کمیته رفاهی
 

اختلاف نظرها نباید تیشه به ریشه نفت آبادان بزند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 174 ] - چهارشنبه, 2 مهر 1399
اختلاف نظرها نباید تیشه به ریشه نفت آبادان بزند

سرمربی سابق تیم فوتبال نفت آبادان گفت: نام صنعت نفت بزرگترین نام در شهر آبادان است و اختلاف نظرها و برخوردهای فکری، سیاسی و بازخوردهای آن نباید تیشه به ریشه ا...

سرمربی سابق تیم فوتبال نفت آبادان گفت: نام صنعت نفت بزرگترین نام در شهر آبادان است و اختلاف نظرها و برخوردهای فکری، سیاسی و بازخوردهای آن نباید تیشه به ریشه این تیم مردمی بزند.

علی فیروزی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وضعیت نگران‌کننده تیم فوتبال نفت آبادان که نفرات اصلی فصل قبل خود را از دست داده است، اظهارکرد: اول این‌که این تیم متعلق به هواداران و مردم خوب، محروم و مظلوم آبادان است و دغدغه، نگرانی و حساسیت‌های آن‌ها نسبت به تیم کاملا قابل درک است. مردم آبادان با این تیم زندگی و تمام اتفاقات و اخبار آن را نیز رصد می‌کنند و می‌خواهند صنعت نفت بهترین شرایط را داشته باشد.

وی در ادامه نیز درباره انتخاب پورموسوی به عنوان سرمربی نفت آبادان در لیگ بیستم، عنوان کرد: به اعتقاد من حتما مدیران باشگاه نفت آبادان برآورده شدن اهداف تیم در فصل پیش‌رو را با توجه به محدودیت زمانی، در انتخاب آقای پورموسوی جستجو و قابل تحقق، ارزیابی کردند و این حق مسلم هر مدیریتی است که با توجه به منابع، امکانات، اهداف و شناخت از روحیات و همچنین شخصیت و توانایی افراد، مربی خود را انتخاب کند زیرا در ادامه راه یا در پایان فصل تنها مدیران هستند که باید پاسخگوی عملکرد و خدای نکرده نتایج منفی و ضعیف تیم باشند.

این پیشکسوت فوتبال با بیان این‌که تقریبا تمام جامعه فوتبال اعم از بزرگ و کوچک، پیر و جوان و هوادار و پیشکسوتان با مشکلات و محدودیت‌های این فصل نفت آبادان آشنا هستند، افزود: همین شناخت نیز باعث نگرانی و دلشوره آن‌ها شده است و به همین دلیل در این فرصت کوتاه و با وجود تمام مشکلات فقط حمایت از تیم صنعت نفت و نه یک فرد خاص می‌تواند باعث موفقیت تیم در مسابقات شود. این باشگاه متعلق به شخص مدیر یا مسئولان و یا منِ علی فیروزی یا اشخاص دیگر نیست. نام صنعت نفت بزرگترین نام در شهر آبادان است و اختلاف نظرها و برخوردهای فکری، سیاسی و بازخوردهای آن نباید تیشه به ریشه این تیم مردمی بزند.

وی با اشاره به راهکارهایی برای برون رفت هر چه سریع‌تر نفت آبادان از بحران موجود، گفت: آن‌چه اکنون برای صنعت نفت مهم است، ورود هر چه سریع‌تر به بازار نقل و انتقالات و شروع تمرینات و برنامه‌های آماده‌سازی تیم است. نفت به اندازه کافی زمان مورد نظر را از دست داده و از این به بعد هنر مدیر و مربی است که با جذب بازیکنانم مدنظر یک مجموعه از بازیکنان باتجربه و جوان را در کنار هم به هماهنگی و هارمونی تاکتیکی برسانند.

فیروزی افزود: همان‌گونه که کارشناسان فوتبال اذعان دارند، هنر اصلی مربیان انتخاب یک تیم خوب نه به لحاظ نام‌ها بلکه به لحاظ انگیزه‌ها، نیازهای تاکتیکی و ایده بازی است. بنابراین مهمترین کار برای باشگاه و سرمربی نفت آبادان، انتخاب یک مجموعه بازیکن خوب در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به هماهنگ رساندن و آماده‌سازی آن‌ها است.

وی عنوان کرد: در رابطه با تنش‌ها، اختلافات و اعتراضات پیرامون انتخاب مربی غیربومی نیز باید بگویم که جامعه فوتبال آبادان به مربی بومی؛ امنیت شغلی و آرامش کاری نبخشیده و فضایی ایجاد کردیم که مدیران ما هم در انتخاب مربی بومی دچار بدبینی، ترس و وحشت شوند. امیدوارم در آستانه شروع فصل جدید مسابقات، همه اختلاف سلیقه‌ها، ناراحتی و تنش‌ها را کنار بگذاریم و برای موفقیت تیم اول شهر که تنها دلخوشی این مردم است، همه با هم همدل و کنار هم از تیم شهرمان حمایت کنیم.

سرمربی سابق تیم فوتبال نفت آبادان درباره چند دستگی بین پیشکسوتان آبادانی در حمایت از این تیم نیز گفت:‌ متاسفانه برخی از پیشکسوتان در آبادان با یکدیگر خوب رفتار نمی‌کنند و در حالی که اگر همه در کنار هم بودند با اتحاد آن‌ها شاهد اتفاقات بهتری برای نفت آبادان بودیم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول