقات را کسب کرد.

در سال 2016، پیمان حسینی، سنگربان تیم ملی ایران عنوان بهترین دروازه بان مسابقات را کسب کرد. ایران در آن سال با شکست برابر برزیل، نایب قهرمان شد.

در سال 2018، حمید بهزادپور از ایران عنوان بهترین دروازه بان جام را از آن خود کرد. ایران در آن سال قهرمان مسابقات شد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول