کمیته رفاهی
 

مرفاوی:مقتدرانه صعود کردیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 101 ] - یکشنبه, 27 شهریور 1401
مرفاوی:مقتدرانه صعود کردیم

سرمربی تیم ملی جوانان درباره صعود مقتدرانه تیم ملی از مرحله مقدماتی قهرمانی آسیا صحبت کرد.

عبدالصمد مرفاوی سرمربی تیم ملی جوانان در کنفرانس خبری پس از برتری دو بر صفر برابر امارات و صعود مقتدرانه از گروه J مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا به خبرنگاران گفت:«ما از قبل می دانستیم که بازی سختی را پیش رو خواهیم داشت چرا که امارات به دنبال بهبود وضعیت خود در جدول بود و برای صعود شانس داشت. امارات تیم خوبی است و اطلاع داشتیم که با تمامی توان وارد زمین می شود. ما بازی را خوب شروع کردیم اما متاسفانه به گل نرسیدیم. در نیمه دوم استراتژی خود را تغییر داریم و کاملا بر بازی مسلط شدیم. همین باعث شد تا به گل برسیم و در ادامه هم گل دوم را به ثمر رساندیم تا سه امتیاز بازی را به دست بیاوریم. خداروشکر که توانستیم به هدف مان برسیم و با اقتدار صعود کنیم »
سرمربی تیم ملی جوانان در پاسخ به این سوال که به نظر می رسید ایران در نیمه نخست حریف را دست کم گرفته و زیاده فشار نیاورده است، گفت:« ما از قبل می دانستیم که بازی سختی در پیش خواهیم داشت. ما بازی های قبلی امارات را دیده بودیم و می دانستیم که این تیم در عمق خط دفاعی مشکل دارد. به همین دلیل وینگرهای ما باز بازی می کردند. با این حال مدافعان امارات بسیار بسته بازی می کردند و همین اجازه حرکت به مهاجمان ما را نداد. در نیمه دوم ما تغییر تاکتیک دادیم و همین موضوع سبب شد تا به گل برسیم.»
مرفاوی درباره اینکه تیم ملی با همین شرایط به مرحله نهایی مسابقات در ازبکستان می رود یا خیر، نیز گفت:« خب طبیعتا در مرحله بعدی بازی های سختی پیش رو خواهیم داشت. ما استعدادهای خوبی در فوتبال ایران داریم و تا 6 ماه آینده که بازی های نهایی آغاز می شود، فرصت مناسبی است که هم تیم را تقویت کنیم و هم تمریناتمان را پیگیری کنیم تا بتوانیم راهی جام جهانی شویم.»
مرفاوی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار قرقیزستانی درخصوص حضور در شهر بیشکک و کشور قرقیزستان نیز گفت:« ما اینجا خاطره خوبی به جای گذاشتیم چرا که موفق به صعود شدیم. از میزبانی فدراسیون و مردم قرقیزستان تشکر می کنم چراکه آنها مردم مهربانی بودند.»

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول