کمیته رفاهی
 

تراکتور اولین باخت پرسپولیس را رقم زد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 95 ] - دوشنبه, 11 مهر 1401
تراکتور اولین باخت پرسپولیس را رقم زد

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته هفتم لیگ برتر برابر تراکتور شکست خورد.

 تیم فوتبال پرسپولیس یکشنبه در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر میزبان تراکتور بود که این مسابقه با نتیجه 1 بر صفر به سود تراکتور تمام شد.

در این مسابقه که با 30 دقیقه تاخیر و از ساعت 18 در ورزشگاه آزادی آغاز شد، محمد عباس زاده (75) تک گل تراکتور را در این بازی به ثمر رساند تا نخستین باخت پرسپولیس در این فصل رقم بخورد. در این بازی، مهدی ترابی هم در دقایق پایانی یک پنالتی برای پرسپولیس از دست داد.

ثبات پرسپولیس با استراتژی شجاعانه تراکتور

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس تیمش را با ترکیب علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، دانیال اسماعیلی فر، علی نعمتی (60 - وحید امیری)، سروش رفیعی (60 - محمد عمری)، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی ترابی، میلاد سرلک، سینا اسدبیگی (78 - مهدی عبدی)، سعید صادقی و یورگن لوکادیا به میدان فرستاد. ترکیب اولیه پرسپولیس نشان از ثبات در ترکیب این تیم با توجه به بردهای متوالی هفته های گذشته داد اما گل محمدی در نیمه دوم برای کسب امتیاز چاره ای جز تغییر در ترکیب پرسپولیس پیدا نکرد.

هم چنین قربان بردیف تیم تراکتور را با ترکیب محمدرضا اخباری، هادی محمدی، سید محمد حسینی، حجت حق وردی، رضا اسدی، ریکاردو آلوز، محمد آقاجان پور، ابوالفضل رزاق پور، گوستاوو، مهدی هاشم نژاد (66 - محمد قنبری) و محمد عباس زاده به زمین فرستاد تا نشان دهد هیچ تصمیمی برای از دست دادن امتیاز در دیدار با پرسپولیس ندارد. او وقتی دید حملات تاکتیکی تیمش بی ثمر شد تعویض هایی را در ترکیب ایجاد کرد و به گل هم رسید.نیمه اول و تساوی در بازی کم هیجان

تنها چند ثانیه پس از شروع بازی، شاگردان قربان بردیف در تراکتور با پاس کاری پشت محوطه جریمه پرسپولیس توانستند اولین موقعیت خطرناک را روی دروازه علیرضا بیرانوند ایجاد کنند اما هاشم نژاد نتوانست ضربه نهایی را به خوبی بزند. خطای علی نعمتی در همان ابتدای مسابقه با تصمیم قاطع بنیادی فر در نشان دادن کارت زرد روبرو شد.

دو تیم که بیشتر سعی داشتند میانه میدان را با حفظ مالکیت توپ از آن خود کنند با پاس های کوتاه متوالی برای رسیدن به دروازه حریف برنامه ریزی داشتند اما باز هم این تراکتوری ها بودند که در دقیقه 6 توانستند خطرآفرینی کنند. عکس العمل زیبای بیرانوند روی شوت فنی هاشم نژاد مانع از به ثمر رسیدن گل برای میهمان شد.

در ادامه بازیکنان پرسپولیس بیشتر از حریف تبریزی توپ را در مناطق مختلف زمین به گردش در آوردند اما تلاش های آنها چندان خطر جدی روی دروازه محمدرضا اخباری ایجاد نکرد تا باز هم تراکتوری ها باشند که در دقیقه 40 روی ضد حمله بتوانند دروازه پرسپولیس را تهدید کنند ولی خبری از گلزنی نبود تا دو تیم بدون گلزنی به رختکن بروند.

نیمه دوم؛ از گل تراکتور تا پنالتی از دست رفته پرسپولیس

نیمه دوم بازی کاملاً متفاوتی از سوی هر دو تیم رقم خورد. پرسپولیس برای گرفتن کنترل کامل میدان وارد زمین مسابقه شد و با حملات پر تعداد خود قصد داشت موقعیت های خطرناکی را یکی پس از دیگری روی دروازه محمدرضا اخباری ایجاد کند. اولین حمله این تیم در 45 دقیقه دوم بازی را سعید صادقی فراهم کرد. در دقیقه 57 نفوذ سعید صادقی و سانتر از جناح راست موقعیت گلزنی را در اختیار دانیال اسماعیلی فر قرار داد اما ضربه بی دقت این بازیکن با واکنش محمدرضا اخباری به کرنر رفت.

در ادامه بازیکنان تراکتور تبریز با استفاده از ضد حملات به دنبال این بودند تا از ضعف فاصله فراوان بین خطوط میانی و دفاع میزبان استفاده کرده و موقعیت سازی کند. میهمان تبریزی در دقیقه 63 روی رفت و آمد توپ روی ضربه محمد عباس زاده تیر دروازه علیرضا بیرانوند را به لرزه در آورد. برگشت این توپ باعث جنجال بین بازیکنان دو تیم شد. هادی محمدی مدافع تراکتور معتقد به گل شدن این توپ بود که با درگیری لفظی علیرضا بیرانوند روبرو شد. بنیادی فر داور مسابقه هم چاره ای جز نشان دادن کارت زرد به هر دو بازیکن نداشت.

در ادامه بازیکنان پرسپولیس توانستند روی فرار یورگن لوکادیا در دقیقه 70 ضربه به تیرک خود را پاسخ دهند. شوت فنی مهاجم هلندی باعث شد تا این بار تیرک دروازه تراکتور به لرزه در بیاید. بازی پر هیجان دو تیم ادامه داشت تا اینکه محمد عباس زاده روی غفلت مدافعان میانی پرسپولیس و با فرار از پشت آنها خود را در موقعیت تک به تک با بیرانوند قرار داد و در دقیقه 75 گل بازی را به ثمر برساند.

در ادامه گل محمدی برای بازگرداندن نتیجه دست به تعویض زد. ورود مهدی عبدی باعث شد تا این بازیکن پنالتی مشکوکی را در دقیقه 84 برای تیمش بگیرد که با اعتراض گسترده بازیکنان تراکتور همراه بود اما مهدی ترابی مهاجم پرسپولیس این پنالتی را از دست داد. اخباری دروازه بان تراکتور به خوبی توانست ضربه ترابی را مهار کرد تا سرخپوشان در جبران نتیجه ناکام بمانند.

پرسپولیس با این نتیجه، 14 امتیازی باقی ماند و با تفاضل گل بهتر نسبت استقلال در صدر جدول باقی ماند. تراکتور هم با 11 امتیازی شد و به رده پنجم جدول صعود کرد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول