کمیته رفاهی
 

بختیاری زاده: چیزی نباید جلودار هدف تیم ملی باشد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 424 ] - جمعه, 14 خرداد 1400
بختیاری زاده: چیزی نباید جلودار هدف تیم ملی باشد

ازیکن سابق تیم ملی ایران می‌گوید ورزشگاه و چمن بی کیفیت برای همه تیم‌هاست ولی آنقدر هدف تیم ملی بزرگ است که هیچ چیزی نباید جلودار آن باشد. سهراب بخت...

ازیکن سابق تیم ملی ایران می‌گوید ورزشگاه و چمن بی کیفیت برای همه تیم‌هاست ولی آنقدر هدف تیم ملی بزرگ است که هیچ چیزی نباید جلودار آن باشد.

سهراب بختیاری زاده درباره پیروزی ایران مقابل هنگ کنگ اظهار کرد: تقریبا مشخص بود که در این بازی را پیروز می‌شویم و از قبل از بازی روی کاغذ هم شانس بردمان بیشتر بود. سرمربی تیم ملی این بازی بازی را به چشم یک بازی دوستانه می‌دید تا بازیکنان تیم ملی برای یک بازی مهم تر مقابل بحرین خودشان را آماده کنند. البته باید با خواسته‌های مربی تیم ملی احترام بگذاریم اما ای کاش یکی دو بازی دوستانه قبل از این بازی‌ها برگزار می‌کردند تا بازیکنان بیشتر با هم آشنا و هماهنگ شوند.

او ادامه داد: به نظر من بازی تمرینی مناسبی بود و بچه‌ها خیلی خوب توانستند کنار هم بازی کنند و خودشان را برای یک بازی سخت تر مقابل بحرین آماده کنند. بازیکنان ما در طول 90 دقیقه با این‌که از هنگ کنگ برتر بودند اما به حریف با احترام نگاه کردند و این نشان داد رفتارشان حرفه‌ای است و این نکته مهمی بود. امیدوارم در بازی بعد مقابل بحرین قوی تر و منسجم تر و هماهنگ تر در بخش فنی رفتار کنند چون حریف‌مان سخت تر است و بحرینی‌ها همیشه ما را اذیت کرده است اما آنقدر انگیزه‌ بازیکنان بزرگ است که بتوانیم برای اولین بار این تیم را در کشور خودش شکست دهیم.

بازیکن سابق تیم ملی ایران در رابطه با دریافت گل مقابل هنگ کنگ گفت: نباید به این صورت ببینیم که در خط دفاع هیچ ضعفی نداریم. این بازی تمرینی و خیلی خوب بود و خداراشکر حالا که قرار شد گل دریافت کنیم در یک چنین بازی این گل را دریافت کردیم تا دفاع‌های تیم ملی و مربیان تیم ملی بدانند که حتی یک لحظه غفلت مقابل تیمی مثل هنگ کنگ هم ممکن است باعث دریافت گل شود. این گل خورده باعث می‌شود بازیکنان ما بیدار شوند و در بازی بعد با تمرکز بیشتری بازی کنند. این که روی این مساله تاکید کنیم که در خط دفاعی ضعف داریم، درست نیست.

بختیاری زاده درباره جو بحرین و نامساعد بودن زمین چمن این بازی‌ها گفت: بازیکنان ما از نظر فنی و ذهنی به اندازه کافی حرفه‌ای هستند و می‌توانند خودشان را در هر شرایطی تطبیق دهند. ورزشگاه و چمن بی کیفیت برای همه تیم‌ها است ولی آنقدر هدف ما بزرگ است که هیچ چیزی نباید جلودار هدف تیم ملی باشد. بچه‌ها به آن کمال فوتبالی رسیده‌اند چون اکثرا دارند در خارج از کشور بازی می‌کنند و کیفیت خوبی دارند. ما از همه حریفان بهتر هستیم اما به شرط این‌که تمرکز داشته باشیم و هماهنگ تر رفتار کنیم و بتوانیم از فرصت‌هایمان استفاده کنیم و به حریفان‌مان فرصت ندهیم.

او در رابطه با میزبانی بحرین و سلب میزبانی از ایران گفت: ما در فوتبال آسیا با این‌که نام بزرگی داریم اما تشکیلاتمان بسیار ضعیف است و شرایطی داریم که حتی در چنین مسابقاتی به ما اجازه ندادند که در کشور خودمان و در تهران این بازی‌ها را برگزار کنیم. این‌ها بحث مدیریتی است که امیدوارم فدراسیون جدید بتوانند در حد نام کشورمان در بخش مدیریت و سیاست‌های فوتبال آسیا نفوذ داشته باشیم و بتوانیم در این بخش بهتر عمل کنیم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول