کمیته رفاهی
 

رمضان؛ فرصت خودسازی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 283 ] - شنبه, 13 فروردین 1401
رمضان؛ فرصت خودسازی

رمضان؛ فرصت خودسازی محمدرضا تهرانی هرسال درپایان رمضان دعا می کنیم که خداوندا به ما توفیقی عطا کند تا رمضان دیگری را درک کنیم و از خوان بیکران نعمات آن ب...

رمضان؛ فرصت خودسازی

محمدرضا تهرانی

هرسال درپایان رمضان دعا می کنیم که خداوندا به ما توفیقی عطا کند تا رمضان دیگری را درک کنیم و از خوان بیکران نعمات آن بهره‌مند شویم .
حال دعایمان مستجاب شده و ما در آغاز رمضان دیگری هستيم، پس بیایید قدر لحظات این روزها وشب های گرانقدر را بدانیم که این قافلهء عمر عجب می گذرد!

رمضان ، ماه فرصت ها و پالایش روح، ماه تزکیه و تهذیب نفس، و ماه تمرین خودسازی ست . در این ضیافت قدسی ، فرصت دوباره ای به هر مسلمان اعطا می‌شود تا با خویشتنداری ، از برخی طغیان های نفسانی دوری گزیند و با غلبه بر نفس سرکش ، در راه رستگاری کوششی دو چندان داشته باشد، بویژه ورزشکاران که باانجام عملیات ورزشی ، تن و جسم خود را سلامت میدارند ، لازم است در ماه مبارک رمضان که ماه تربیت عملی نفس و قدرت بخشی اراده و تهذیب رفتار است ، طی یک برنامهء زمان بندی شدهء مدون یک ماهه، ضمن بازنگری در احوال و عملکرد گذشته خود ، به طورمنظم و مستمر به پرورش بعد روحانی ومعنوی خویش بپردازندو جان خود به دست معنویات بسپارند تا از هر گونه اختلال و بی نظمی که در مسیر انسانیت وسلامت روان فرد، در جریان زندگی صورت می‌گیرد، مصون بمانند و والایی شخصیت انسانیِ یک ورزشکار را درخویش بیافرینند.‌ چراکه از تمامی فضای این ماه مبارک ، تقوا و عشق می بارد.
تقوا هم مصونیت است و هم قدرت! و بارها در نهج البلاغه ، محور خطبه‌ها،نامه ها و وصایای حضرت علی ع بوده وتنها عامل برتری مردم بایکدیگر است و درقرآن نیز آمده که :
"بهترینِ شما ، باتقواترینِ شماست"
ورزشکاری که خود را میهمان خدامی داند، ذات باریتعالی را همواره ودر همهء لحظات ، شاهد وناظر بر اعمال و رفتار خود می داند و نهایتا با قلبی آرام و مطمئن واراده ای استوار و آهنین عمل کرده و خدا را همواره حامی و یار ویاور خود می بیند !
ورزشکاری که توان غلبه و پیروزی بر نفس خود را نداشته باشد، چگونه می تواند در میدان نبرد بر حریفان خود فائق آید؟!
ماه مبارک رمضان یک فرصت خودسازی است. وخودسازی تلاشی است مقدس برای همه انسان ها به ویژه ورزشکاران که باید در امر خودسازی تلاش کنند تا وقتی به عرصه رقابت های ورزشی گام
می گذارند، در هر مبارزه، رقابت جوانمردانه را به کار ببندند .
به امید توفیق رشد معنوی همگی دراین ضیافت الهی ...

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول