کمیته رفاهی
 

سفر به اتریش سرزمینی بدون شکست برای تیم ملی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 85 ] - یکشنبه, 27 شهریور 1401
سفر به اتریش سرزمینی بدون شکست برای تیم ملی

تیم ملی فوتبال ایران بارها در طول تاریخ راهی اتریش شده و بازی های دوستانه ای را در این کشور برگزار کرده است؛ از آخرین باخت ایران در سرزمین موسیقی حدود 22 سال می گذرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت حامیان هواداران فوتبال،  تیم ملی فوتبال ایران باید بیست و هشتم شهریورماه عازم اتریش شود تا اردویی 11 روزه را در این کشور برگزار کند؛ اردویی که با 2 بازی دوستانه مقابل اروگوئه و سنگال همراه خواهد بود. این دیدارها به ترتیب یکم و پنجم مهرماه به انجام خواهد رسید.

تیم ملی ایران پیش از این و در طول تاریخ هفت مسابقه دوستانه را در کشور اتریش به انجام رسانده و حالا برای ششمین بازی، باید به سرزمین دانوب آبی رفته و پیش از جام جهانی 2022 خود را مهیای این رقابت ها کند.

تیم ملی فوتبال ایران اولین بار در 11 شهریور سال 1379 به اتریش رفت و مقابل تیم ملی این کشور قرار گرفت. رقابتی که با شکست سنگین پنج بر یک ملی پوشان همراه شد. در آن دیدار ابتدا فرهاد مجیدی برای ایران گلزنی کرد اما در ادامه پنج گل دریافت کردیم. ایران در آن برهه خودش را برای حضور در جام ملت های 2000 آسیا آماده می کرد.

14 سال بعد نوبت به یک اردوی مهم دیگر رسید. تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی روش راهی اتریش شد تا اردویی بلندمدت را در این کشور برگزار کند. شاگردان کارلوس کی روش در آن اردو سه بازی تدارکاتی را مقابل بلاروس، مونته نگرو و آنگولا انجام دادند که نتیجه اش سه مساوی بود. نتایج سه بازی مذکور به ترتیب صفر- صفر، صفر- صفر و یک بر یک بود. تک گل ایران را کریم انصاری فرد به ثمر رساند. ملی پوشان سپس راهی برزیل شدند تا در جام جهانی 2014 شرکت کنند.

به بهانه اردوی تیم ملی ایران در اتریش؛ سفر به سرزمین موسیقی با سابقه 22 سال بدون شکست

فروردین ماه سال 1394 بازهم شاهد حضور ایران در اتریش بودیم. ایران با هدایت کارلوس کی روش توانست یکی از بهترین بردهای خود را در بازی های دوستانه جشن بگیرد و با نتیجه 2 بر صفر از سد شیلی بگذرد. جواد نکونام و وحید امیری گلزنان یوزهای ایرانی مقابل تیمی بودند که چند ماه بعد کوپا آمریکا را فتح کرد.

18 آبان 1396 زمانی بود که ایران به دیدار پاناما رفت. مسابقه ای که بازهم با برد ایران همراه شد. این بار سامان قدوس و اشکان دژاگه برای تیم کی روش گلزنی کردند تا ایران به یک برد خوب در راه جام جهانی 2018 دست پیدا کند. ما چند ماه بعد و در تاریخ هفت فروردین 1397 یک مرتبه دیگر راهی اتریش شدیم تا به مصاف الجزایر برویم و این بار تیم رباح ماجر سرشناس دست هایش را مقابل ملی پوشان بالا برد. زوج سردار آزمون و مهدی طارمی برای ایران در این مسابقه موفق به گلزنی شدند و برتری 2 بر یک به ثبت رسید.

حالا بعد از حدود چهار سال و نیم ایران به سرزمین موسیقی سفر می کند تا بازهم با هدایت کارلوس کی روش، در مسیر جام جهانی 2022 دو بازی دوستانه برگزار کند. آمار ما فعلا در اتریش فوق العاده بوده است. ابتدا یک باخت، سپس سه تساوی و در نهایت سه برد. از آخرین شکست ایران در این کشور اروپایی تا روز بازی با اروگوئه 22 سال و 20 روز یا به عبارتی دیگر 8056 روز می گذرد. باید دید این روند ادامه دار خواهد بود یا خیر.
ایرنا

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول