کمیته رفاهی
 

مقایسه لیگ های مختلف با لیگ برتر ایران تا جام جهانی 2022

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 37 ] - دوشنبه, 4 مهر 1401
مقایسه لیگ های مختلف با لیگ برتر ایران تا جام جهانی 2022

بررسی لیگ های معتبر اروپایی و لیگ های کشورهای غرب آسیا که در جام جهانی حضور دارند نشان می دهد که میزان قابل قبولی از لیگ برتر ایران تا جام جهانی 2022 برگزار خواهد شد.

 جام جهانی 2022 از 29 آبان آغاز خواهد شد. برگزاری جام جهانی در میانه فصل اغلب لیگ ها باعث شده که این رقابت، شرایط ویژه ای پیدا کند و کشورها با چالش جدیدی روبرو شوند. در چنین شرایطی برنامه ریزی لیگ ها با داشواری های جدیدی مواجه شده و کشورهای مختلف، راه حل های مختلفی برای فصل 23-2022 در نظر گرفته اند.

سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال پیش از شروع لیگ بیست و یکم اعلام کرده بود که نیمی از فصل این رقابت ها تا پیش از جام جهانی برگزار می شود اما از همان ابتدا، باتوجه به نحوه برنامه ریزی لیگ برتر در دوره فعالیت مهدی، مشخص بود که سازمان لیگ نمی تواند به این هدف برسد.

این پیش بینی خیلی زود تحقق پیدا کرد و با اعلام دوباره سهیل مهدی مشخص شد که لیگ برتر تا جام جهانی احتمالا 10 هفته و نهایتا 12 هفته برگزار خواهد شد. تفاوت برنامه آماده سازی کارلوس کی روش با دراگان اسکوچیچ در زیر نظر گرفتن ملی پوشان داخلی می تواند مهم ترین دلیل این تغییرات باشد اما مهدی، برگزار نشدن هفته هفتم لیگ برتر بین دو اردوی تهران و وین تیم ملی را به عنوان دلیل تغییر برنامه لیگ برتر اعلام کرد.

در این گزارش بررسی می کنیم که چند هفته از لیگ های معتبر اروپایی و لیگ های غرب آسیا تا شروع جام جهانی برگزار خواهد شد.

مقایسه لیگ های مختلف با لیگ برتر ایران تا شروع جام جهانی 2022

این اعداد و ارقام نشان می دهد که در صورتی که برنامه ریزی اصولی لیگ برتر ایران پس از جام جهانی و اعمال نشدن تغییرات ناگهانی در حین اجرای آن، این رقابت ها در کنار جام حذفی می تواند به راحتی تا جام ملت های آسیا به پایان برسد. این در حالی است که لیگ برتر ایران از نظر برگزاری بازی ها از لیگ برتر عربستان جلوتر است و باتوجه به این که مسئولان برگزار کننده لیگ برتر عربستان بیشتر از مسئولان ایرانی، جام جهانی و جام ملت های آسیا را در نظر گرفته اند، باید توقع داشت که جام خلیج فارس به خوبی تا جام ملت های آسیا برنامه ریزی شود تا به تیم ملی لطمه نخورد.
ایسناتصاویر مرتبط
مقایسه لیگ های مختلف با لیگ برتر ایران تا جام جهانی 2022

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول