کمیته رفاهی
 

کی روش آمده تا در جام جهانی بد نبازیم!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 138 ] - سه شنبه, 29 شهریور 1401
کی روش آمده تا در جام جهانی بد نبازیم!

کارشناس فوتبال گفت: کارلوس کی روش را به تیم ملی آوردیم تا در جام جهانی 2022 آبرومند بازی کنیم و بد نبازیم.

مسعود اقبالی ، در مورد شرایط تیم ملی و بازی های دوستانه ای که با اروگوئه و سنگال در اتریش داریم، اظهار داشت: در ابتدا باید بگویم که سبک بازی سه تیم همگروه ما در جام جهانی یعنی انگلیس، آمریکا و ولز شباهتی به این دو حریف تدارکاتی مان ندارد و مجبور شدیم که مقابل این دو تیم بازی دوستانه انجام بدهیم زیرا از هیچی بهتر است! در مورد تیم ملی هم باید بگویم اکثر بازیکنان مان تجربه حضور در جام جهانی را دارند و به خوبی همدیگر را می شناسند.

وی افزود: این  دو مسابقه از نظر فنی شباهتی به بازی های ما در جام جهانی نخواهد داشت اما می تواند نشان بدهد که بازیکنان مان در چه شرایطی هستند. بازیکنان لیگ داخلی مان که میزان آمادگی شیان مشخص است و همه می خواهیم وضعیت لژیونرها را ببینیم. به جز طارمی شاید بقیه لژیونرها ی مان کمتر در ترکیب اصلی تیم هایشان قرار می گیرند. حتی سردار آزمون هم دیگر بازیکن ثابت نیست. باید ببینیم کی روش بعد از این دو مسابقه چه خواهد کرد. این کارشناس فوتبال تصریح کرد: مشکل اصلی کی روش بعد از این دو مسابقه دوستانه و اردو در اتریش آغاز می شود زیرا لژیونرها را حدود 10 روز قبل از جام جهانی در اختیار نخواهد داشت. در نتیجه کی روش به همان سبک و سیاق قبل تیم ملی را آماده می کند. بازی هایی با ساختار دفاعی منسجم و آمادگی فیزیکی خوب بازیکنان، من از ابتدا هم طرفدار بازگشت کی روش بودم زیرا اسکوچیچ از سوی بازیکنان تیم ملی مورد پذیرش نبود. کاریزمای لازم را برای هدایت تیم ملی در جام جهانی نداشت. او یک مربی با شاخص ها و اخلاق خاص خودش است و فقط می خواست در جام جهانی روی نیمکت تیم ملی کشورمان حضور داشته باشد. اقبالی در مورد اینکه برخی مربیان می گویند از نظر معرفتی برکناری اسکوچیچ کار درستی نبود، گفت: فوتبال یک منطق و علم است و با اشک و احساس  و عاطفه نمی توان آن را مدیریت کرد. بزرگترین مربیان دنیا هم ممکن است از تیم خود کنار گذاشته شوند. اکنون هم کی روش به تیم ملی ما آمده تا در جام جهانی بد نبازیم. برای این سه بازی حتی اگر گواردیولا و فرگوسن را هم بیاوریم کار زیادی از دستش برنمی آید. زیرا فوتبال ما از نظر سخت افزار، تاکتیکی و ... از فوتبال مدرن و عقب تر است. بنابراین کی روش تلاش می کند میزان آمادگی جسمانی و فیزیکی بازیکنان تیم ملی را بالا ببرد. 

وی افزود: در جام جهانی 2018 تیم ملی دوندگی بالایی داشت و بازیکنان از نظر فیزیکی آمادگی خوبی داشتند. در جام جهانی قطر هم کی روش ساختار دفاعی مستحکمی برای تیم ملی ایجاد خواهد کرد تا کمتر گل بخوریم و بازنده بدی نباشیم. از نظر فنی تیم ملی در خط میانی دارای مشکلاتی الست و ارتباطی بین خطوط ما برقرار نیست. در مقدماتی جام جهانی هم با چاشنی شانس به جام جهانی صعود کردیم و فقط برنده می شدیم اما فوتبال خوبی ارایه نمی کردیم. اکنون هم با رقبای قدرتمندی داریم. انگلیس، آمریکا و ولز بازیکنان آماده ای در فوتبال باشگاهی اروپا دارند و تیم ملی ما با کی روش تلاش خواهد کرد تا بد نبازد و به عنوان یک تیم آسیایی فوتبال قابل قبولی ارایه بدهد.
منبع فارس

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول