کمیته رفاهی
 

واعظ آشتیانی: دنبال کنندگان تعلیق ورزش ایران نمی توانند دلسوز ما باشند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 35 ] - شنبه, 9 مهر 1401
واعظ آشتیانی: دنبال کنندگان تعلیق ورزش ایران نمی توانند دلسوز ما باشند

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: افرادی که دنبال تعلیق ورزش ما بوده اند به هیچ وجه نمی توانند دلسوز باشند.

امیر رضا واعظ آشتیانی، درمورد تلاش رسانه های معاند و ضد انقلاب برای ایجاد دودستگی در کشور و متعاقب آن اردوی تیم ملی فوتبال با توجه به مسائل اخیر جامعه، اظهار داشت: تکلیف این رسانه ها روشن است. همیشه با نظام مقدس جمهوری اسلامی عناد داشته اند و جوسازی و دروغ پردازی های اخیرشان هم جدید نیست. یعنی اگر روزی راست بگویند باید به حرف شان شک کرد. دروغ پراکنی جزء ذات این دسته از رسانه ها است.

وی افزود: رسانه هایی مثل ایران اینترنشنال،  VOA دوست نیستند. اصلا نباید درموردشان حرف زد. این ها همان هایی هستند که تعلیق ورزش ایران را دنبال می کردند و به همین دلیل نمی توانند دلسوز ما باشند. اگر بهترین کار را هم انجام بدهیم، گروه های مخالف نظام، ایرادها و نواقصی که در ذهن ناقص شان هست، مطرح می کنند. داستان ما با این رسانه ها مانند ملا نصرالدین، پسرش و چهارپایش شده است. هر کاری بکنیم، ایراد می گیرند.

مدیرعامل اسبق استقلال عنوان کرد: اسم معاند معلوم است و نباید انتظار داشت آنها دنبال دودستگی و نفاق نباشند. شک نکنید اگر تیم ملی ما در جام جهانی از گروهش صعود کند به دلیل همین عناد داشتن، هیچ تمجیدی نمی کنند. اگر صعود نکند یا با سه باخت حذف شود، هم بزرگ نمایی کرده و  این موضوع را به همه چیز و همه جا وصل می کنند. معاند، معاند است و اصلا نباید به نظراتش اهمیت داد زیرا نظرشان، نظر نیست. خط باطلی را برای خود تعریف کرده و با گرفتن جیره و مواجب حرف خودشان را می زنند.

واعظ آشتیانی ادامه داد: ما باید یاد بگیریم اردوی تیم های ملی خود را به شکلی اداره و مدیریت کنیم که این رسانه ها نتوانند دست به حاشیه سازی بزنند. یکی از هنرهای مدیریت، این است که در شرایط بحرانی مدیریت کنیم. اداره یک مجموعه در وضعیت عادی کار  شاقی نیست. مهم این است در شرایط بحرانی که هجمه های رسانه ای مخربی علیه دشمنان کشور وجود دارد، چگونه بتوانیم مدیریت کنیم. بلد بودن چگونگی مدیریت بحران یک موضوع مهم است که نباید از آن غافل شد.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: برخی به دلیل هیجان زدگی و جوانی تحت تاثیر قرار می گیرند اما باید این جوانی را مدیریت کرد. هیچ جا گفته نشده که انسان جایز الخطا است بلکه ممکن الخطا است و به همین دلیل ما می توانیم با استفاده از گفتمان بسیار اثربخش و مدیریت کارآمد، مدیریت کنیم. خط دشمن که مشخص است. وزیر ورزش ما و عواملی که در کنارش هستند، باید قدرت تجزیه و تحلیل همه مسائل را داشته باشند. وقتی حرف از سیاست مداری می زنیم منظور ما این نیست که حتما یک فرد سیاسی کار، وزیر ورزش باشد بلکه باید قبول کنیم بخشی از ورزش کشورمان تحت تاثیر همین مسائل است و باید همه جوانب کار را در نظر گرفت.

وی تصریح کرد: باید از نیروهای کارآمد، قوی، متعهد، متخصص، مدبر در حوزه های مختلف استفاده کنیم. ورزش زیر شاخه فرهنگ است و پتانسیل بسیار بزرگی در حوزه فرهنگی دارد. تا حدی از این موضوع غفلت کرده و فقط به برد و باخت نگاه می کنیم. دنبال نتیجه گرایی هستیم و خودمان را از بخش های دیگری که می توانیم از طریق ورزش از آنها بهره ببریم، فارغ کرده ایم. به همین دلیل چنین اتفاقاتی را شاهد هستیم. 
فارس


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول