کمیته رفاهی
 

پرسپولیس تنها تیم کم نوسان لیگ

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 91 ] - سه شنبه, 22 شهریور 1401
پرسپولیس تنها تیم کم نوسان لیگ

سعید زاهدیان، یحیی گل محمدی از ابتدای لیگ بیست و یکم به شدت تحت فشار بود؛ او خریدهای مؤثر و خوبی نداشت و بازیکنان پرسپولیس در قواره این تیم نبودند. یحیی برای ...

سعید زاهدیان، یحیی گل محمدی از ابتدای لیگ بیست و یکم به شدت تحت فشار بود؛ او خریدهای مؤثر و خوبی نداشت و بازیکنان پرسپولیس در قواره این تیم نبودند. یحیی برای فصل جدید انقلابی گسترده را کلید زد؛ بازیکنان زیادی را کنار گذاشت و دانه درشت های بازار را خرید.
خریدهای یحیی و جذب بازیکنان گرانقیمت او را زیر تیغ انتقادات بیشتری برد اما انگار پرسپولیس به این تغییرات نیاز داشت. زمان برانکو هم پرسپولیس دچار وضعیت مشابهی بود. بازیکنانی از گذشته در لیست پرسپولیس حضور داشتند که در سطح تیم های بزرگی مثل پرسپولیس یا استقلال نبودند اما مربیان قبلی با این استدلال که در نقل و انتقالات شاید بازیکنانی با همین کیفیت را صید کند، هر سال قرارداد آنها را تمدید می کرد اما تغییری در کیفیت آنها ایجاد نمی شد.
یحیی شاید همان کاری را کرد که پرسپولیس لازم داشت؛ بازیکنانی که در حد انتظار ظاهر نشدند و کیفیت بازی آنها به سطحی که انتظار داشت، نرسید را خیلی زود کنار گذاشت و زمان خود را صرف تقویت و احیای آنها نکرد. بازیکنانی که به پرسپولیس یا استقلال می آیند، فرصت اندکی برای نشان دادن توانایی خود دارند و اگر کمی از حد انتظار دور باشند، خیلی زود باید با این تیم خداحافظی کنند.
خریدهای جدید یحیی در هفته های ابتدایی عملکرد قابل دفاعی نداشتند اما با گذشت زمان شرایط برای آنها بهتر شد. لوکادیا که گران ترین خرید این فصل پرسپولیس است، در هفته های ابتدایی بسیار ضعیف و خارج از فرم بود اما بعد از چند هفته بازی با پرسپولیس آرام آرام به فرم واقعی خود نزدیک شد و در همین دو سه هفته اخیر نشان داده که چرا دستمزد بالایی دارد. شاید او هنوز با فرم ایده آل فاصله داشته باشد اما ضربه آخر را خوب می زند و چهارچوب را می شناسد. این بازیکن درچرخش و زدن ضربه به گوشه دروازه-جایی که دروازه بان ها انتظار ندارند- مهارت خاصی دارد و حتماً در کوران تمرینات با آمادگی بدنی بهتر می تواند مهاجمی باشد که پرسپولیس در چند سال اخیر دنبالش بوده.
تیم یحیی گل محمدی هنوز به شرایط روزهای رؤیایی نرسیده اما کیفیت بازی این تیم هفته به هفته بهتر شده و اگر اشکالات ساختار دفاعی برطرف شود، شاید پرسپولیس تا اینجا تنها تیمی باشد که باثبات جلو آمده و توانسته در حضور هواداران کیفیتی ارائه کند که مورد انتقاد نباشد. تیمی که بازی باخته را در حضور هوادار می برد، صاحب شخصیت، اعتماد به نفس و روحیه پیروزی طلبی شده است. قهرمانی این فصل بعد از دوران کرونا به شدت تحت تأثیر حضور تماشاگران است و اگر تیمی حتی بازی هایش را ببرد اما کیفیت مطلوب هواداران را ارائه نکند، خیلی زود با بحران مواجه می شود. این پرسپولیس با انقلاب ابتدای فصل، آهسته آهسته به سطح انتظار هواداران نزدیک می شود. البته اگر بعد از تعطیلی لیگ همچنان همین روند را حفظ کند.
 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول