کمیته رفاهی
 

زارعی: AFC تا ماه آینده برای رفع تعلیق پاسخ می دهد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 86 ] - سه شنبه, 29 شهریور 1401
زارعی: AFC تا ماه آینده برای رفع تعلیق پاسخ می دهد

مدیر صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال توضیحاتی درمورد آخرین اقدامات برای رفع تعلیق این کمیته ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت حامیان هواداران فوتبال،مصطفی زارعی، مدیر صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال در خصوص رفع تعلیق از لیگ قهرمانان اظهار داشت: حدود 50 روز پیش با برنامه شما صحبت کردیم و یک هفته بعد تمام مدارک را برای AFC ارسال کردیم. هفته گذشته هم پیگیری کرده و به ما قول تسریع در بررسی مدارک را دادند. 

وی ادامه داد: باید ثابت کنیم استانداردهای لازم را داریم. حسن نیت از سمت ما باید اثبات شود. ارتباط خوبی هم شکل گرفته است. هفته آینده به سمیناری در مالزی می روم و رایزنی بیشتری خواهیم کرد. تا یک ماه آینده حتما به ما جواب می دهند. 

مدیر صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال در مورد گرفتن مجوز حرفه ای باشگاه ها تصریح کرد: چندین سال است صحبت از حرفه ای شدن می زنیم اما نقصان داریم. به فدراسیون فوتبال پیشنهاد دادیم که مجوز ملی و استانداردهایی را تعریف و مشکلات را با برنامه ریزی رفع کنیم. بر اساس معیارهای ورزشی، باشگاه ها باید آکادمی داشته و برنامه های توسعه مشخص باشد. معیار پرسنلی می گوید باید پرسنل صاحب صلاحیت باشد و مدیرعامل و اعضا مشخص شود. در این مسیر به باشگاه ها کمک می کنیم. رویکرد باشگاه ها نسبت به سال گذشته بسیار تغییر کرده است. جلسات 4-5 ساعته باهم داشتیم تا به صدور مجوز برسیم. در کنار باشگاه ها کمک می کنیم تا بر اساس واقعیت ها تصمیم بگیریم. 

زارعی که رادیو ورزش گفت وگو داشت، تصریح کرد: معیار بعدی معیار زیرساختی است و به استانداردهای ورزشگاه بازمی گردد. ایمنی و امنیت، رختکن و نیمکت، وضعیت چمن و ... دغدغه همه بحث صدور مجوز است. نباید اجازه دهیم این اتفاق دوباره تکرار شود. ورزشگاه آزادی مشکلاتی دارد که با استانداردها فاصله داشته و همه باید تلاش کنیم. 

وی در پایان درباره مالکیت استقلال و پرسپولیس گفت: با اقداماتی که انجام می شود به امید خدا مشکلی نخواهیم داشت.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول