کمیته رفاهی
 

بهت و حیرت جهانی از اوت انداز پیکان

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 166 ] - دوشنبه, 29 دی 1399
بهت و حیرت جهانی از اوت انداز پیکان

پرتاب های بلند، سریع و خطرناک نادر محمدی بازیکن پیکان، باعث تعجب رسانه های خارجی شد و آنها را به یاد بازیکن سالهای پیش استوک سیتی انداخت. در هفته های پایانی ل...

پرتاب های بلند، سریع و خطرناک نادر محمدی بازیکن پیکان، باعث تعجب رسانه های خارجی شد و آنها را به یاد بازیکن سالهای پیش استوک سیتی انداخت.

در هفته های پایانی لیگ نوزدهم، حضور یک بازیکن با لباس پیکان باعث جلب توجه رسانه ها شد. بازیکن 22 ساله ای که با حضور در ترکیب خودروسازان و انجام پرتاب های عجیب و غریب، مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

نادر محمدی با حضور در 4 دیدار از لیگ گذشته، علاوه بر عملکرد خوبی که در تیمش داشت، به خاطر پرتاب های اوتی که انجام می داد مورد توجه قرار گرفت. او شیوه عجیبی برای پرتاب هایش دارد. بازیکنی که با دورخیزی چند متری، با سمت جلو دویده و پس از یک پشت وارو، به سرعتی شگفت انگیز و همچون یک منجنیق، توپ را به روی دروازه حریف ارسال می کند.

پرتاب های سریع و خطرناک این بازیکن، اغلب باعث خلق موقعیت های خطرناکی شده و خط دفاعی و دروازه بان تیم حریف را به دردسر می اندازد. اتفاقی که در لیگ بیستم و در بازی پیکان با گل گهر سیرجان رخ داد و علیرضا حقیقی در دفع توپ ارسالی توسط نادر محمدی، مرتکب یک اشتباه بزرگ شد و دروازه گل گهر را باز شده دید.

اما پرتاب های تند و سریع نادر محمدی باعث شد تا ویدیوهایی از او در رسانه های خارجی وایرال شده و آنها این بازیکن را با روری دلاپ بازیکن سابق استوک سیتی مقایسه کنند. بازیکنی که در لیگ برتر انگلیس به دلیل پرتاب های بلند و عجیب و غریبش، صدای همه را در آورد که در رأس معترضین، آرسن ونگر سرمربی سابق آرسنال حضور داشت.

چند سال پیش و در لیگ برتر انگلیس، روری دلاپ بازیکن استوک سیتی با پرتاب های اوت بلندش، به دردسر بزرگی برای حریفان تبدیل شده بود؛ به ویژه آرسن ونگر سرمربی آرسنال که بارها از این حربه استوک سیتی انتقاد کرده بود.

 

 

تونی پولیس سرمربی وقت استوک در مورد انتقادات ونگر در آن زمان گفت: "بعد از اینکه ما آرسنال را برای سومین بار پیاپی در خانه شکست دادیم، ونگر ما را یک تیم راگبی توصیف کرد. او به این سوال جواب نداد که چطور تیمی که از نظر استعداد بازیکنان خیلی پایین تر از آرسنال است، با بازیکنانی که خیلی کمتر از آرسنالی ها دستمزد می گیرند و امکانات آرسنالی ها را ندارند، توانسته این تیم را چند بار شکست بدهد."

پاتریک ویرا کاپیتان سابق آرسنال به من گفت: "ما از آمدن به استوک متنفر بودیم. شما تنها باشگاهی بودید که ونگر پیش از بازی واقعا در موردش حرف می زد و روی آن کار می کرد. ما نمی توانستیم شما را شکست بدهیم."

ونگر یک سال آمد و گفت که چمن خیلی بلند بود. او نامه ای به اتحادیه فوتبال انگلیس نوشت. داوران و کمک داوران آمدند و چمن را اندازه گرفتند. من می دانم که او در مورد ممنوع کردن پرتاب های اوت صحبت کرده است و گفته که آنها نباید اجازه چنین کاری داشته باشد. همه این حرف ها برای ما سرگرم کننده بود."

پولیس همچنین در مورد اینکه چطور از توانایی روری دلاپ استفاده می کرد، گفت: "ما فقط فهمیدیم که روری می تواند توپ ها را آنطور پرتاب کند. او توپ را می گرفت و بلند به سمت تیر دوم می فرستاد. من تا آن زمان چنین چیزی ندیده بودم. مشخص شد که او در زمان مدرسه قهرمان پرتاب نیزه بوده است. ما از این مسئله به عنوان یک اسلحه استفاده می کردیم.

سرمربی سابق استوک در پایان گفت: "لیورپول هم الان مربی پرتاب اوت دارد اما زمانی که ما از پرتاب های روری استفاده می کردیم، به ما توهین می کردند. تیم های حریف از نظر روانی تحت تاثیر این اتفاق قرار می گیرند. ما به زمین وستهام رفتیم و آنها برای مقابله با او، تابلوهای تبلیغاتی را جلوتر آوردند. به همین خاطر او برای پرتاب به پشت تابلوها می رفت. با این وجود باز هم پرتاب های او تا نزدیک دروازه می رفت.

دلاپ در یک بازی بیش از آنچه که پاس بدهد، پرتاب های اوت را ارسال می کرد. علاوه بر فراهم کردن موقعیت های گلزنی، پرتاب های او به سلاحی روحی و روانی تبدیل شدند. استوک از آنها برای اتلاف وقت و از بین بردن جریان بازی استفاده می کرد. مخالفان آنها تلاش می کردند تا با تغییر قوانین، این نوع پرتاب را متوقف کنند.


لیام لارنس بازیکن سابق استوک نیز درباره پرتاب های آن زمان دلاپ که به پرتاب های نادر محمدی شباهت دارد، گفت: "در آن زمان چهار تیم آرسنال، منچستریونایتد، چلسی و لیورپول برای قهرمانی می جنگیدند. این آرسنال بود که با بیشترین مشکلات روبرو شد. باخت 2-1 آنها در بریتانیا در نوامبر 2008، باعث شد ونگر پیشنهاد تغییر قوانین را بدهد. هر دو گل استوک از روی پرتاب های دلاپ حاصل شد. این آغاز همان چیزی بود که به یک رقابت تلخ بین دو طرف تبدیل شد."

 

لارنس می گوید: "ونگر همه چیز را امتحان کرد. او سعی کرد قانون پرتاب را تغییر دهد. او حتی تلاش کرد از داشتن حوله برای خشک کردن توپ توسط روری جلوگیری کند. همه نوع تلاشی صورت گرفت ولی آنها نتوانستند روری را متوقف کنند."

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول