کمیته رفاهی
 

سمینار سالانه مدیران صدور مجوز باشگاهی AFC

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 44 ] - شنبه, 2 مهر 1401
سمینار سالانه مدیران صدور مجوز باشگاهی AFC

مسئولان صدور مجوز ایران درسمینار سالانه مدیران صدور مجوز باشگاهی کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور شرکت کردند.

سمینار سالانه مدیران صدور مجوز باشگاهی کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی برگزار شد که مصطفی زارعی، مدیر صدور مجوز حرفه ای و مائده جعفری در این سمینار دو روزه شرکت کرده اند.

در ابتدای این سمینار داتو ویندزور جان، دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: علی رغم همه گیری کرونا، پیشرفت های بسیار خوبی در صدور مجوز فدراسیون های عضو شاهد بوده ایم. هدفمان این است که صدور مجوز برای فوتسال و فوتبال بانوان نیز به صورت جدی پیگیری شود.

وی در ادامه به چالشهای تغییر تقویم لیگ قهرمانان آسیا اشاره و نکاتی را مطرح کرد. سپس معاون کمیته مسابقات کنفدراسیون آسیا درباره صدور مجوز باشگاهی گفت: هدفمان این است تا با صدور مجوز حرفه ای برای ارتقاء سطح کیفی مسابقات فوتبال در آسیا استفاده کنیم.

 سپس ماها جان، رئیس دپارتمان صدور مجوز باشگاهی کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: در سال 2012 تنها 10 کشور در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کردند. اما در سال 2021، 23 کشور در این لیگ حضور دارند.

وی شرایط توسعه فوتسال و فوتبال بانوان را به وسیله صدور مجوز باشگاهی، یکی از اهداف مهم کنفدراسیون فوتبال آسیا دانست و گفت: از سال 2024 کلیه باشگاه های شرکت کننده در فوتبال بانوان و از سال 2025 کلیه باشگاه های فوتسال شرکت کننده در رقابت های آسیایی باید مجوز باشگاهی دریافت کنند. با توجه به ضرورت اطلاع کنفدراسیون فوتبال آسیا از وضعیت مالی باشگاه های فوتبال این قاره، ارسال اطلاعات مالی کلیه باشگاه های شرکت کننده در لیگ های برتر کشورهای عضو در سال جاری به کنفدراسیون فوتبال آسیا الزامی است. در ادامه سمینار گزارشی از تاثیر کرونا بر مباحث مالی ارایه شد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول