کمیته رفاهی
 

تیم ملی و کی روش در حال رقابت با زمان

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 14 ] - یکشنبه, 27 شهریور 1401
تیم ملی و کی روش در حال رقابت با زمان

خبرگزاری رویترز با تشریح آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال تاکید کرد که کارلوس کی روش 16 بازیکن از جام جهانی روسیه را مجددا به اردوی ایران دعوت کرده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت حامیان هواداران فوتبال، خبرگزاری رویترز در مطلبی با عنوان «شمارش معکوس جام جهانی ایران با سرمربیگری کی روش آغاز می شود» آخرین وضعیت تیم ملی ایران را این طور تشریح کرد:

«ایران برای آماده شدن برای جام جهانی با زمان رقابت می کند اما کارلوس کی روش مطمئن است که بازی های دوستانه آینده مقابل اروگوئه و سنگال می تواند به آماده سازی تیمش برای مسابقات نوامبر در قطر کمک کند. پس از ماه ها گمانه زنی، کی روش هفته گذشته به عنوان جایگزین دراگان اسکوچیچ کروات انتخاب شد، اما سرمربی سابق رئال مادرید و پرتغال تنها کمی بیش از دو ماه فرصت دارد تا تیمش را به خوبی آماده کند.

او با تیمی کار خواهد کرد که از هشت سال حضورش در تهران به خوبی می شناسد و هدایت ایران را در جام جهانی 2014 و 2018 بر عهده داشت. او پس از خروج تیمش از جام ملت های آسیا در امارات متحده عربی در ژانویه 2019، این جایگاه (سرمربیگری تیم ملی) را ترک کرد. این مربی 69 ساله در مورد اردوی تدارکاتی در اتریش که هفته آینده آغاز می شود و ایران در 23 سپتامبر به مصاف اروگوئه و چهار روز بعد به صاف سنگال می رود، گفت: این اولین گام ما برای آماده شدن برای جام جهانی است.

رسانه ها به نقل از او در تهران نوشتند: ما تمام تلاش خود را در داخل و خارج از زمین انجام خواهیم داد تا برای مسابقات آماده شویم. این وظیفه ماست که شرایط را بهبود بخشیم و پیشرفت کنیم و همیشه رو به جلو حرکت کنیم.

کی روش در حالی که ایران را برای یک رقابت چالش برانگیز در جام جهانی آماده می کند، تیمی 27 نفره را برای این اردو انتخاب کرده است. 16 بازیکن از 23 بازیکنی که چهار سال پیش برای جام جهانی روسیه انتخاب شده بودند در فهرست این اردو قرار گرفته اند که امید ابراهیمی 35 ساله نیز در میان آنها حضور دارد. این هافبک که فوتبال باشگاهی خود را در قطر برای الوکره بازی می کند، در سال 2018 زیر نظر کی روش بازیکن برجسته ای بود اما از نوامبر 2019 تنها دو بازی برای ایران انجام داده است.

از دیگر چهره های آشنا می توان به علیرضا بیرانوند دروازه بان و همچنین سردار آزمون از بایر لورکوزن و مهدی طارمی از پورتو اشاره کرد.

کی روش گفت: به عنوان یک مربی حرفه ای می دانم که همه تیم های دنیا پیشرفت کرده اند. ما همچنین تمام تلاش خود را برای رویارویی با حریفان خود در قطر انجام خواهیم داد و برای این کارزار کاملاً آماده خواهیم بود.»

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول