کمیته رفاهی
 

فراخوان به خدمت سربازی برای برگزاری جام جهانی!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 33 ] - چهارشنبه, 6 مهر 1401
فراخوان به خدمت سربازی برای برگزاری جام جهانی!

صدها قطری، از جمله دیپلمات هایی که از خارج از این کشور بودند برای کمک به امنیت در طول جام جهانی 2022 به خدمت سربازی فراخوانده شدند.

 به گفته یک منبع و اسنادی که رویترز مشاهده کرده است، قطر صدها غیرنظامی را برای خدمت اجباری در پست های بازرسی امنیتی در استادیوم های جام جهانی فراخوانده است.

این سربازان وظیفه مدیریت صف های هواداران در استادیوم، هواداران تیفوسی و کشف کالاهای قاچاق مانند الکل، مواد مخدر یا سلاح های پنهان را بر عهده دارند و برای این مهم آموزش می بینند.

قطر 2.8 میلیون نفر جمعیت دارد که حدود 380000 نفر از آنها اتباع قطر هستند و انتظار می رود هجوم بی سابقه 1.2 میلیون بازدید کننده برای این مسابقات چالش هایی برای این کشور کوچک ایجاد کند.

این کشور قبلاً با ترکیه قراردادی امضا کرد که طی آن قرار شد ترکیه 3 هزار پلیس ضدشورش را برای امنیت جام جهانی تأمین کند.

این منبع گفت که به کسانی که فراخوانده شده بودند گفته شد که باید در جام جهانی کمک کنند و این وظیفه ملی آنهاست که این کار را انجام دهند.

از سال 2014، مردان قطری بین 18 تا 35 سال به عنوان بخشی از خدمت اجباری ملی که توسط امیر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی معرفی شده است، حداقل چهار ماه در ارتش آموزش می بینند. طفره رفتن از انجام وظیفه می تواند یک سال حبس و جریمه نقدی 50000 ریال قطری (13700 دلار) داشته باشد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول