کمیته رفاهی
 

انصرافى در راه است؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 163 ] - شنبه, 2 اسفند 1399
انصرافى در راه است؟

احتمال دارد در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال شاهد انصراف در بین نامزدها باشیم. تحرکات انتخاباتی در روزهای اخیر، از وقوع اتفاقاتی عجیب در روزهای آینده خبر می...

احتمال دارد در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال شاهد انصراف در بین نامزدها باشیم.

تحرکات انتخاباتی در روزهای اخیر، از وقوع اتفاقاتی عجیب در روزهای آینده خبر می‌دهد. انصراف یکی از کاندیداها یا غافلگیری دیگری در راه است؟ هنوز هیچکس پاسخ روشنی برای این سوال ندارد اما مروری بر آنچه در روزهای اخیر رخ داده، نشان می‌دهد وقایعی در راه است که شاید در کمتر از 10 روز مانده تا برگزاری انتخابات، بسیاری از معادلات را تغییر دهد.

بیایید از برگزاری نشستی شروع کنیم که قرار بود به میزبانی باشگاه پیکان و با موضوع هم‌اندیشی برای انتخابات فدراسیون برگزار شود. خبر برگزاری این نشست با شایعاتی مبنی بر حمایت از یک کاندیدای خاص از سوی باشگاه پیکان همراه شد. به خصوص که بنا به ادعای خود باشگاه این نشست به درخواست اتحادیه باشگاه‌های فوتبال قرار بود برگزار شود که اتفاقاً خبرهایی درباره گرایش این اتحادیه هم به یکى از کاندیداها مطرح بود. هرچه بود این نشست به شکل نشستی تبلیغاتی درآمد و همین موارد باعث شد باشگاه پیکان اطلاعیه‌ای بدهد و در تصمیمی ناگهانی از میزبانی انصراف دهد.

باشگاه پیکان در این اطلاعیه نوشت: «موسسه فرهنگی ورزشی ایرانخودرو (پیکان) در راستای ایفای نقش رسالت اجتماعی خود و احساس اینکه باید در یک فضای مشارکت‌جویانه، امکانی در اختیار کاندیداهای احراز پست ریاست فدراسیون فوتبال و نمایندگی باشگاه‌ها قرار بدهد، میزبانی از نشست هم‌اندیشی انتخابات فدراسیون را برعهده گرفت.قبول میزبانی از این نشست به درخواست اتحادیه باشگاه‌های فوتبال صورت گرفت و باشگاه پیکان نیز بدون هیچ‌گونه دخل و تصرفی، تنها مجری بخش‌های برنامه به درخواست مدیران محترم اتحادیه بود.

از طرفی با توجه به حضور همه کاندیداهای ریاست فدراسیون و نمایندگان باشگاه‌ها و همچنین دعوت از اهالی رسانه برای پوشش کامل خبری، این مراسم هیچ منافاتی با روحیه دموکراسی و مشارکت‌جویانه در انتخابات نداشت.

با این حال به دلیل شیطنت برخی افراد و باشگاه‌ها با هدف برهم‌زدن این نشست و در جهت زدودن شائبه‌ها باشگاه پیکان به طور رسمی از میزبانی نشست هم اندیشی انتخابات فدراسیون فوتبال انصراف می‌دهد.

امید است با توجه به نقش مطالبه گرایانه مجمع و دیگر تشکل‌ها شاهد برگزاری انتخابات مناسب و استاندارد و شایسته فوتبال ایران باشیم.»

البته نخستین نشست اتحادیه روز یکشنبه هفته گذشته برگزار شده بود که آجورلو در این جلسه حضور یافت و به مدت ١٢٠ دقیقه ابتدا برنامه هاى خودش را تشریح کرد و سپس به سوالات حاضران در بخش پرسش و پاسخ جواب داد.

باشگاه بادران هم روز پنج شنبه با حضور کاندیداها و مجمع انتخاباتی تهران (نمایندگان باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال، پیکان، سایپا روسای هیأت‌های فوتبال تهران، البرز و قزوین) نشستی برگزار کرده بود که در آن باز هم آجورلو حاضر شد و ضمن اعلام برنامه به سوالات پاسخ داد.در بخش پایانى این نشست نامزد انتخابات ریاست فدراسیون در پاسخ به سوال یکى از اعضاى مجمع که اصرار داشت نظر وى در مورد هاشمى را بداند گفت:ایشان حتما فرد خوبى هستند و از من انسان بهترى است اما اعتقاد دارم عملکردشان نشان مى دهد در ماجراى تعلیق فدراسیون فوتبال و انتقال پاس به همدان به فوتبال خدمت نکردند و از این نظر کارنامه قابل دفاعى ندارند.

پس از آجورلو، عزیزى خادم در این جلسه حاضر شد و اعلام کرد برنامه وى هنوز آماده نشده و در هفته آینده ارائه مى شود.

آنچه در روزهای آینده اهمیت دارد، برنامه‌هایی است که کاندیداها می‌خواهند در برنامه‌های تلویزیونی یا در فضای مجازی ارائه دهند. آجرلو و عزیزی‌خادم که تا کنون هم در رسانه‌ها از برنامه‌های خود گفته‌اند و در روزهای آینده بعید است در رسانه‌های تلویزیونی برنامه خود را ارائه ندهند. علی کریمی هم گویا در گفتگویی تصویری با امیرعلی‌ نبویان، مجری تلویزیونی، برنامه‌های خود را شرح داده و این برنامه ضبط شده و قرار است در فضای مجازی منتشر شود.

کیومرث هاشمی اما در روزهای اخیر نه برای حضور در نشست‌های انتخاباتی، پاسخی به تماس‌های هیأت‌های فوتبال داده است و نه حاضر شده برنامه‌های انتخاباتی‌اش را در اختیار رسانه‌ها قرار دهد و معلوم نیست که در روزهای آینده بالاخره او برای توضیح درباره برنامه‌های خود در برنامه‌های تلویزیونی یا فضای مجازی اقدامی انجام می‌دهد یا نه؟موضوعی که ابعاد پنهان انتخابات را روشن می‌کند.

آجورلو تقریبا یک ماه پیش برنامه اى را با شعار فوتبال مستقل، قدرتمند و ثروتمند ارائه داد. وى با ترسیم چشم انداز ١٠ ساله فوتبال ایران و افق ١٤١٠ بر این نکته تاکید کرده که براى اداره فوتبال باید به اهداف بلند مدت فکر کنیم و از روزمرگى خارج شویم.

آجورلو همچنین دو کلیپ و چند استورى در خصوص بخش هایى از برنامه هایش منتشر کرده و اعلام کرده علاوه بر اهداف و چشم انداز ده ساله برنامه مفصل دیگرى را نیز در هفته جارى منتشر خواهد کرد.

سفرهاى استانى بخش دیگرى از فعالیت نامزدهاست که ظاهرا تا امروز آجورلو ، هاشمى و عزیزى خادم به چندین استان سفر کرده اند و این روند همچنان ادامه خواهد داشت. گفته مى شود یکى از این سه نامزد که تحرکات بیشترى نسبت به سایر نفرات داشته تا کنون با ٦٠ الى ٧٠ عضو مجمع دیدار و گفت و گو داشته و برنامه هاى خودش را تشریح کرده که طبیعتا موفق به جلب نظر بخش قابل توجهى از آنها شده است.

باید دید در نهایت اعضاى مجمع فدراسیون بر مبناى چه شاخصه اى کاندیداى مورد نظر خودشان را انتخاب مى کنند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول