کمیته رفاهی
 

ناظمی: قضاوت بانوان در جام ملتهای اسیا اتفاق مثبتی است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 35 ] - یکشنبه, 17 مهر 1401
ناظمی: قضاوت بانوان در جام ملتهای اسیا اتفاق مثبتی است

داور بین المللی فوتسال ایران درباره قضاوت در جام ملتهای فوتسال اسیا 2022 کویت با سایت رسمی فدراسیون گفتگو کرد.

 گلاره ناظمی، داور بین المللی فوتسال ایران گفت: نکته مهم تصمیم AFC بود که برای اولین بار از داوران زن در این مسابقات استفاده کرد اتفاق بسیار مثبتی بود. فیفا و سایر کنفدراسیون ها سال هاست که این کار را انجام می دهند اما در کنفدراسیون فوتبال آسیا، ما در پلی آف قبل از جام جهانی یک دیدار را قضاوت کردیم و بعد از آن هم در مسابقات مقدماتی جام ملت ها. خوشحالم که حالا در بزرگ ترین رویداد فوتسالی آسیا که جام ملت هاست هم توانستیم قضاوت کنیم.

وی در ادامه در خصوص سطح مسابقات گفت: سطح رقابتهای جام کنفدراسیون ها با جام جهانی سیار متفاوت است و هر یک از رویداد ها با مقررات، استانداردهای متفاوت برگزار می شود. نکته ای که بسیار  اهمیت دارد این است که اکنون دیگر هیچ تیمی ضعیف نیست و حریف دست و پا بسته نبوده و در واقع به دلیل نزدیک شدن سطح تیم ها ، شاهد رقابت جذاب و تنگاتنگی در جام ملتها و یا جام کنفدراسیون ها هستیم. در بازیهای کویت ژاپن در مرحله گروهی بازی را به عربستان واگذار کرد اما در فینال با خوش شانسی و عملکرد خوبش قهرمان شد. این در حالی بود که نه تنها من بلکه در ستاد برگزاری مسابقات، این فکر وجود داشت که ایران قهرمان است.

وی گفت: فکر می کنم برای شروع همین که کنفدراسیون فوتبال آسیا به 2 داور زن ایرانی اعتماد کرده می تواند روند رو به رشدی برای AFC در این حوزه باشد. بدون شک قضاوت در سطح مسابقات بالا به توسعه داوران در بخش بانوان کمک بسزایی می کند.

ناظمی در تقابل تیم های ملی ازبکستان و تاجیکستان به عنوان داور اول حضور داشت و در مسابقه تیم های ژاپن و کره جنوبی هم به عنوان داور دوم فعالیت کرد و کنفدراسیون فوتبال آسیا در سایر دیدارها از داور زن ایرانی به عنوان داور ذخیره یا داور وقت نگهدار بهره برد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول