کمیته رفاهی
 

زشت و زیبای هفته هشتم لیگ برتر| از فداکاری یک پیشکسوت و پنالتی های سوخته استقلال

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 79 ] - شنبه, 16 مهر 1401
زشت و زیبای هفته هشتم لیگ برتر| از فداکاری یک پیشکسوت و پنالتی های سوخته استقلال

در دیدارهای هفته هشتم لیگ برتر فوتبال هم اتفاقات زشت و زیبای زیادی رخ داد که می توان به فداکاری یک پیشکسوت فوتبال و همچنین پنالتی سوخته استقلال اشاره کرد.

 اتفاقات زشت و زیبای هفته هشتم لیگ برتر فوتبال را در زیر مرور می کنیم.

نتایج هفته هشتم لیگ برتر:

نساجی مازندران صفر- ذوب آهن اصفهان صفر

پیکان تهران صفر- آلومینیوم اراک صفر

استقلال یک - فولاد خوزستان یک

ملوان 2- صنعت نفت آبادان یک

مس کرمان صفر- هوادار تهران یک

مس رفسنجان یک - تراکتور صفر

نفت مسجدسلیمان صفر- گل گهر سیرجان 5

سپاهان اصفهان صفر- پرسپولیس صفر

*زیبایی های هفته:

گرامیداشت نیروی انتظامی

مسابقات این هفته همزمان با هفته نیروی انتظامی شده و به همین مناسبت در مسابقات این هفته از برخی فرماندهان نیروی انتظامی تجلیل شد از جمله  قبل از آغاز مسابقه استقلال و فولاد از شماری از فرماندهان نیروی انتظامی به مناسبت هفته نیروی انتظامی تجلیل شد.

پیشکسوت فداکار قبل از دیدار نفت مسجدسلیمان و گل گهر سیرجان  پیشکسوت فوتبال مسجدسلیمان که در تصادفی پسر خود را از دست داده بود،  پول دیه پسر خودش را صرف آزادی زندانی های جرایم غیرعمد کرد و  توسط مسئولین برگزاری مسابقه با تاج گل تقدیر شد. 

خوش و بش های دیدنیمهدی هاشمی نسب مربی تیم فولاد پیش از مسابقه با استقلال با بهزاد غلامپور مربی دروازه بان های استقلال عکس یادگاری گرفت تا دوستی خود را با او نشان بدهد. همچنین جواد نکونام سرمربی فولاد خوزستان با خسرو حیدری مربی تیم استقلال قبل از مسابقه برخورد گرم و صمیمی باهم داشتند.  

در اصفهان هم سیامک نعمتی و سروش رفیعی بازیکنان پرسپولیس با فرشاد احمدزاده بازیکن سپاهان دیدار صمیمانه و گرمی قبل از مسابقه داشتند. همچنین رامین رضائیان با یحیی گل محمدی سرمربی و دیگر نیمکت نشینان پرسپولیس خوش و بش کرد.

پرواز قوی سپید

 ملوان بندرانزلی اولین برد فصل خود را به دست آورد تا هواداران این تیم به آینده مسابقات امیدوارتر شوند. پرواز قوی سپید هم می تواند از نکات جالب توجه این هفته باشد تیمی که هواداران بسیاری دارد و این فصل بعد از مدت ها به لیگ برتر آمده در هفته هشتم از قعر جدول جدا شد.

شکست ناپذیرانسه تیم فولاد خوزستان، مس رفسنجان و ذوب آهن اصفهان همچنان در لیگ برتر بیست و دوم بدون شکست هستند. البته جالب است بدانید هر سه تیم فقط سه گل خورده اند و خط دفاعی مستحکم دارند. ذوب آهن با 7 تساوی و یک برد رکورددار تساوی است. مس رفسنجان و فولاد هم با 6 و 5 تساوی بعد از ذوب آهن هستند.

صدرنشین جدید 

گل گهر سیرجان با پیروزی پرگل مقابل نفت مسجدسلیمان در این فصل برای نخستین مرتبه به صدر جدول آمد تا امیر قلعه نویی سرانجام بالاتر از استقلال و پرسپولیس و سپاهان بایستد. جالب است که قلعه نویی به جز پرسپولیس در دو تیم دیگر سرمربی بوده است. 

*زشتی های هفته

پنالتی های سوختهبعد از سوت پایان مسابقه استقلال و فولاد تقریبا تمامی استقلالی ها علیه داوری صحبت کردند و روزبه چشمی داوری مسابقه را افتضاح نامید و دیگر بازیکنان و مربیان این تیم هم علیه داور حرف زدند. ماتا مربی خارجی استقلال گفت: ما دلقک نیستیم اما جالب ترین صحبت ها را حجت کریمی عضو هیات مدیره استقلال انجام داد که مدعی بود 5 پنالتی استقلال در این بازی دیده نشده است. حمید حاج ملک داور مسابقه هم در پایان دیدار در این مورد گفت: از قضاوت خودم راضی هستم!

 کنایه هفتهاستقلالی ها خیلی علیه داوری حاج ملک موضع گیری کردند اما حسین حسینی دروازه بان استقلال کنایه سنگینی به داوران زد و گفت: وقتی پنالتی های هفته پیش را که برای برخی تیم ها گرفته می شود می بینیم و صحنه هایی که برای ما امروز پنالتی گرفته نشد، خنده مان می گیرد. استقلال دوباره به صدر نزدیک شد و باز ناداوری ها علیه استقلال شروع شد. خجالت دارد.

کاملا مشخص بود منظور حسینی پنالتی اعلام شده به سود پرسپولیس در دیدار با تراکتور تبریز بوده است.

سقوط نفتی هادو تیم دوست داشتنی صنعت نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر بیست و دوم شرایط مناسبی ندارند. صنعت نفت این هفته با شکست مقابل ملوان قعرنشین جدول شد و نفت مسجدسلیمان هم سومین شکست متوالی خود را متحمل شد آن هم در حالیکه در دو هفته اخیر 9 گل خورد! 4 گل از نساجی و 5 گل هم از گل گهر سیرجان. اگر این دو تیم نفتی به وضعیت خود سامان ندهند ممکن است خیلی زود نامزد سقوط به لیگ یک شوند.

* بازی خواب آور  و بزن زیرش

بازی دو تیم نساجی مازندران و  ذوب آهن اصفهان یکی از کسل کننده ترین مسابقات تاریخ لیگ برتر بود. نیمه اول بازی شاید توپ 7 بار هم به سمت دروازه ها شلیک نشد! مسابقه ای که در نهایت با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید اما جالب است که سرمربیان هر دو تیم خود را مستحق برد می دانستند. مهدی تارتار مدعی بود کمک داور گل صحیح آنها را آفساید اعلام کرده و حمید مطهری هم مدعی شد که یک پنالتی مسلم نساجی را داور ندیده است. با این حال مهم کیفیت فنی بازی بود که زیر صفر بود! 

* نصب تور دروازه با نوار چسب!

تور دروازه مسابقه پیکان و آلومینیوم اراک با نوار چسب شیشه ای به تیرک دروازه بسته شده بود! اتفاقی که واقعا ناخوشایند بود یعنی در کرج بند مخصوص تور وجود نداشته که تور را با چسب چسباندند!؟ از سویی دیگر مدیرعامل آلومینیوم اراک هم کنایه ای به مسئولان برگزاری مسابقه زد و گفت اگر پرسپولیس قرار بود در این زمین بازی کند باید چهار مرتبه چمن را کوتاه می کنند.

* مهندس تغییر! 

سهیل مهدی مدیر مسابقات سازمان لیگ  قطعا تلاش می کند بهترین برنامه ها را برای مسابقات لیگ برتر تنظیم کند و بهترین عملکردش در مدیریت و برنامه ریزی داشته باشد اما تغییر مداوم ساعت مسابقات باعث شده که برخی به کنایه به مهندس سهیل مهدی لقب مهندس تغییر بدهند! از آن جالب تر اینکه مهندس مهدی در هفته گذشته دو سه بار صحبت های خودش را هم تغییر داد و یکبار گفت که دربی 13 آبان برگزار می شود و کی روش با تاریخ دربی مخالفتی ندارد ولی بعد دوباره صحبت هایش را تغییر داد. از همه بدتر اینکه سهیل مهدی جمعه شب در گفت و گو با برنامه فوتبال برتر در مورد کشورهای حوزه خلیج فارس از واژه کشورهای خلیج! استفاده کرد و عجیب تر اینکه مجربی برنامه هم این حرف نادرست مهندس مهدی را  اصلاح نکرد.

* سوتی هفته

شهاب گردان با سایه زنی که روی کرنر استقلال داشت زمینه ساز گلزنی این تیم را فراهم کرد تا فولاد گل مساوی را دریافت کند. حرکت گردان را می توان سوتی هفته نامید و خودش هم به این اشتباه اعتراف کرد و گفت:« کنت در نیمه اول دچار مصدومیت شد و برای نیمه دوم من وارد زمین شدم و 45 دقیقه برای تیمم بازی کردم. »

*اعتراض عکاس ها به داور!

دیگر همه ما عادت کرده ایم که مربیان و نیمکت نشینان مختلف به داور معترض شوند تا داور را تحت تاثیر قرار بدهند اما عجیب ترین اعتراض را در انزلی شاهد بودیم وقتی در صحنه آهسته دیدیم که برخی عکاسان بعد از اعلام نشدن پنالتی ملوان دست خود را به نشانه اعتراض به سمت داور بلند کردند!
فارس


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول