کمیته رفاهی
 

سپاهان و ذوب آهن زیر ذره بین یک اصفهانی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 147 ] - چهارشنبه, 23 شهریور 1401
سپاهان و ذوب آهن زیر ذره بین یک اصفهانی

کارشناس فوتبال گفت: تیم هایی که کم مهره تر هستند زحمت بیشتری می کشند و آمادگی بیشتری دارند و با تعصب و دوندگی سعی می کنند مقابل تیم های صاحب نام به موفقیت برسند.

رسول کربکندی، در مورد شرایط دو تیم ذوب آهن اصفهان و سپاهان در لیگ برتر این فصل اظهار داشت: لیگ امسال بسیار سخت است. هیچ تیمی نمی تواند بگوید موفق یا قهرمان می شود. بازی نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس را دیدید. تیم هایی که کم مهره تر هستند زحمت بیشتری می کشند و آمادگی بیشتری دارند و با تعصب و دوندگی سعی می کنند مقابل تیم های صاحب نام به موفقیت برسند.

سرمربی اسبق ذوب آهن اصفهان افزود: اگرچه ذوب آهن در 6 مسابقه مساوی کرده و برنده نشده است، اما در برخی مسابقات واقعا بدشانسی آورده، مقابل تراکتورسازی در دقیقه 96 گل مساوی را خورد. با پرسپولیس در اصفهان مساوی کرد و مس را در کرمان متوقف کرده که نتایج بدی نیست. مشکل ذوب آهن جایی شروع می شود که در مسابقاتی که باید برنده شود، به پیروزی نمی رسد. این تیم در بازی های خانگی باید برنده شود. ذوب آهن از 18 امتیاز فقط 6 امتیاز گرفته و این باعث عقب افتادگی تیم می شود.این کارشناس فوتبال تأکید کرد: ذوب آهن خوب بازی می کند و دوندگی خوبی دارد و مقابل تیم های پرمهره هم به خوبی فضاها را می بندد. این تیم با توجه به بضاعت و سرمایه گذاری ای که انجام داده نتایج بدی نگرفته اما باید بداند مساوی با باخت خیلی فرقی نمی کند، بلکه این پیروزی و برد است که جایگاه یک تیم را ارتقا می دهد و می تواند در جدول لیگ این تیم را بالا ببرد. اینکه تیم فقط گل نخورد کافی نیست بلکه باید در گلزنی هم موفق عمل کند. به نظر من ذوب آهن کمتر از سپاهان قابل انتقاد است.

کربکندی در مورد سپاهان که مهره های اسم و رسم داری را جذب کرده و سرمربی پرتغالی جذب کرده، گفت: بله، همان طور که شما می گویید سپاهان تیمی پرمهره و پرهزینه است. در هر پست دو بازیکن خوب دارد. یکی از مشکلات ذوب آهن شاید عدم شناخت سرمربی بر روی همه بازیکنانش است. به هر حال سپاهان درون دروازه مظاهری را دارد و یک دروازه بان دیگر هم جذب می کند. دو دفاع چپ خوب دارد. حضور این همه بازیکن خوب کار را سخت می کند. اینکه شما می خواهید همه را راضی نگه دارید سخت است و تیم هنوز ترکیب ثابتی پیدا نکرده که دلیل آن هم مهره های زیادی است که در این تیم حضور دارند.وی تأکید کرد: تیم های مطرح و پرهزینه به حریفانشان هم انگیزه مضاعفی می دهند. از سوی دیگر حدود دو ماه دیگر جام جهانی را در پیش داریم و بازیکنانی که شانس خود را برای حضور در جام جهانی زیاد می دانند مراقب سلامتی و ساق هایشان هستند و خود را به خطر نمی اندازند تا جام جهانی را از دست ندهند.

این کارشناس فوتبال در مورد مورایس که گفته می شود دستیار مورینیو بوده گفت: خیلی من رزومه او را نمی دانم و فقط در رسانه ها در موردش خوانده ام. به هر حال مهم این است که فوتبال ایران را بشناسند و اینکه شما فقط روی تیم خود تمرکز کنید کافی نیست. باید فوتبال یک کشور را بشناسید و بدانید که حریفان چگونه و با چه شیوه ای بازی می کنند. هرچند به نظر من مورایس شناخت زیادی هم از تیم خودش هنوز پیدا نکرده، زیرا وقتی بازی تیمش مساوی است سه بازیکن جوان را به میدان می فرستد، در حالی که شما باید زمانی به بازیکن جوان میدان بدهید که رشد کند، نه زمانی که تیم مساوی است و به برد نیاز دارد. مهم ترین مشکل مورایس شاید عدم شناخت کافی اش از فوتبال ما باشد.
منبع فارس

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول