کمیته رفاهی
 

گزارش فنی از نفرات دعوت شده به تیم ملی فوتبال

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 11 ] - یکشنبه, 27 شهریور 1401
گزارش فنی از نفرات دعوت شده به تیم ملی فوتبال

کارلوس کی روش اسامی 27 بازیکن را برای حضور در اردوی آماده سازی اتریش و انجام 2 بازی تدارکاتی مهم برابر اروگوئه و سنگال اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت حامیان هواداران فوتبال،  فهرستی که قرار است آخرین تلاش برای حضور در قطر را انجام دهد. طبق اعلام فیفا، هر تیم می تواند نام 26 بازیکن را برای جام جهانی 2022 اعلام کند و نسبت به جامهای جهانی قبلی 3 بازیکن به لیست اضافه شده است.

نکته مهم فهرست کی روش، این است که تقریبا شایسته ای جا نمانده است و احتمالا با حذف یک دروازه بان، فهرست اردوی اتریش برای جام جهانی کپی می شود. مگر اینکه اتفاق عجیبی مانند مصدومیت یا نازکردن! پیش بیاید تا بازیکن جدیدی وارد فهرست نهایی شود.

در کل، کی روش کمتر سابقه داشته بازیکنی را وارد پازل ذهنی اش کند بخصوص در این فاصله کم تا شروع جام جهانی. تنها نمونه نقض کننده این موضوع، امیرحسین صادقی بود که عملکرد درخشانش پیش از جام جهانی 2014 باعث شد، کی روش مجبور به دعوتش شود و حتی در برزیل، فیکس به او بازی داد.

* دروازه

  کی روش هنوز تصمیم نهایی اش را برای این قسمت زمین نگرفته و به همین دلیل هم با 4 دروازه بان راهی اتریش شد. روی نام یکی از این 4 نفر خط قرمز کشیده می شود و او بایستی جام جهانی را از خانه پیگیری کند. قطعیت اصلی حضور علیرضا بیرانوند در فهرست نهایی است. امیر عابدزاده شانس دوم برای حضور در قطر است البته اگر تغییری در نمایش های اخیرش ایجاد کند. 


عابدزاده البته از مریدان اسکوچیچ بود اما به نظر نمی رسد کی روش بخواهد با او در این زمینه تسویه حساب کند همانطور که با شجاع خلیل زاده نکرد. یکی از بین عابدزاده حسینی یا نیازمند جایی در لیست نهایی نخواهند داشت و درباره دو دروازه بان شاغل در فوتبال ایران، این ماجرا ارتباط مستقیمی با عملکرد استقلال و سپاهان در ادامه فصل دارد.

* مدافع میانی

  نام تنها 4 بازیکن در این قسمت وارد لیست اتریش شده است: مرتضی پورعلی گنجی، شجاع خلیل زاده، محمد حسین کنعانی زادگان و سید مجید حسینی. بعید است هر 4 نفر در جام جهانی حضور نداشته باشند و البته بعید است کی روش با همین کمیت راهی قطر شود. قطعا یک و احتمالا 2 مدافع دیگر وارد این فهرست می شوند تا کی روش با 5 یا 6 مدافع میانی به مصاف رقبایش برود.

* سمت راست

  کی روش این 3 نفر را برای سمت راست خط دفاع انتخاب کرده است: رامین رضاییان، صالح حردانی و صادق محرمی. با توجه به کمبود مدافع میانی، احتمالا یکی از این 3 نفر جایی در فهرست نهایی تیم ملی برای جام جهانی ندارد. در این میان، دانیال اسماعیلی فر هم هست که هیچگاه مدنظر کی روش نبوده ولی شاید در ادامه لیگ با احتمال درخشش دانیال، اوضاع را عوض کند.

* سمت چپ

  درست مانند سمت راست؛ اینجا هم کی روش 3 بازیکن را با خودش به اتریش برد: امید نورافکن، میلاد محمدی و ابوالفضل جلالی. با توجه به توانایی نورافکن برای بازی در مدافع میانی و همچنین توانایی امثال امیری و حاج صفی برای بازی در این قسمت زمین، کی روش قطعا روی نام یکی از این 3 نفر خط قرمز خواهد کشید که احتمالا جلالی خواهد بود. 


نورافکن فعلا منتظر تعویض پاسپورت و صدور ویزای شینگن است تا بعدا به اتریش برود.

* خط دوم

  7 بازیکن در لیست کی روش برای بازی در 3 پست خط دوم قرار دارند: سامان قدوس، سعید عزت اللهی، امید ابراهیمی، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، احسان حاج صفی و وحید امیری. تقریبا می توان گفت ستاره ای در این قسمت زمین، از قلم نیفتاده است. تنها احتمال حذف یکی از این نفرات است که اگر رقم بخورد، طبق تجربه سرلک بیشترین شانس را دارد. علی کریمی هم با ادامه این روند و سپری کردن مصدومیت پشت مصدومیت باید منتظر تماشای جام جهانی از پای تلویزیون باشد.

* فاز هجومی

  6 بازیکن در این قسمت زمین وارد لیست اتریش شده اند که طارمی و آزمون، جایگاه ثابتی حتی در ترکیب اصلی دارند. مطمئنا روی نام جهانبخش و قلی زاده هم خط قرمز کشیده نخواهد شد. می ماند مهدی ترابی و کریم انصاری فرد که فقط در صورت درخشش عجیب و فوق تصور یک بازیکن (مثل محمد محبی یا مهدی قایدی یا کاوه رضایی یا بقیه)، این دو از لیست نهایی خارج خواهند شد که باز هم احتمال وقوع این اتفاق هم دور از ذهن است. 

باید منتظر اولین بازی دوستانه تیم ملی در اتریش باشیم. دو بازی دوستانه با اروگوئه و سنگال، محک خوبی برای تیم ملی خواهد بود. 

پایگاه خبری فوتبالیمرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول