کمیته رفاهی
 

استقلال خوب موقعیت می سازد و گل می زند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 99 ] - سه شنبه, 22 شهریور 1401
استقلال خوب موقعیت می سازد و گل می زند

آرمن ساروخانیان  مرور دوباره پنج دقیقه اول بازی استقلال – نساجی کافی است تا اصرار ساپینتو روی پرسینگ و کانترپرسینگ مشخص شود. در دقیقه دوم توپ ربایی بابای...

آرمن ساروخانیان مرور دوباره پنج دقیقه اول بازی استقلال – نساجی کافی است تا اصرار ساپینتو روی پرسینگ و کانترپرسینگ مشخص شود. در دقیقه دوم توپ ربایی بابایی به صحنه مشکوک به پنالتی ختم شد و در دقیقه چهارم رضاوند توپ را قطع کرد تا این بار بابایی کار را تمام کند.
بعد از دو بازی بدون گل، استقلال انگیزه زیادی برای بردن داشت و از طرف دیگر مربی پرتغالی می خواست قبل از اینکه نساجی به شرایط بازی عادت کند و تیمش شکل بگیرد به گل برسد تا سناریوی بازی با پیکان تکرار نشود. این سناریو با فشار شدید مهاجمان و اشتباهات مدافعان نساجی پیاده شد و استقلال در مسیر یک برد آسان قرار گرفت.
تأکید استقلال روی پرسینگ از بازی هفته اول مقابل سپاهان هم قابل مشاهده بود، ولی بازیکنان هنوز کاملاً با آن هماهنگ نشده بودند و گل رامین رضاییان نتیجه اجرای ناقص این ایده و خروج تیم میهمان از این پرس بود.
رضاوند مهره ایده آلی برای این روش است و درست مثل محبی و بابایی فشار زیادی روی مدافعان وارد می کند و حریفان استقلال که در یک سوم دفاعی اشتباه کنند مثل نساجی تاوان سختی خواهند داد.
البته این تنها برنامه استقلال برای گل زدن نبود و تیم ساپینتو بارها خط دفاع نساجی را به هم ریخت و اگر مهاجمانش دقت داشتند، یکی از عجیب ترین نتایج لیگ ثبت می شد.
در نیم ساعت پایانی برنامه تیمی استقلال فراموش شد و هر کدام از بازیکنان تلاش می کرد خودش گل بزند و همین خودخواهی اجازه نداد که تعداد گل ها از سه بیشتر شود، با این حال سایت متریکا امید گل 4.58 را ثبت کرد که رکورد جدیدی در لیگ برتر است.
روند تحول استقلال هم در هفته های اخیر مشهود بوده و مقابل مس، نفت مسجدسلیمان، پیکان و نساجی بازی به بازی در خلق موقعیت پیشرفت کرده. هر چند هنوز از نگاه منتقدان جای خالی یک هافبک خلاق مثل جباری احساس می شود، ولی استقلال با ترکیب فعلی هم توانسته از نظر خلق موقعیت شرایط خوبی پیدا کند.
مثلث محبی – بابایی – قایدی خط حمله ای است که مربی پرتغالی بعد از آزمون و خطاهای فراوان به آن رسیده و با اضافه شدن یامگا و جلالی (یا سلمانی) از راست و چپ کنترل این تیم برای حریفان دشوارتر می شود. شش بازی برای آشنایی با فوتبال ایران و پیدا کردن ترکیب و زوج های درون زمین فرصت کافی بوده و انتظار هواداران این است که تیم در بازی های بعدی امتیازات راحتی از دست ندهد.  استقلال فعلاً سه امتیاز از پرسپولیس عقب افتاده، ولی با حفظ این فرم بعد از تعطیلات می تواند مدعی جدی قهرمانی باشد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول