کمیته رفاهی
 

همه چیز وفق مراد کی روش و تیم ملی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 102 ] - پنجشنبه, 7 مهر 1401
همه چیز وفق مراد کی روش و تیم ملی

نتایج ایران و رقیبانش در پنجره بازی های ملی باعث امیدواری به تیم ملی برای صعود از دور گروهی جام جهانی شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت حامیان هواداران فوتبال،نگاهی به عملکرد ایران و رقیبان این تیم در جام جهانی حاکی از سنگینی کفه ترازو به سمت شاگردان کی روش دارد. اگر چه بازی های ملی ملاک کاملی برای ارزش گذاری تیم های ملی نیست اما در فاصله حدود 50 روز تا شروع جام جهانی قطر، ایران نتایج امیدوار کننده ای در قیاس با انگلیس، ولز و آمریکا کسب کرده است.


هر چهار تیم ایران به همراه انگلیس، ولز و آمریکا دو دیدار تدارکاتی یا رسمی را در پنجره بازی های ملی انجام دادند و در عین ناباوری ایران تنها تیمی بود که توانست یک دیدار را پیروز شود و نشان دهد که تیم دست و پا بسته این گروه نخواهد بود و برای صعود از دور گروهی تلاش می کند. 

انگلیس
تیم ملی انگلیس در ادامه نتایج ناامید کننده خود، با قبول شکست یک بر صفر از ایتالیا، به سطح دوم لیگ ملت ها سقوط کرد تا گرت ساوت گیت در فاصله دو ماه تا جام جهانی در لبه پرتگاه قرار گیرد!

سه شیرها در دیدار با آلمان هم تا یک قدمی رقم خوردن فاجعه پیش رفتند اما در نهایت به تساوی سه بر سر برابر رقیب همیشگی خود دست یافتند تا با یک تساوی آبرومندانه به کار خود در دومین دوره لیگ ملت ها پایان دهند.

با نتایجی که کسب شد، مطبوعات انگلیسی به شدت ساوت گیت را تحت فشار گذاشتند و حتی از توخل، مربی آلمانی به عنوان جانشین مناسب برای ساوت گیت نام بردند. 

ولز
تیم ملی ولز هم مانند انگلیس به دسته دوم لیگ ملت ها سقوط کرد. هم تیمی های گرت بیل ابتدا با نتیجه دو بر یک مقابل بلژیک شکست خوردند و در دومین بازی با یک گل مقابل لهستان تن به شکست دادند. 

با این نتایج، ولز راهی دسته دوم لیگ ملت ها شد و باید در دو سال آینده برای بازگشت به سطح نخست تلاش کند. 

نتایج اخیر ولز باعث خوشبینی تیم هایی مانند ایران و آمریکا شده که بتوانند در جام جهانی قطر با شکست دادن این تیم به عنوان یکی از دو تیم راهی مرحله بعد شوند. 

آمریکا
تیم ملی آمریکا بعد از انجام دو دیداری تدارکاتی با تیم های آسیایی، با یک باخت و یک تساوی به کار خود پایان داد تا نگرانی ها درباره این تیم افزایش یابد. 

آمریکا به جز نتایج ضعیفی که جلوی ژاپن و عربستان کسب کرد، در خلق موقعیت و گلزنی هم ناکام بود و تیم جوان و کم تجربه آمریکا نشان داد که شاید آماده جام جهانی نباشد!

ایران

در بازگشت کارلوس کی روش به ایران، "تیم ملی" سر و سامان گرفت و در نخستین بازی خود با یک گل اروگوئه، قهرمان دو دوره جام جهانی و تیم سیزدهم جهان را با تمام ستاره هایش شکست داد. 

بعد از آن، تیم ملی سه شنبه شب جلوی سنگال به تساوی یک بر یک دست یافت که دروازه ایران توسط مدافع خودی باز شد و باز هم رقیبان نتوانستند به تیم ملی گل بزنند. 

با نتایجی که سه رقیب ایران کسب کردند و عملکرد رضایت بخش تیم ملی با کارلوس کی روش، امیدها به نتایج خوب ایران در جام جهانی افزایش یافته است. 
ایسنامرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول