کمیته رفاهی
 

همه شایعات نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 195 ] - شنبه, 25 بهمن 1399
همه شایعات نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران

16 باشگاه لیگ‌برتری از ابتدای اسفندماه می‌توانند برای تقویت تیم خود در نیم‌فصل دوم لیگ بیستم به فعالیت در بازار نقل و انتقالات بپردازند. پس از ...

16 باشگاه لیگ‌برتری از ابتدای اسفندماه می‌توانند برای تقویت تیم خود در نیم‌فصل دوم لیگ بیستم به فعالیت در بازار نقل و انتقالات بپردازند.

پس از اتمام دیدارهای دور رفت بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران و برگزاری دیدار معوقه پرسپولیس مقابل گل‌گهر سیرجان، فصل نقل و انتقالات زمستانی از دوم اسفندماه آغاز می‌شود و باشگاه‌ها می‌توانند بازیکنان مدنظر کادرفنی خود را جذب کنند و بازیکنان مازاد نیز تغییری در باشگاه فوتبالی‌شان ایجاد نمایند.

بدون‌تردید در فصل نقل و انتقالات، انتظار هواداران فوتبال جذب حداکثری بازیکنان باکیفیت و حفظ شاکله اصلی تیم است که باید دید در این ماراتن کدام باشگاه‌ها موفق می‌شوند.

شما می‌توانید در این صفحه شایعات پیرامون نقل و انتقالات بازیکنان را به تیم‌های مختلف دنبال نمایید و از ورودی یا خروجی‌های احتمالی تیم محبوب‌تان در بازار زمستانی، مطلع شوید.

استقلال تهران:

* یکی از شایعات داغ درباره آبی‌پوشان، احتمال جدایی سیدحسین حسینی در بازار زمستانی است؛ دروازه‌بانی که احتمال دارد برای حضور فیکس در ترکیب بخواهد استقلال را به مقصد تیم دیگری ترک کند.

* مهدی کیانی، میلاد جهانی ، علی علیزاده ، حامد پاکدل و امین قاسمی‌نژاد از جمله بازیکنانی هستند که مدنظر محمود فکری هستند و مدیران باشگاه استقلال در تکاپوی برای جذب این بازیکنان هستند.

 

* باشگاه استقلال برای جذب میثم تیموری که سابقه حضور در جمع آبی‌پوشان را در لیگ هجدهم دارد، با باشگاه تراکتور مکاتبه داشته است؛ در شرایطی که آبی‌ها در جناح چپ، محمد نادری و متین کریم زاده را در اختیار دارند و همچنین در حال مذاکره برای بازگشت هروویه میلیچ هستند.

 

سپاهان اصفهان:

* اگر سپاهان بخواهد ورودی به بازار نقل و انتقالات داشته باشد، امید ابراهیمی و احسان حاج‌صفی دو بازیکن مدنظر این باشگاه خواهند بود؛ این‌حال سه چهار بازیکن تیم به دلیل عدم فرصت حضور در ترکیب اصلی تیم، از جمع طلایی‌پوشان جدا می‌شوند. از جمله رضا دهقانی، مهدی کیانی و ... که پیشنهادات خوبی از تیم‌های دیگر دارند و به دنبال جدایی هستند.

* محرم نویدکیا سرمربی طلایی‌پوشان در نشست خبری پیش از بازی با استقلال مدعی شد که تیمش هیچ لیست خروجی ندارد اما اگر بازیکنی بخواهد برود، چه جوان و چه ستاره، به زور کسی را نگه نمی‌دارد.

 

پرسپولیس تهران:

* جدایی قرضی آریا برزگر، مهاجم جوان پرسپولیس هم در نیم‌فصل اتفاق می‌افتد و برزگر به دنبال پیوستن به یکی از تیم‌های لیگ برتری است که بتواند در آن فرصت بازی پیدا کند.

* اولویت پرسپولیس برای تقویت در نیم‎فصل، خرید مدافع میانی است؛ علی نعمتی و فرشاد فرجی از شهرخودرو و علی ابراهیمی از گزینه‌های مدنظر گل‌محمدی هستند.

 

 

* حامد پاکدل یکی از گزینه‌های مدنظر یحیی گل‌محمدی برای تقویت پرسپولیس است که البته باید رضایت مدیران آلومینیوم نیز برای جدایی پاکدل از این باشگاه اراکی اخذ شود.

* از باشگاه پرسپولیس شنیده می‌شود که سرمربی این تیم با جدایی قرضی آرمان رمضانی مهاجم سرخ‌پوشان موافقت کرده است.


صنعت نفت آبادان:

* نفتی‌ها در پیش از آغاز لیگ بیستم، روزهای پر استرسی را سپری کردند و در بازه‌ای کوتاه‌مدت، خریدهای خود را انجام دادند؛ البته صنعت‌نفت خروجی‌های بسیاری هم داشت اما به نظر می‌رسد این تیم تغییرات چندانی را در نقل و انتقالات زمستانی نداشته باشد.البته احتمال جدایی بازیکنانی از این تیم وجود دارد.

 

فولاد خوزستان:

* بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی فولاد از سوی فیفا باعث شده تا این تیم نتواند در نقل و انتقالات زمستانی فعالیت داشته باشد.

* سینا مریدی و فرزاد جعفری بازیکنانی هستند که با نظر جواد نکونام می‌توانند از جمع فولادی‌ها جدا شوند.


گل‌گهر سیرجان:

* پیشنهاد استقلال برای خرید علیزاده، به دغدغه مدیران گل‌گهر بدل شده و آن‌ها نمی‌خواهند هافبک دفاعی خود را به آسانی از دست بدهند؛ گویا در مذاکرات با مدیران استقلال، پیشنهاد معاوضه هم مطرح شده است اما هنوز تکلیف انتقال علیزاده مشخص نیست.

* گویا امیر قلعه‌نویی برای تقویت تیمش در نیم‌فصل دوم از مدیران باشگاه خواسته تا در دفاع میانی و سمت راست خط دفاع، بازیکن جذب نمایند.

* گل‌گهر نقل و انتقالات زمستانی خود را زودتر از سایر رقبا، ماه‌ها قبل آغاز کرد و رضا شکاری و مرتضی تبریزی را به صورت آزاد جذب کرد تا در نیم‎فصل دوم امیر قلعه‌نویی بتواند از آن‌ها استفاده کند.

 

آلومینیوم اراک:

* شایعات درباره جدایی حامد پاکدل مطرح شده است و شنیده می‌شود این مهاجم گلزن اراکی‌ها از دو باشگاه پرطرفدار پایتخت پیشنهاد دارد؛ البته رسول خطیبی به شدت مخالف جدایی پاکدل در نقل و انتقالات زمستانی است.

 


*خطیبی فهرست خود را به مدیران تیم تحویل داده است.

 

تراکتور تبریز:

 

* گفته می‌شود احسان حاج‌صفی، اشکان دژاگه، سعید مهری ، میثم تیموری، محمد عباس‌زاده و مهدی تیکدری بازیکنانی هستند که مورد توجه سایر تیم‌ها هستند و باید دید واکنش تراکتور به فروش این بازیکنان چه خواهد بود؛ بعید به نظر می‌رسد که مدیران تراکتور با جدایی ستارگان تیم‌شان موافقت کنند.

 

* به نظر می‌رسد با توجه به بیانیه باشگاه ماشین‌سازی، در دسترس‌ترین گزینه نقل و انتقالاتی تراکتوری‌ها، پیمان بابایی مهاجم ماشین‌سازی است؛ بازیکنی که شم بالای گلزنی دارد و می‌تواند به خط آتش تراکتور در نیم‌فصل دوم کمک کند و استقلال و پرسپولیس نیز به دنبال جذب او هستند. البته تراکتوری‌ها نیم‌نگاهی به بازیکنان ایرانی شاغل در خارج ایران هم دارند.

 

 

* همه چیز در تبریز به تصمیمات مدیران باشگاه درباره انتخاب سرمربی بستگی دارد؛ ادامه همکاری با مسعود شجاعی در نقش سرمربی یا استخدام یک سرمربی جدید می‌تواند شروع نقل و انتقالات را برای این تیم رقم بزند. موضوعی که بسیار به عملکرد تیم شجاعی در دیدار هفته پایانی نیم‎فصل مقابل سایپا و مصاف با پرسپولیس در سوپرجام مرتبط است.

 

مس رفسنجان:

 

* رحیم زهیوی یکی از بازیکنان مس است که پس از گذراندن یک نیم‌فصل  در رفسنجان، برای ادامه لیگ بیستم از جمع شاگردان ربیعی جدا شده و هنوز مقصد بعدی او مشخص نیست.

 

* با توجه به بضاعت این تیم پس از صعود به لیگ برتر و درخشش در مسابقات لیگ بیستم، محمد ربیعی برای ادامه موفقیت در نظر دارد تا سه پست بازیکن جدید جذب کند؛ به ویژه مصدومیت‌هایی که در هفته‌های پایانی نیم‎فصل اول رخ داد و باعث شد تا کمبود بازیکن بیشتر به چشم آید.

 

* در کنفرانس خبری پس از بازی شهر خودرو، سرمربی مس رفسنجان مدعی شد که تیمش در نیم‌فصل خروجی ندارد اما نیاز به تقویت دارد و احتمالا چند بازیکن را جذب می‌کند. به نظر می‌رسد محمد ربیعی پس از پایان دیدار یکشنبه‌شب تیمش مقابل ذوب‌آهن، از لیست بازیکنان مدنظر خود رونمایی می‌کند.

 

نفت مسجدسلیمان:

* احمد گوهری سنگربان شماره یک نفتی‌ها هم که در هفته‌های گذشته نیمکت‎نشین شده، به دنبال جدایی از جمع شاگردان حسینی است تا در نیم‎فصل دوم در تیمی دیگر به کار خود ادامه دهد.

* بزرگ‌ترین تهدید در بازار زمستانه برای نفت، می‌تواند جدایی مجتبی حسینی سرمربی این تیم به مقصد ذوب‌آهن باشد؛ اتفاقی که البته مدیران نفت با آن مخالفت کرده‌اند اما هنوز سرمربی ذوب‌آهن مشخص نشده و شایعات درباره جدایی حسینی ادامه دارد.

* مشکلات مالی باعث شده تا شرایط حضور نفتی‌ها در بازار نقل و انتقالات زمستانی نامشخص باشد.

 

پیکان تهران:

* از ظهر امروز شایعاتی مبنی بر توافق باشگاه پیکان با روح‌الله سیف‌اللهی به گوش می‌رسد و گویا بازیکن نیم‎فصل اول شهر خودرو در ادامه لیگ بیستم با پیراهن پیکان به میدان خواهد رفت.

* البته پیش از رسیدن به نیم‎فصل از جمع بازیکنان پیکان، مهدی شریفی و حجت حق‌وردی نیز جدا شده‌اند تا پیکان با تغییرات در لیست خود پیش از شروع نقل و انتقالات مواجه شود.

 

 

* هنوز مهدی تارتار از لیست بازیکنان مازاد خود رونمایی نکرده اما گویا مدیران پیکان مذاکرات خود را برای تقویت تیم‌شان در نیم‎فصل آغاز کرده‌اند.


شهر خودرو خراسان:

 

* به نظر می‌رسد با توجه به جدایی جلالی‌راد و تمرینات پرفشار مهدی رحمتی، سرمربی شهر خودرو در نیم‌فصل دوم نامش را به لیست بازیکنان اضافه خواهد کرد تا در ادامه لیگ، در دو نقش کارش را دنبال کند.

 

* در دو روز گذشته، روح‌الله سیف‌اللهی و سعید جلالی‌راد از جمع شاگردان رحمتی جدا شده‌اند و اخبار زیادی پیرامون جدایی دیگر بازیکنان شهر خودرو از جمله امین قاسمی‌نژاد، علی نعمتی و فرشاد فرجی مطرح است.

 

* شرایط مالکیتی باشگاه شهر خودرو و اوضاع نابسامان مالی باعث شده تا آینده این تیم در بازار نقل و انتقالات فعلا روشن نباشد و هنوز مشخص نیست چه اتفاقاتی در حیطه مالکیتی رخ خواهد داد.

 

سایپا تهران:

* ابراهیم صادقی سرمربی سایپا نیم‌نگاهی به بازار نقل و انتقالات دارد اما از نفرات و عملکرد تیمش در نیم‌فصل نخست راضی است و به مانند دیگر تیم‌های لیگ به دنبال جذب یک مهاجم برای تقویت خط حمله تیمش است.

 

ذوب‌آهن اصفهان:

* فرهاد مجیدی و ساکت الهامی جدی‌ترین گزینه‌های هدایت ذوبی‌ها در نیم‎فصل دوم لیگ بیستم هستند؛ از علیرضا منصوریان و مجتبی حسینی به عنوان دیگر گزینه‌های مدیران این باشگاه برای پذیرش هدایت ذوب‌آهن یاد می‌شود.

* پیش از مشخص شدن سرنوشت لیست مازاد و لیست خرید، مدیران ذوب‌آهن در تکاپوی انتخاب سرمربی برای جانشینی رحمان رضایی هستند اما تنی چند از بازیکنان این تیم مدنظر سایر باشگاه‌ها هستند.

 

نساجی مازندران:

* شنیده می‌شود سعید حسین‌پور هافبک دفاعی جوان پرسپولیس که به دنبال جدایی از جمع سرخ‌پوشان است، به صورت قرضی در ادامه فصل در تیم نساجی کار خود را دنبال می‌کند.

* از رضا جلالی ثابت به عنوان دیگر خرید نساجی در نیم‎فصل دوم یاد می‌شود؛ ضمن آن‌که مذاکراتی از سوی مدیران باشگاه نساجی برای جذب دوباره حسن جعفری دفاع راست شهر خودرو انجام شده است.

* حضور در انتهای جدول باعث شده تا مدیران نساجی به دنبال تقویت تیم خود باشند و اولین خرید این تیم با نظر جلالی، سعید جلالی‌راد سنگربان شهر خودرو بوده که به صورت قرضی نیم‌فصل دوم را در نساجی بازی می‌کند.

 

ماشین‌سازی تبریز:

* اکبر آفاقی و محمدامین اسدی دو بازیکن دیگر ماشین‌سازی هستند که مورد توجه چند باشگاه قرار گرفته‌اند و هنوز موضع باشگاه در قبال پیشنهاد مطرح شده برای این دو بازیکن که نیم‌فصل موفقی را در تبریز گذرانند، مشخص نیست.

* مهم‌ترین خبر نقل و انتقالاتی درباره ماشین‌سازی مربوط به جدایی مهاجم گلزن این تیم است؛ پیمان بابایی که پیشنهادات رسمی از دو باشگاه پرطرفدار پایتخت دارد. مدیران ماشین‌سازی اعلام کرده‌اند که اجازه جدایی را به بابایی نمی‌دهند و تنها باشگاهی که می‌تواند او را جذب کند، تراکتور تبریز خواهد بود.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول