کمیته رفاهی
 

شعار تیم ملی در جام جهانی 2022 انتخاب شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 36 ] - دوشنبه, 4 مهر 1401
شعار تیم ملی در جام جهانی 2022 انتخاب شد

 احسان محمدی، رئیس دپارتمان مسئولیت اجتماعی با اعلام این خبر گفت: امسال بعد از اعلام فراخوان برای دریافت شعار پیشنهادی از طریق شبکه های مرتبط با تیم و فد...

 احسان محمدی، رئیس دپارتمان مسئولیت اجتماعی با اعلام این خبر گفت: امسال بعد از اعلام فراخوان برای دریافت شعار پیشنهادی از طریق شبکه های مرتبط با تیم و فدراسیون فوتبال تعداد زیادی شعار دریافت کردیم.

وی افزود: در کارگروهی که با حضور معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، سرپرست دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و کارشناسانی از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و همچنین فدراسیون فوتبال تشکیل شد، شعارهای دریافتی بر اساس شاخص هایی چون «کوتاهی و قابلیت به یادسپاری»، «آهنگین بودن و دارای ظرفیت انگیزه بخشی و مبارزه جویی» و همچنین «همدلی مردم و وفاداری بازیکنان» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شعار تیم های حاضر در دو جام جهانی 2014 برزیل و 2018 روسیه تحلیل محتوا شده بود گفت: کلیدواژه هایی چون ملت، رویا، تاریخ و ... در شعار بسیاری از کشورها تکرار می شود، به همین دلیل کارگروه تصمیم گرفت برای پرهیز از شباهت و همچنین تکرار کلیدواژه ایران، از نام کشور در شعار استفاده کند و شعار «تا پای جان، برای ایران» با توافق جمعی انتخاب و به کمیته برگزار کننده مسابقات ارسال می شود.

شعار تیم ملی در جام جهانی 2022 انتخاب شد

رئیس دپارتمان مسئولیت اجتماعی فدراسیون فوتبال افزود: این شعار پیشنهاد یکی از علاقه مندان تیم ملی به نام مصطفی بیک بوده که ان شااله به نحو شایسته ای از ایشان تقدیر خواهد شد.

گفتنی است، شعار تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 برزیل «افتخار پارس» و در جام جهانی 2018 روسیه « 80 میلیون نفر، یک ملت و یک ضربان قلب» بود.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول