کمیته رفاهی
 

فدراسیون فوتبال برای جلسه با AFC شرط گذاشت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 287 ] - دوشنبه, 9 فروردین 1400
فدراسیون فوتبال برای جلسه با AFC شرط گذاشت

فدراسیون فوتبال در شرایطی که زمان ملاقات با رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص شده، برای این دیدار شرط گذاشته است. نامه‌های ایران و اعتراض به مسئله ...

فدراسیون فوتبال در شرایطی که زمان ملاقات با رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص شده، برای این دیدار شرط گذاشته است.

نامه‌های ایران و اعتراض به مسئله میزبانی بحرین از دیدارهای باقیمانده گروه C در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های آسیا 2023 چین، رویکرد AFC را کمی تغییر داده است، البته که هنوز تصمیم AFC در خصوص میزبانی تغییر نکرده و حتی پالس مثبتی هم در این باره داده نشده اما دیدار حضوری با شیخ سلمان به نوعی نرمش نشان دادن از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیاست.

فدراسیون فوتبال ایران پس از چند نامه‌نگاری با AFC که یا جوابی دریافت نمی‌کرد یا پاسخ‌ها از سوی این کنفدراسیون سربالا بود، 19 مارس (29 اسفند) با واکنش جدیدی از سوی AFC مواجه شد. به دنبال نامه بلند بالا و 12 صفحه‌ای فدراسیون فوتبال که به صورت قانونی و مستند، تصمیم AFC برای اعطای میزبانی دیدارهای گروه C انتخابی جام جهانی به بحرین را زیر سوال می‌برد، فقط چند ساعت زمان لازم بود تا کنفدراسیون فوتبال آسیا را وادار به پاسخگویی کند، البته که AFC در بازگشت به نامه 16 مارس پاسخی را به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرد اما این پاسخ بی‌ارتباط با نامه بلند بالای ایران و زیر سوال بردن تصمیم AFC نبود. به این دلیل که در پاسخ AFC اشاره شده بود تصمیم‌گیری درباره میزبانی‌ها از سوی دفتر دبیرکلی بوده و شیخ سلمان دخالتی در این زمینه نداشته است. در این نامه همچنین اشاره شده بود که برای تقویت و تحکیم روابط میان ایران و AFC جلسه‌ای میان ریاست فدراسیون فوتبال ایران و شیخ سلمان در روز 3 آوریل (14 فروردین) برگزار شود.

برگزاری جلسه میان شیخ سلمان و شهاب‌الدین عزیزی خادم می‌تواند حربه و تاکتیکی از سوی AFC باشد تا روی ماجرای اعطای میزبانی به بحرین در همین جلسه سرپوش گذاشته شود اما ماجرا از این قرار است که فدراسیون فوتبال ایران برای حضور در این جلسه شرط گذاشته است. شرط ایران برای حضور در جلسه با شیخ سلمان این است که بخش زیادی از زمان جلسه، به موضوع میزبانی ایران از رقابت‌های انتخابی جام جهانی ارتباط داشته باشد و در غیر این صورت، ایران در این جلسه حاضر نخواهد شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه خود اعلام کرده که جلسه فوق برای تحکیم روابط میان ایران و AFC است و با اشاره به اینکه شیخ سلمان دخالتی در خصوص میزبانی‌ها نداشته، تلاش کرده این موضوع را از دستور جلسه خارج کند. به همین دلیل رئیس فدراسیون فوتبال ایران به صورت کتبی و با ارسال نامه‌ای برای حضور  در جلسه شرط گذاشته تا خواسته AFC عملی نشود. مسئله‌ای که عزیزی خادم به آن اشاره‌ای گذرا داشت و گفت برای تحکیم روابط با AFC، زمان زیادی وجود دارد.

حال باید در انتظار پاسخ کنفدراسیون فوتبال آسیا بود و دید این نهاد به نامه جدید فدراسیون جواب می‌دهد یا خیر و در صورتی که AFC پاسخی ندهد، عزیزی خادم روانه بحرین خواهد شد یا برنامه و راهکار دیگری را در دستور کار قرار می‌دهد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول