کمیته رفاهی
 

مدیرعامل اسبق پرسپولیس:در اروپا و آمریکا هم تعرض به پرچم، خیانت است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 32 ] - شنبه, 9 مهر 1401
مدیرعامل اسبق پرسپولیس:در اروپا و آمریکا هم تعرض به پرچم، خیانت است

مدیرعامل اسبق پرسپولیس به اتفاقات رخ داده در چند وقت اخیر و اغتشاشات صورت گرفته واکنش نشان داد.

محمد رویانیان  در خصوص اغتشاشات صورت گرفته در روزهای اخیر از سوی برخی فریب خوردگان اظهار داشت: به طور قطع این مسائل از پیش طراحی شده بود چرا که دشمنان ایران چه از دور و چه ازنزدیک همواره در تلاش هستند تا کشور را تضعیف کرده و مردم را خسته کنند. کار آنها این است که در دنیای مدرن با به راه انداختن جنگ سرد و عملیات روانی کشور ما را تضعیف کنند و در این راه با حملات سایبری و هجمه های رسانه ای مردم را هدف قرار می دهند. برای دشمنان سخت است که ببینند کشوری به نام ایران استقلال خود را حفظ کرده و به ظرفیت های خودش متکی است و حتی جنگ و تحریم هم نتوانسته مانعی برای پیشرفت ایران باشد. اتفاقات سال های اخیر کمتر از جنگ نیست و همه این مسائل برای مردم روشن است که استکبار جهانی و صهیونیست به واسطه کشورهای خودفروخته شبانه روز در تلاش هستند تا به ایران لطمه وارد کنند و هدف همه این مسائل هم مردم هستند. آنها می خواهند مردم را خسته کرده و به جان هم بیندازند و همه این کارها هم برای ضربه زدن به مردم است.

وی افزود: در همه این سال ها دیدیم که تلاش هایی برای ناامیدی مردم انجام شده و به نظر می رسد که بحث براندازی نرم و انقلاب های رنگی وجود دارد. دشمن می داند که از نظر نظامی توان مقابله با ایران را ندارد و به همین دلیل به دنبال این هستند تا به حملات سایبری کشور را تحت سلطه در بیاورند. 8 سال است که آمریکا با همراهی اروپا و عربستان نتوانسته به یمن ضربه بزنند و آنها می دانند از نظر نظامی توان مقابله با ایران را نخواهند داشت.  ایران مهد شیران و کشوری با عمق چند هزارساله است اما قصد دارند مشکلاتی ایجاد کنند و اتفاقات رخ داده در روزهای اخیر به خاطر همین مسائل است.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس تصریح کرد: یکی از دختران ایران به نام خانم مهسا امینی فوت شده و این موضوع دل همه مردم را به درد آورده است و همه چه مسلمان و چه غیرمسلمان از این موضوع ناراحت هستند اما اینکه عده ای فریب خورده بخواهند به جای رسیدگی قانونی به این موضوع اغتشاش کنند، درست نیست. این موارد متولی دارد و دولت و قوه قضائیه به این مسائل رسیدگی می کند اما متأسفانه می بینیم که یکسری با تحریک جوانان ما اقداماتی را طراحی می کنند تا به اصل نظام ضربه وارد کنند که البته خودشان هم می دانند توان چنین کاری را ندارند.

وی در خصوص اینکه عناصر ضدانقلاب به دنبال تجزیه ایران هستند و این قبیل اغتشاشات هم در همین راستا صورت گرفته گفت: تجزیه تمامی ارزی ایران یک خواب است که هیچگاه تعبیر نمی شود اما کاملا مشخص است که این توطئه ها در راستای همین مسائل انجام شده. من باید درباره مردم کردستان صحبت کنم که آنها هیچگاه از ایران دست نکشیدند و جان های زیادی را فدا کردند که هیچکس یادش نخواهد رفت. شاید جوان ها یادشان نیاید اما اگر به گذشته نگاه کنیم می بینیم که مردم کردستان با شرافت از ایران و اسلام دفاع کردند و اجازه ندادند ذره ای از خاک این کشور جدا شود. آذربایجان هم همیشه حافظ ایران بوده و از مردم ایران حمایت کرده اما دشمن این مسأله را نمی خواهد و آنها به دنبال تجزیه ایران هستند. اتفاقی که برای خانم امینی که خواهر و دختر همه ما است رخ داده واقعا اتفاق دردناک و ناراحت کننده ای بود اما مطمئن باشید دشمنان این کشور دلشان برای مرحوم امینی نمی سوزد.

وی افزود: مردم ما چند دسته هستند؛ یکسری که دلشان برای کشور حتی بیشتر از بچه خودشان می تپد، یکسری دیگر هستند که آرزو دارند امنیت در این کشور حاکم شود و دسته دیگر عده محدودی هستند که تحت تأثیر همین جنگ سایبری قرار می گیرند. همین جوانان سرمایه های کشور ما هستند. بچه های دهه هشتاد و دهه نود سرمایه های این کشور هستند و باید به آنها توجه شود. دستگاه ها و متولیان فرهنگی باید به وظایف خود درست عمل کنند. اتفاقات خوبی در این چند وقت رخ نداد اما باید همه این مسائل تجزیه و تحلیل شود. کارگر، نظامی، دانشجو، راننده، پزشک و ... هیچ فرقی با هم ندارند و همه ما یکی هستیم و باید برای پرچم کشور خودمان و تمامیت ارضی آن ایستادگی کنیم. شاید اختلافاتی هم درباره برخی مسائل مثل حجاب و موارد دیگر وجود داشته باشد اما در نهایت همه ما ایرانی هستیم. شما همین پرسپولیس را ببینید که در آن فرد خارجی، مسیحی، احتمالا اهل سنت و شیعه در آن حضور دارند اما هدف همه آنها یکی است و آن رسیدن به موفقیت به حساب می آید. اگر اتحاد نباشد، همین تیم که از نفرات مختلف تشکیل شده با هر مخمصه ای شکست می خورد. تیم ملی هم همین طور است و در آن مربی خارجی، بازیکن اهل سنت و شیعه حضور دارند اما هدف همه آنها موفقیت است. کشور ما هم همین شرایط را دارد و در آن افراد مختلف با سلیقه های گوناگون حضور دارند. اختلاف نظرهایی همه است اما هدف همه ما در نهایت سربلندی ایران است.

رویانیان در ادامه اظهار داشت: حتی در اروپا و آمریکا هم اگر کسی به پرچم کشورش تعرض کند، خائن به حساب می آید. هر جای دنیا را  ببینید شرایط همین است. اگر کسی علیه منافع ملی کشورش کاری انجام دهد خائن به حساب می آید. حتی در قبایل دورافتاده آفریقایی هم که هیچ قانونی ندارند اگر کسی خلاف منافع آن قبیله کاری انجام دهد او را از قبیله ترد می کنند چرا که این مسائل در هر زمانی مذموم است. در کشور ما قانون وجود دارد اما شاید این رفتار ما است که مشکل داشته باشد هر چند تحت هیچ شرایطی نباید پرچم و کشور را فروخت. روی صحبت من با آن افرادی است که به دنبال برخی مسائل هستند؛ به آنها می گویم ایران تجزیه شدنی نیست فکر نکنند با 4 تا آشوب می توانند کشور را تحت تأثیر قرار دهند. آنها خودشان می دانند در حدی نیستند بخواهند به ایران ضربه بزنند و این آرزوی آنها یک آرزوی محال است. همبستگی با عشق و علاقه مردم هر روز به این کشور بیشتر می شود اما امیدوارم مسؤولان و دست اندرکاران مشکلات اقتصادی را کم کنند تا از عصبانیت مردم کاسته شود. واقعا مردم خوبی داریم و دولت باید قدر مردم را بداند و مشکلات آنها را حل کند چرا که واقعا حیف است این مردم نجیب با مشکلات سر و کار داشته باشند.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس درباره هجمه هایی که در چند وقت اخیر بر روی جامعه ورزش به وجود آمده گفت: یک آقایی صحبت هایی مطرح کرد و همه ورزشکاران را با هم جمع بست. او گفته بود ورزشکاران ارزشی ندارند و باید به شهدا فکر کنیم اما من می گویم که زمانی که به پرسپولیس و ورزش آمدم دیدم که چقدر جانباز و شهید در عرصه ورزش داریم. همین که ورزشکاران مدال می گیرند و پرچم ایران را بالا می برند این غرورآفرین است و همین مسائل به اتحاد و شخصیت ایران بیشتر کمک می کند چرا که ورزشکاران نماد ملی و غرور کشور هستند و باید به آنها افتخار کرد. ورزشکاران ایرانی به واقع در همه جای دنیا کم نظیر هستند و نباید هتک حرمت صورت بگیرد.

رویانیان افزود: ما پاسداران، بسیجیان، ورزشکاران، مهندسان، پزشکان، مسیحیان، اهل سنت، شیعیان، کلیمیان و ... همه اعضای یک پیکر به نام ایران هستیم و این مسائل قلب همه را به درد می آورد که جوانان را فریب می دهند. ما همه اعضای یک پیکر هستیم و نباید اجازه دهیم آسیبی به ایران وارد شود. حتی در همان آمریکا وقتی عده ای ساختمان کنگره را گرفتند باعث شد تا رئیس جمهور دیوانه قبلی آمریکا محاکمه شود. همه جای دنیا آسیب زدن به اموال عمومی ایراد دارد و هر کسی که این کار را انجام دهد حتی اگر فرزند خود من هم باشد کارش درست نیست. نباید به نیروی محترم انتظامی توهین شود چرا که دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. هر جایی امکان دارد اشتباهاتی به وجود بیاید اما نیروی انتظامی حافظ جان، مال و ناموس همین کشور است و مردم نباید به پلیس بی احترامی کنند. همان جوانی که این روزها در خیابان اقداماتی انجام می دهد اگر روزی مورد تعرض یا دزدی قرار بگیرد باید به همین نیروی انتظامی مراجعه کند و مطمئنا پلیس طبق وظیفه خود به این مسائل رسیدگی خواهد کرد.
فارس


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول