کمیته رفاهی
 

چهار سئوال مهمی که استقلال پاسخش را می خواهد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 212 ] - چهارشنبه, 30 مهر 1399
چهار سئوال مهمی که استقلال پاسخش را می خواهد

وضعیت 4 بازیکن تیم استقلال تا حدودی نامشخص است و همین مسئله موجب نگرانی هواداران استقلال شده است. درحالیکه مدیران استقلال در بازار نقل و انتقالات مدعی بودند ک...

وضعیت 4 بازیکن تیم استقلال تا حدودی نامشخص است و همین مسئله موجب نگرانی هواداران استقلال شده است.

درحالیکه مدیران استقلال در بازار نقل و انتقالات مدعی بودند که تمامی بازیکنان این تیم را حفظ کرده اند و حتی یک آجر نیز از ساختمان باشگاه کم نشده، اما عملا هر روز شایعات زیادی پیرامون جدایی چند نفر از آنها شنیده می شود.


نخستین بازیکنی که به صورت قطعی از تیم جدا شد و حتی دیشب برای تیم جدیدش به میدان رفت، روزبه چشمی است که با وجود تمدید قراردادش با آبی پوشان، روانه تیم ام الصلال شد تا فوتبالش را در لیگ ستارگان قطر دنبال کند.

 

 

*نخستین بازیکنی که هنوز ماندن یا رفتنش به هیچ وجه مشخص نیست، هافبک خلاق و موثر فصل گذشته این تیم است. علی کریمی مهره کلیدی و تأثیرگذار استقلال که در فصل گذشته درخشان ظاهر شد و به نوعی، مغز متفکر آبی ها در میانه میدان بود، هنوز با استقلالی ها به توافق نهایی نرسیده و از سوی دیگر، وی با چندین تیم ترکیه ای وارد مذاکره شد و قصد دارد به فوتبالش در اروپا ادامه دهد.

کریمی که در دیدارهای فصل قبل استقلال 8 بار موفق به گلزنی شد و 5 پاس گل نیز داد، به طور میانگین در هر دیدار استقلال یک پاس کلیدی به هم تیمی هایش داد تا میزان تأثیرگذاریش را ثابت کرده باشد. پس از پایان لیگ قهرمانان آسیا، کریمی راهی ترکیه شد تا با چند تیم از این کشور مذاکره کند و حتی گفته می شد کار انتقال او به ترابزون اسپور در مراحل نهایی است ولی تاکنون این اتفاق رخ نداده و درصورتی که مدیران استقلال با او به توافق برسند، کریمی می تواند به فوتبالش در جمع آبی پوشان ادامه دهد.

 

 

*دومین بازیکن بلاتکلیف آبی ها هرویه میلیچ کروات است. مدافع چپ استقلال که در فصل گذشته در ترکیب استقلال خوب ظاهر شد و در دیدارهای پایان فصل، بسیار تأثیرگذار بود، با آبی ها قرارداد دارد اما از آنجایی که مطالبات او چند ماهی است که پرداخت نشده، او استقلال را به فسخ قراردادش تهدید کرده است.


مدیران استقلال حتی برای جانشین این مدافع کروات با محمد نادری بازیکن پرسپولیس نیز وارد مذاکره شدند اما استوری های اخیر میلیچ از تمایل او برای بازگشت به استقلال خبر می دهد و باید منتظر ماند و دید از میان میلیچ و نادری کدامیک در لیگ بیستم لباس استقلال را بر تن خواهند کرد چرا که با وجود زکی پور و متین کریم زاده، جذب همزمان نادری و میلیچ غیرممکن به نظر می رسد.

 

 

*سومین ابهام در مورد بازیکنان استقلال، به درون دروازه این تیم بازمیگردد. رشید مظاهری سنگربان تیم ملی، یکی از بازیکنانی بود که در نقل و انتقالات تابستانی به استقلال پیوست و درواقع می توان گفت او، مهم ترین خرید آبی ها در بازار نقل و انتقالات بود‌ که البته ثبت قرارداد او به نوعی با حاشیه همراه بوده است.


 مدیران تراکتور مدعی بودند که مظاهری به صورت غیرقانونی از این تیم جدا شده است و پرونده شکایت دو طرف از یکدیگر به کمیته تعیین وضعیت رفت و هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است که در این پرونده، کدام طرف این دعوای حقوقی پیروز شده است. هر چند دیروز روزنامه خبرورزشی مدعی شده بود رای این پرونده به سود مظاهری صادر شده است، اما تا زمان اعلام رسمی رای نمی توان اظهارنظری کرد و همچنان روشن شدن تکلیف مظاهری، یک نقطه مبهم در فصل جدید استقلالی هاست.

 

 

*چهارمین نقطه مبهم در استقلال، تعیین وضعیت مهدی قایدی است. این بازیکن روز گذشته در حاشیه دیدار دوستانه استقلال و نفت مسجدسلیمان با لباس شخصی بر روی نیمکت نظاره گر عملکرد هم تیمی هایش بود و در پاسخ به سوال ماندن یا رفتنش، اعلام کرد اگر استقلال بخواهد، می مانم.این نوع پاسخ قایدی به سوال خبرنگاران نشان از این دارد که هنوز امکان ترانسفر و جدایی باشوی کوچک وجود دارد ولی بسیار بعید است در آستانه شروع لیگ برتر، مدیران استقلال  بهترین بازیکن فصل گذشته شان را بفروشند که در این صورت فشار شدیدی از جانب هواداران تحمل خواهند کرد. علاوه بر این، استقلال جانشینی برای قایدی ندارد و فکری در لیگ جدید قطعا به وجود مهاجم بوشهری تیمش نیاز مبرمی دارد .

 

به هر حال تکلیف این 4 بازیکن نقطه مبهمی برای استقلال در لیگ بیستم است هر چند که دیگر می توان گفت شیخ دیاباته با توجه به دریافت مطالباتش و همچنین دریافت مبلغی به عنوان پیش پرداخت، طی روزهای آینده به ایران بازخواهد گشت تا استقلال را در لیگ بیستم همراهی کند و از این رو، تکلیف مهاجم اهل مالی آبی ها روشن تر از سایرین است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول