کمیته رفاهی
 

بهترین مربی دنیا هم تاکتیک دفاعی را برای ایران انتخاب می کند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 28 ] - شنبه, 16 مهر 1401
بهترین مربی دنیا هم تاکتیک دفاعی را برای ایران انتخاب می کند

کارشناس فوتبال کشورمان با اشاره به اینکه تیم ها در بازی تدارکاتی بیشتر از نتیجه به دنبال محک زدن هستند، معتقد است که نباید دلخوش به نتیجه نتایح بازی های تدارکاتی قبل از جام جهانی باشیم.

مسعود اقبالی، کارشناس فوتبال کشورمان  درباره نتایج تیم ملی با کارلوس کی روش در اردوی اتریش اظهار کرد: حساب بازی های تدارکاتی را از مسابقات رسمی باید جدا کنیم.اروگوئه مقابل ایران، آن تیمی نبود که بخواهد در جام جهانی به میدان برود، تیم هایی مانند اروگوئه وقتی با تیم های سطح پایین تر از خودشان بازی می کنند، سعی می کنند برنامه های تاکتیکی خاص خودشان را امتحان کنند یا بازیکنانی که برای حضورشان در ترکیب اصلی تردید دارند را در ترکیب قرار دهند و محک بزنند.

اقبالی افزود: به همین دلیل در باد این بازی ها نباید بخوابیم و فقط یک بازی تدارکاتی برای شناخت بیشتر است، بازی با سنگال را هم باید در همین چارچوب دید، سنگال قهرمان آفریقاست و نباید به نتیجه گرفتن مقابل این تیم در یک بازی تدارکاتی دل خوش کنیم.

کارشناس فوتبال کشورمان در ادامه با بیان اینکه کی روش زمان زیادی ندارد، خاطرنشان کرد: کی روش بر خلاف 2 دوره گذشته جام جهانی، زمان زیادی را برای آماده سازی تیم ملی در اختیار ندارد و پس از بازی با سنگال و اروگوئه، تنها یک بازی تدارکاتی با یکی از تیم های عربی داریم که در اردوی پایانی تیم ملی برگزار می شود. به همین خاطر کی روش فرصت زیادی ندارد و باید در مدت باقی مانده روی بالا بردن فیزیکی بازیکنانی که از لیگ ایران مدنظرش هستند، تمرکز کند. با توجه به ضعف های تاکتیکی و تکنیکی، باید آمادگی فیزیکی بازیکنان بالا برود تا به سطحی برسند که بتوانند در جام جهانی با دوندگی بیشتر، برنامه های تاکتیکی حریفان را خنثی کنند.

اقبالی:دلخوش به نتایج دیدارهای تدارکاتی نباشیم/ بهترین مربی دنیا هم تاکتیک دفاعی را برای ایران انتخاب می کند

اقبالی با اشاره به سبک دفاعی تیم ملی در بازی های تدارکاتی، اظهار داشت: با توجه به حریفانی که در جام جهانی پیش رو داریم، اگر بهترین مربی دنیا هم به ایران بیاید، باید تیم را با یک سبک دفاعی به میدان بفرستد، کی روش هم با توجه به روندی که تیم ملی در 8 سال اول حضورش در ایران و همچنین دو بازی تدارکاتی در اردوی اتریش داشت، به دنبال یک دفاع قوی در بازی های جام جهانی است.

کارشناس فوتبال کشورمان، تقویت ساختار دفاعی را اولویت اول کی روش عنوان کرد و گفت: با تقویت ساختار دفاعی باید به دنبال استفاده از ضد حمله برای رسیدن به دروازه حریفان باشیم، خط میانی ایران آنقدر قوی نیست که بتواند دفاع را به حمله وصل کند و به همین خاطر باید از توپ های مستقیم برای تغذیه مهاجمان استفاده کنیم و از کمترین فرصت برای رسیدن به گل استفاده کنیم.

اقبالی در ادامه با اشاره به سه حریف ایران در جام جهانی، تصریح کرد: اگر ملی پوشان مقابل ولز، با دقت عمل و تمرکز لازم بازی کنند و اشتباه محرزی نداشته باشیم می توانیم این تیم را شکست دهیم. آمریکا دیگر آن تیم سابق نیست و قدرتمندتر شده است و انگلیس هم که یکی از بهترین تیم های فوتبال دنیاست و در آخرین بازی این تیم دیدیم که بازی باخته را مقابل تیم قدرتمند آلمان مساوی کردند و بازی سنگینی مقابل این دو تیم خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه در دو بازی تدارکاتی مقابل اروگوئه و سنگال، تیم فشاری در حد جام جهانی را تجربه نکرد، گفت: عملکرد تیم قابل قبول بود اما آن فشاری که در بازی های جام جهانی به تیم وارد می شود، در این دو بازی رخ نداد. البته اروگوئه و سنگال مقابل ایران فرصت های زیادی را از دست دادند که ممکن است انگلیس و دیگر حریفان کشورمان در جام جهانی این فرصت ها را از دست ندهند و احتمال گل خوردن ما زیاد است.به همین خاطر تا جایی که امکان دارد نباید اشتباه کنیم، اشتباه در جام جهانی می تواند پرهزینه باشد و گل دریافت کنیم.

اقبالی:دلخوش به نتایج دیدارهای تدارکاتی نباشیم/ بهترین مربی دنیا هم تاکتیک دفاعی را برای ایران انتخاب می کند

اقبالی درباره رویکرد تیم ملی در جام جهانی، اظهار داشت: کی روش باید بازیکنان را با تمرین بیشتر به شناخت و هماهنگی بیشتر و درک متقابل برساند تا بتوانیم ساختار دفاعی خوبی را حداقل در زمین خودمان داشته باشیم. در صورتی که دفاع از زمین خودمان شروع کنیم، با توجه به فاصله زیادی که تا دروازه حریف هست، امکان ضد حمله پایین می آید، اگر بتوانیم دفاع را از یک سوم میانی شروع کنیم و تمرکزمان را در این بخش بگذاریم، سریعتر به دروازه حریف می رسیم.

وی افزود: اگر دفاع را از یک سوم دفاعی و پشت محوطه جریمه آغاز کنیم، کارمان سخت تر می شود، اگر چه ممکن است صاحب توپ شویم اما قدرت حفظ توپ را نداریم و بعد سه یا چهار پاس توپ را از دست می دهیم. به همین خاطر رفتن به ضدحمله با سه یا 4 پاس مسلتزم مهارت و تکنیک بالاست که تحت فشار باید صورت بگیرد. متاسفانه چنین مهارتی را در تیم نداریم و باید به جای نزدیک شدن به دروازه خودی،از یک سوم میانی و از جلوتر دفاع را شروع کنیم و از آنجا بازی حریف را ببندیم.
ایرنا


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول