کمیته رفاهی
 

تاج: به ورود VAR در آینده نزدیک بسیار خوشبینیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 78 ] - شنبه, 9 مهر 1401
تاج: به ورود VAR در آینده نزدیک بسیار خوشبینیم

رییس فدراسیون فوتبال در دوره دانش افزایی پیش فصل داوران لیگ برتر بانوان به نکات مختلفی اشاره کرد.

، از حضور در این دوره و جمع شما بسیار خوشحالم. مسأله VAR یکی از مباحثی بود که در جلسه صبح با مدیران عامل باشگاه ها به آن پرداختیم به اعتقاد همه باشگاه های لیگ برتر موجب ضررشان شده است. به هرحال این سیستم سالم سازی فضای سکوها کمک بسزایی میکند. شرایط فوتبال چند وجهی شده است و سیستم کمک داور ویدیویی حداقل کمک میکند تا در ناحیه داوری آرامش برقرار شود.

وی ادامه داد: بازی ٣ بر ٣ انگلیس و پرتغال را دیدیم که چند اشتباه جدی از سوی داور صورت گرفت و درنهایت منجر به پنالتی شد که خب این سیستم به داور کمک کرد. تلاش ما این است که VAR را برای نیم فصل دوم داشته باشیم. روزی که فدراسیون آمدیم یکی از شرایط اصلی ما مسئله سرمربی تیم ملی بود که انجام شد و از دیگر مسایل بحث این سیستم است که به امید خدا انجام خواهد شد و به انجام آن بسیار امیدوارم.

تاج افزود: درخصوص حق الزحمه داوران، در پازل فوتبال نازلترین دریافتی را دارند و غیرقابل مقایسه با مربیان و بازیکنان است. اما بحث توان پرداخت سازمان لیگ را هم باید درنظر داشته باشیم که با کوچکترین میزان افزایش، عدد بزرگی ایجاد می شود. اما حتما این کار را خواهیم کرد و افزایشی خواهیم داشت.

رییس فدراسیون ادامه داد: از اینکه افشاریان جلسات و دوره های آموزشی داوری را برای همه بخشهای داوری آقایان و بانوان انجام دادند اقدام بسیار شایسته ای است. در این مراسم افتتاحیه شاهد حضور اعضای هیات رییسه نیز هستیم که نشان دهنده اهمیت بحث داوری و بخش بانوان است. همچنین در این نشست حسن زاده رییس کمیته انضباطی حضور دارد که اگر برخی آرای بخش تحت مدیریت وی نبود، جو بسیار ناآرامی برای داوری ایجاد میشد. البته تشدید آرا را از وی میخواهیم تا هرکسی به حوزه داوری توهین کند برخورد جدی ای شود.

تاج در پایان تصریح کرد: پای به سرانجام رسیدن وی ای آر می ایستیم و باشگاه ها را ملزم به استفاده از آن خواهیم کرد. انشالله این دوره ها ادامه پیدا می کند و از همه اعضای کمیته داوران و سازمان لیگ و هیات رییسه فدراسیون تقدیر و تشکر میکنم. انشالله وی ای آر که میرشاد ماجدی نیز در پیشبرد آن زحمت کشیده و قرارداد بسیار خوبی آماده شده است را تا حصول نتیجه پیش خواهیم برد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول