کمیته رفاهی
 

صعود مقتدرانه ایران به مرحله یک چهارم نهایی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 26 ] - دوشنبه, 11 مهر 1401
صعود مقتدرانه ایران به مرحله یک چهارم نهایی

تیم ملی فوتسال کشورمان با پیروزی برابر لبنان به عنوان صدرنشین گروه چهارم به مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام ملت ها صعود کرد.

تیم ملی فوتسال ایران در سومین دیدارخود در جام ملت های آسیا از ساعت 20:30 به میدان لبنان رفت و توانست با نتیجه 9 بر صفر این تیم را شکست دهد و به عنوان صدرنشین راهی مرحله یک چهارم نهایی رقابت های این مسابقات شود. حریف ایران در این مرحله ویتنام خواهد بود.

گل های ایران را در این دیدار سالار آقاپور(2 گل)، حسین طیبی(2 گل)، مسلم اولاد قباد، بهمن جععفری، محمدحسین بازیار، مهدی کریمی و بازیکن حریف به ثمر رساندند.

نیمه نخست

تیم ملی همانند بازی های گذشته، این دیدار را هجومی آغاز کرد و روی شروع مجدد مومنی در دقیقه 3 می توانست توسط احمد عباسی به گل برسد اما ضربه این مهاجم با بی دقتی به بیرون رفت. دفاع سرسخت لبنانی ها در 5 دقیقه ابتدایی سبب شد تا موقعیت سازی برای شاگردان شمسایی سخت شود. شمسایی با تغییرات مداوم سعی در شکاندن دفاع لبنان داشت.

سرانجام روی حرکت زیبای سالار آقاپور و شوت سرکش این بازیکن، قفل دروازه لبنان باز شد و تیم ملی فوتسال ایران به گل اول خود رسید. بعد از این گل حملات ایران ادامه داشت و سعید اجمد عباسی می توانست با یک ضربه چیپ دروازه لبنان را باز کند اما واکنش دروازه بان لبنان مانع از این اتفاق شد.

با گذشت تنها 10 دقیقه از بازی، تیم ملی فوتسال لبنان رو به بازی پاور پلی آورد و مالکیت توپ و میدان را بر عهده گرفت. روی اشتباه مدافعان لبنان، حسین طیبی می توانست دروازه این تیم را باز کند اما ضربه محکم او به بیرون رفت. باز هم اشتباه مدافع لبنان باعث شد در حالی که دروازه بان لبنان داخل دروازه نبود، طیبی و جوان با کاپیتان لبنان دو به تک شوند و که ضربه جوان را این بازیکن لبنانی از روی خط به کرنر فرستاد. در دقیقه 15، باز هم علیرضا جوان یک فرصت طلایی را از دست داد و توپ را داخل محوطه جریمه به تیر دروازه زد. ثانیه هایی بعد او باز هم با شوتی سرکش تیر دروازه لبنان را به لرزه در آورد.

حملات ایران همجومی تر شد و بالاخره حسین طیبی روی اشتباه کاپیتان تیم ملی لبنان، گل دوم ایران را به ثمر رساند. یک دقیقه بعد، با شروع مجدد احمد عباسی و اشتباه مدافع لبنان، گل سوم ایران توسط لبنانی ها به ثمر رسید. مصدومیت بازیکن لبنان در پایان نیمه نخست توقفی را در بازی ایجاد کرد اما در ادامه و در دقیثقه 19 مسلم اولاد قباد با حرکتی تکنیکی و شوتی محکم، گل چهارم شاگردان شمسایی را وارد دروازه حریف کرد. حملات ایران در یک دقیقه پایانی تاثیرگذار نبود و بازی با همان نتیجه 3 بر صفر در پایان نیمه اول خاتمه یافت.

نیمه دوم

ایران باز هم کار را هجومی آغاز کرد و بهمن جعفری با یک شوت سرکش، گل پنج ایران و یکی از زیباترین گل های دور گروهی را به ثمر رساند. شاگردان شمسایی و تا دقیقه 5 باز هم حملات زیادی را روی دروازه لبنان ترتیب دادند اما توپ ها طیبی، علیرضا جوان و اولاد قباد راهی به دروازه پیدا نکرد. در دقیقه هفتم نیمه دوم، روی حرکت زیبای اولاد قباد و تاثیرگذاری بازیار، گل ششم شاگردان شمسایی به ثمر رسید. ثانیه هایی بعد سعید مومنی با واکنشی زیبا مانع از گلزنی لبنانی ها شد.

در دقیقه هشتم نیمه دوم، دروازه بان لبنان با نفوذ به زمین ایران سعید در باز کردن دروازه مومنی داشت اما طیبی مقابل شوت او ایستاد و در ادامه توپ به مهدی کریمی رسید تا شماره 7 ایران از زمین خودی دروازه خالی لبنان را برای بار هفتم باز کند. همین امر سبب شد تا سرمربی لبنان مجبور به گرفتن زمان استراحت شود. آقاپور در فاصله 8 دقیقه تا پایان بازی می توانست گل دوم خود و گل هشتم یاران را به ثمر برساند اما ضربه او بیرون رفت. البته او ثانیه هایی بعد و باز هم روی نفوذ دروازه بان لبنان به زمین ایران، توانست گل هشتم را به ثمر برساند. در ادامه اشتباه درخشانی، بازیکن لبنان را با مومنی تک به تک کرد که سالار آقاپور با متوقف کردن این بازیکن از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

در آخرين دقیقه این دیدار نیز حسین طیبی با چرخشی زیبا گل نهم و پایانی ایران را به ثمر رساند تا تیم ملی با نتیجه 9 بر صفر لبنان را در هم کوبید تا صدرنشین این رقابت ها لقب بگیرد.

برنامه بازی های یک چهارم نهایی جام ملت های فوتسال به شرح زیر است:

ایران - ویتنام، ساعت 11 سه شنبه، سالن سعد عبدالله کویت

ژاپن - اندونزی، ساعت 14 سه شنبه، سالن سعد عبدالله کویت

تایلند - تاجیکستان، ساعت 17 سه شنبه، سالن سعد عبدالله کویت

ازبکستان - کویت، ساعت 20 سه شنبه، سالن سعد عبدالله کویت


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول