کمیته رفاهی
 

رسانه های پرتغالی در تسخیر کی روش و طارمی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 35 ] - شنبه, 2 مهر 1401
رسانه های پرتغالی در تسخیر کی روش و طارمی

تمامی روزنامه ها و رسانه های مطرح کشور پرتغال نسبت به پیروزی تیم ملی ایران با گلزنی طارمی واکنش نشان داده اند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت حامیان هواداران فوتبال، تیم ملی فوتبال ایران روز گذشته و در نخستین دیدار پس از بازگشت کی روش، توانست با تک گل مهدی طارمی از سد تیم قدرتمند و پرستاره اروگوئه بگذرد و هواداران تیم ملی را بیش از پیش به آینده امیدوار کند.

مهاجم بوشهری پورتو که در دقیقه 68 این مسابقه به میدان آمد، توانست در دقیقه 79 تک گل بازی را روی یک کار تیمی زیبا به ثمر برساند. درخشش دوباره طارمی و گشودن دروازه تیم قدرتمند اروگوئه، در تمامی رسانه ها و روزنامه های معتبر پرتغال بازتاب داشت.

این دیدا همچنین به صحنه تقابل طارمی و داروین نونیز تبدیل شده بود. فصل قبل و در زمان حضور بازیکن اروگوئه ای در ترکیب بنفیکا، او با مهاجم ایرانی پورتو، رقابت سختی بر سر کسب عنوان آقای گلی داشت.


برخی از بازتاب های پیروزی ایران با گلزنی طارمی و در روز بازگشت کی روش را در زیر می خوانیم:

* روزنامه رکورد:
طارمی از روی نیمکت آمد تا گل پیروزی بخش ایران را در دیدار مقابل اروگوئه به ثمر برساند.

مهاجم پورتو در دقیقه 68 وارد زمین مسابقه شد و در دقیقه 79 تک گل بازی را به ثمر رساند. در دیداری که بازگشت کارلوس کی روش به نیمکت تیم ایران را نیز رقم زد. او در سال 2019 پس از 8 سال مربیگری در ایران، جدا شده بود.


* روزنامه اوجوگو:
طارمی مقابل اروگوئه برای ایران گلزنی کرد. 
در اولین بازی کارلوس کی روش پس از بازگشت به فرماندهی فنی تیم ایران، شوت مهاجم پورتو به یک مدافع برخورد کرد و به درون دروازه بان رفت.


* روزنامه آبولا:
پیروزی طارمی با بازگشت کارلوس کی روش 
ایران در دیداری دوستانه که در اتریش برگزار شد، اروگوئه، حریف پرتغال در جام جهانی 2022 را با نتیجه یک بر صفر شکست داد. در این بازی از مانوئل اوگارته (بازیکن اسپورتینگ) توسط دیه گو آلونسو استفاده نشد، در حالی که مهدی طارمی (بازیکن پورتو) از روی نیمکت آمد تا قهرمان پارس ها در روز بازگشت کارلوس کی روش به مربیگری باشد.


* روزنامه Jornal de Notícias پرتغال:
گل طارمی، کارلوس کی روش و ایران را به پیروزی رساند
مهدی طارمی، مهاجم تیم فوتبال پورتو، روز جمعه گل انفرادی را به ثمر رساند که باعث شد ایران، با مربیگری کارلوس کی روش پرتغالی، در دیداری تدارکاتی در اتریش و برای حضور در جام جهانی 2022، اروگوئه را شکست دهد.

مهاجم ایرانی حتی بازی را از روی نیمکت آغاز کرد (مانند مانوئل اوگارته، هافبک اروگوئه ای اسپورتینگ) اما در دقیقه 69 توسط کی روش وارد زمین شد و به زمان زیادی نیاز نداشت تا اثری از خود بر جای بگذارد.

طارمی در دقیقه 79 و پس از ارسال کریم انصاری فرد، در موقعیت مناسبی برای شوت زنی قرار گرفت و با کمی خوش شانسی (توپ با برخورد به یک مدافع منحرف شد) گل برتری تیم ملی ایران را به ثمر رساند.


* وب سایت maisfutebol پرتغال:
ایران با کی روش اروگوئه را شکست داد، طارمی گل زد، داروین نه! مهاجم پورتو چند دقیقه پس از ورود به زمین گلزنی کرد.

مهدی طارمی برای تأثیرگذاری خود در دیدار دوستانه اروگوئه و ایران که روز جمعه در اتریش برگزار می شود، به بیش از 10 دقیقه زمان نیاز داشت. مهاجم پورتو در دقیقه 68 توسط کارلوس کی روش وارد زمین شد و در دقیقه 79 نتیجه بازی را تعیین کرد.

در تیم اروگوئه، داروین نونیز بازیکن سابق بنفیکا بازی را از ابتدا شروع کرد و نزدیک بود به یک گل عالی از خارج از محوطه برسد، در حالی که مانوئل اوگارته، از اسپورتینگ، تمام مدت بازی را روی نیمکت نشسته بود.

لازم به ذکر است این دیدار بازگشت کی روش به نیمکت تیم ملی ایران را رقم زد.


* وب سایت noticiasaominuto پرتغال:
طارمی گل زد و پیروزی ایران مقابل اروگوئه را تضمین کرد؛ مهاجم پورتو تک گل این دیدار را به ثمر رساند.

ایران جمعه این هفته در دیداری دوستانه که تنها گل آن را مهدی طارمی مهاجم پورتو در دقیقه 79 به ثمر رساند، اروگوئه را با نتیجه یک بر صفر شکست داد.

دیداری که در اتریش برگزار شد، برای رونالد آرائوخو، بازیکن بارسلونا که پس از گذشت 40 ثانیه(!) از بازی مصدوم شد و مجبور به ترک زمین شد، ناکامی سختی در پی داشت.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول