کمیته رفاهی
 

مسی چگونه میلیاردر شد؟ از فوتبال تا هتل های لوکس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 398 ] - چهارشنبه, 30 مهر 1399
مسی چگونه میلیاردر شد؟ از فوتبال تا هتل های لوکس

لیونل مسی بعد از کریستیانو رونالدو دومین فوتبالیستی شد که موفق شده به درآمد یک میلیارد دلاری از فوتبال برسد. اما مسی چگونه میلیاردر شد؟ لیونل مسی ابرستاره آرژ...

لیونل مسی بعد از کریستیانو رونالدو دومین فوتبالیستی شد که موفق شده به درآمد یک میلیارد دلاری از فوتبال برسد. اما مسی چگونه میلیاردر شد؟

لیونل مسی ابرستاره آرژانتینی، برنده شش توپ طلا و به عقیده بسیاری از فوتبال‌دوستان بزرگترین فوتبالیست تاریخ است. با اینحال او در رقابت با بزرگترین رقیبش کریستیانو رونالدو از یک نظر عقب‌تر بود: کسب درآمد از فوتبال. رونالدو پیش از مسی توانسته بود از نظر درآمد کسب شده به مرز یک میلیارد دلار برسد.

 

رونمایی ابرستاره آرژانتینی از برند پوشاک به نام مسی

 

اما حالا بر اساس اعلام نشریه فوربس جمع کل درآمدهای مسی از فوتبال هم به یک میلیارد دلار رسیده و او حالا دومین فوتبالیستی است که توانسته به این رقم دست پیدا کند. اما مسی چگونه توانسته چنین درآمدی بدست آورده و میلیاردر بشود؟

مسی دوران درخشان فوتبالی خود را از سال 2004 با باشگاه بارسلونا آغاز کرد. چیزی نگذشت که مدیران باشگاه کاتالان دریافتند آرژانتینی جوانی که در اختیار دارند یک معجزه فوتبالی است و باید به هر قیمتی حفظ شود.

 

 

در سال 2007 زمانی که مسی تنها 20 سال سن داشت الحاقیه‌ای بر قراردادش با بارسلونا امضا کرد که دستمزد او را در هر هفته به 116هزار دلار افزایش داد. مسی در آن سن و سال کم یکی از گرانترین دستمزدهای بارسلونا را داشت.

 

مسی از آن زمان هر ساله درآمدی چند میلیون دلاری داشته و هر ساله در فهرست ده ورزشکار پولساز نشریه فوربس حضور داشت.

 

در سال 2015 دستمزد مسی به 51.8 میلیون دلار بالغ شد. اما رقم دستمزد او در پنج سال اخیر تقریباً دو برابر شده و دستمزد ثابت او در بارسلونا امسال به 92 میلیون دلار بالغ می‌شود. این البته مجموع دستمزد او و جوایز و پاداش‌ها را شامل می‌شود. با توجه به افزایشی که قرار است در سال 2021 در دستمزد او بوجود بیاید فوربس می‌گوید مسی در این سال حدود 126 میلیون دلار دستمزد می‌گیرد.

 

اما لیونل مسی علاوه بر دستمزدی که از بارسلونا می‌گیرد از قراردادهای تبلیغاتی هم درآمد قابل توجهی دارد و همین درآمدها به او کمک کرده تا مجموع درآمدهایش را به یک میلیارد دلار برساند.

 

بر اساس گزارش فوربس مسی در هر سال حدود 34 میلیون دلار از قراردادهای تبلیغاتی درآمد دارد که یکی از مهمترین آنها قرارداد اسپانسری او با کمپانی لوازم ورزشی آدیداس است.

 

مسی در سال 2017 با آدیداس یک قرارداد مادام العمر امضا کرد که در ازای آن هر سال چیزی در حدود 12 میلیون دلار دریافت می‌کند. مسی به غیر از آدیداس‌، شریک تبلیغاتی برندهای پپسی، هووای، مستر کارت و چند برند مشهور دیگر است.

 

مسی در هواپیمای شخصی لوکس خود

 

اما درآمدهای مسی بخش دیگری را هم شامل می‌شود که اغلب نادیده گرفته می‌شود. این بخش اغلب نادیده گرفته شده فعالیت او در حوزه املاک است. مسی در یک شهر ساحلی در نزدیکی بارسلون مالک هتلی 4ستاره است و از سال 2017 تا امروز نزدیک به 33 میلیون یورو خرج این پروژه کرده است.

 

هتل لوکس مسی با چشم انداز پانورامیک به دریا یکی از لوکس‌ترین هتل‌های ساحلی بارسلون به حساب می‌آید و اجاره یک اتاق برای یک شب در آن چیزی بین 300 تا 350 دلار هزینه دارد. مسی از این گذشته در ایبیزا و مایورکا هم مالک چند هتل است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول