کمیته رفاهی
 

گوشه چشمی به تغییر نسل تیم ملی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 88 ] - سه شنبه, 22 شهریور 1401
گوشه چشمی به تغییر نسل تیم ملی

یکی از بزرگ ترین ایرادهایی که به تیم ملی فوتبال ایران وارد می شد، میانگین سنی بالای بازیکنان بود. خیلی از کارشناسان فوتبال معتقدند که زودتر از اینها باید نسل ...

یکی از بزرگ ترین ایرادهایی که به تیم ملی فوتبال ایران وارد می شد، میانگین سنی بالای بازیکنان بود. خیلی از کارشناسان فوتبال معتقدند که زودتر از اینها باید نسل جوان تری برای حضور و درخشش در تیم ملی فوتبال ایران ساخته می شد تا جایگزین های شایسته ای برای نسل طلایی فعلی باشند. در تمام طول مدتی که کی روش از تیم ملی فوتبال ایران جدا شده بود هم، حتی منتقدانش او را به خاطر پرورش نسل طلایی تحسین می کردند. حالا او در نخستین لیستی که برای تیم ملی ارائه داده است، نشان داده که در همین بدو ورود، گوشه چشمی به تغییر نسل تیم ملی دارد و حضور مهره های جوان در اردوی تیم ملی را می خواهد از همین جام جهانی شروع کند. این یکی از اتفاقات مثبت و خوب این لیست به حساب می آید که می تواند امیدوارمان کند که داریم از حالا برای مسابقات بعدی سرمایه گذاری می کنیم. به همین دلیل است که می توان گفت یکی از سورپرایزهای لیست جدید تیم ملی برای اهالی فوتبال، دعوت از سامان فلاح و یاسین سلمانی دو بازیکن متولد سال 80 است. فلاح که جزو بازیکنان آکادمی باشگاه پیکان است، در 3 فصل گذشته در ترکیب ثابت تیم بزرگسالان بوده است. این بازیکن دهه هشتادی که در نقل و انتقالات تابستانی لیگ هم پیشنهادهایی از تیم های مطرح فوتبال ایران و حتی پاختاکور ازبکستان داشت، در نهایت با مخالفت مسئولان پیکان در این تیم ماندگار شد و حالا با درخشش در ترکیب خودروسازان به تیم ملی راه یافته است.
نکته قابل توجه درباره فلاح این است که او یکی از ارکان اصلی تیم فوتبال امید ایران و کاپیتان دوم این تیم در مسیر رسیدن به المپیک پاریس محسوب می شود و حالا این شانس را دارد تا با نشان دادن توانایی هایش در اردوی پیش رو به کارلوس کی روش، یکی از مدافعان اعزامی به جام جهانی قطر نیز باشد. از سوی دیگر یاسین سلمانی به عنوان کاپیتان تیم امید طی دو فصل گذشته در سپاهان عملکردی فوق العاده داشته و یکی از هافبک های مطرح این تیم به شمار می رود. او نیز مثل فلاح در تیم امید نقشی محوری دارد و خودش را برای حضور در مسابقات مقدماتی المپیک 2024 پاریس آماده می کند. سلمانی البته با توجه به حضور هم پستی های پرشمار در خط هافبک کار سختی برای ماندن در جمع نفرات مد نظر کارلوس کی روش خواهد داشت. با این حال او نیز در اردوی روز چهارشنبه حاضر می شود و انگیزه زیادی دارد تا توانایی های خود را نشان بدهد.  به جز یاسین سلمانی و سامان فلاح که دهه هشتادی لیست کی روش به حساب می آیند، محمد خدابنده لو هم دیگر بازیکن تیم امید است که برای اولین بار با نظر کی روش در اردوی تیم ملی بزرگسالان شرکت خواهد کرد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول