کمیته رفاهی
 

آنالیز دو بازی دوستانه مهمترین حریف ایران

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 225 ] - پنجشنبه, 12 فروردین 1400
آنالیز دو بازی دوستانه مهمترین حریف ایران

پیغام خشن تیم‌ملی به بحرین: 60 روز تا انتقام دعوت از 26 بازیکن برای انجام اردوی فروردین ماه تیم ملی فوتبال بحرین، نتایجی تازه برای هلیو سوسا سرمربی پرتغا...

پیغام خشن تیم‌ملی به بحرین: 60 روز تا انتقام

دعوت از 26 بازیکن برای انجام اردوی فروردین ماه تیم ملی فوتبال بحرین، نتایجی تازه برای هلیو سوسا سرمربی پرتغالی این تیم داشته است.

سوسا با دعوت از بازیکنان تیم هایی مثل الرفاع، المحرق و المنامه، با حضور تنها یک لژیونر از اسلاویا پراگ، دو تیم مختلف را در دو بازی متفاوت مقابل سوریه و اردن به زمین فرستاد و دو نتیجه متفاوت مقابل این دو تیم به دست آورد.

بحرینی ها در بازی اول با نتیجه 3-1 و در شرایطی که به نظر نمی‌آمد سوریه هارمونی لازم را به دست آورده باشد، مقابل این تیم پیروز شدند و در بازی دیروز مغلوب بازی برتر و نمایش فیزیکی اردن شدند و 2-1 در خانه و در استادیومی که ایران را شکست داده بودند، مغلوب شاگردان ویتال بورکلمنس مربی بلژیکی اردن شدند.

 

 

اردن به خصوص در نیمه دوم هرگز اجازه خودنمایی به بحرین نداد و تیم ملی بحرین در سراسر بازی حتی یک شوت به دروازه حریف نداشت و تک گل خود را هم در دقایق پایانی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. بحرین که در بازی اول نمایش متفاوتی را مقابل سوریه داشت، در آن بازی نیز در شرایطی حریف را مغلوب کرد که اگر سوری ها از موقعیت های خود بهره می‌بردند، نتیجه دیگری در این بازی رقم میخورد. با این حال بحرین با استفاده از اشتباهات فاحش دو مدافع مرکزی و دو مدافع کناری سوریه، با سه گل شاگردان نبیل معلول را شکست داد.

نکته مهم در تیم ملی بحرین سبک تازه ای است که هلیو سوسا برای این تیم در نظر گرفته و به نظر می‌رسد آن ها شیوه بازی خود را مبتنی بر پرسینگ از نیمه یا از بالا و بازپس گیری توپ و حملات سریع می‌کند. چیزی که بحرین پیش تر آن را انجام نمی‌داد و به سبک تیم های عربی بیشتر به بازی مالکانه، در اختیار داشتن توپ و بازی با حوصله برای پیروزی مدح می‌گماشت.

صحنه گل اول اردن؛ 5 بازیکن در داخل محوطه موفق به دفع توپ نشدند.

 

بحرینی ها که حالا میزبانی ادامه مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 را برعهده گرفته‌اند، در یکی دو سال گذشته تحرکات زیادی برای موفقیت در گروهی که ایران و عراق به عنوان دو تیم خوب آسیا در آن حضور دارند، انجام داده‌اند و حالا در بازی های پیش رو دست بالاتر را دارند. اما به نظر نمی‌رسد با تمام این تدارکات تیم ملی بحرین از نظر نیروی انسانی در موقعیتی باشد که بتواند پیروزی خود مقابل ایران در دور رفت بازی ها را تکرار کند. مسابقه ای که پیروزی بحرین در آن با یک ضربه پنالتی به ثبت رسید و ایران در دقایق مختلف بازی موقعیت های بسیاری را از دست داد.

صحنه گل دوم اردن؛ سه مدافع بحرین از دفع توپ ناکام هستند و پیش از آن دو بازیکن هم نتوانستند از ارسال جلوگیری کنند.

 

بحرین که در این اردو تقریبا تمام بازیکنانش را استفاده کرده، در حالی اردوی بعدی اش را در منامه آغاز خواهد کرد که دیدار مقابل اوکراین نیز در دستور کار شاگردان هلیو سوسا قرار گرفته است. آن ها از مزیت میزبانی و شرایط آب و هوایی برخوردارند و البته سابقه خوبی از دیدار مقابل ایران و بازی های رسمی و حساس دارند که این موضوع به کمکشان خواهد آمد.

اما ایران نیز با نسل تازه خود و البته خشمگین از آنچه که ای اف سی در میزبانی بازی ها مقدر کرده، برای انتقام به منامه خواهد رفت و بعد از بازی سبک مقابل هنگ کنگ، به دیدار بحرینی خواهد رفت که نباید مقابل ایران قافیه را ببازد و شکست بخورد. اما اگر این اتفاق رخ دهد و ایران حریفش را شکست بدهد، آن وقت ایران است که تنها باید با کسب چهار امتیاز از دیدار مقابل عراق و کامبوج، نقشه صعود را بگیرد و خود را آماده دور بعدی و رقابت های سنگین تر پیش رو کند.

به خاطر داشته باشیم که این گروه دشوارترین گروه مرحله مقدماتی آسیاست که باتوجه به نتایج ضعیف ایران با مربی قبلی (مارک ویلموتس)، نگرانی های زیادی را برای اهالی فوتبال پدید آورده. ضمن این که دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات تیم ملی اعتماد لازم را در بین هواداران به دست نیاورده اما شاید این مسابقات نقطه آغاز برای یک پرش بزرگ باشد.

 

 

بحرینی ها که در منامه پذیرای ایران خواهند بود، تمام توان خود را برای ایجاد تیمی با بلوک دفاعی و حتی الامکان سریع در هنگام حمله، خواهند گذاشت. اما ایران هم سرشار از بازیکنان درجه اول و بزرگی است که بسیار قوی تر از دو حریف تدارکاتی بحرین خواهند بود. دو تیمی که یکی از آن ها با استفاده از توان بدنی و ضربات ایستگاهی و پیروزی در دوئل های تک به تک، راه پیروزی مقابل شاگردان هلیا سوسا را نشان داد.

بازیکنان دعوت شده به اردوی بحرین: أحمد عبد الله، مهدی حمیدان، علی حرم، محمد مرهون، علی مدن، سید رضا عیسى، حمد شمسان، سید مهدی باقر، سید هاشم عیسى، سید شبر علوی، جاسم الشیخ، کمیل الأسود " از تیم الرفاع"، عبد الرحمن الأحمدی، وعبد الوهاب، المالود وإسماعیل، عبد اللطیف، وسید محمد جعفر، وولید الحیام " از تیم المحرق"،أحمد بوغمار، أحمد میرزا، محمد عبد الوهاب " از تیم الحد"، محمد الحردان، محمد الرمیحی " از تیم الرفاع الشرقی"، راشد الحوطی "از تیم النجمة"، عیسى موسى "از تیم المنامة"،عبد الله یوسف "از تیم اسلاویا پراگ جمهوری چک".

ترکیب بحرین مقابل اردن: سید شبر علوی، راشد الحوطی، ولید الحیام، سیدمهدی باقر، سیدرضا عیسی، علی مدن، جاسم الشیخ، علی حرم، مهدی حمیدان، عبدالوهاب المالود و عبدالله یوسف.

ترکیب بحرین مقابل سوریه: سید محمد جعفر، احمد میرزا - احمد بوغمار - حمد شمسان - احمد عبدالله، محمد الحردان، کمیل الاسود - محمد عبدالوهاب، عیسی موسی - محمد مرهون، اسماعیل عبدالطیف.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول